Skip to content

Pasisveikinę nusiplaukite rankas

Sakoma, kad vieniems rinkimai komedija, o kitiems – tragedija. Ar net apskritai velniava. Aną dieną atsidarau savivaldybės internetinį puslapį. Žiūriu – Kazokinės rinkimų apygarda Nr. 13. Na, trylika, žinia, velnio tuzinas. Bet čia dar nieko, žiūriu toliau: rinkėjų skaičius – 666: Žvėries skaičius, tradiciškai siejamas su Šėtonu ir Antikristu.

Galima būtų pasamprotauti: kažin, kokį antikristą šį kartą išsirinksime? Gal vėl tą, kiuris sugebėjo kažkur pradanginti kelis milijonus eurų, skirtų greitiesiems testams, arba pripirkti neveikiančių monitorių ir išdalinti juos ligoninėms, arba surengti mokymus gydytojams už 24 kartus didesnę kainą, nes „mokė“ privati firmelė, kurioje dirbo draugeliai… 

Ne, kokie ten draugeliai, anais laikais draugeliai buvo, prieš kadenciją, o dabar jų net nepažįstame. 

Galima būtų pažiūrėti, koks antikristas sugebėjo pasiskolinti 5 milijardus eurų ir įstumti Lietuvą į tokią skolos duobę (kaip dabar visomis progomis madinga sakyti – liūną), kokioje ši vargšelė dar niekada nebuvo. Koks antikristas tiek prisiskolino – „pigiai“ – kad nebežino, kam tuos pinigus dalinti, ir dar aiškina, kad čia nieko tokio, nes palūkanos mažos. Tarsi nuo to mažiau grąžinti reikės.

O kur dar pripučiamos ligoninės? Labai laiku jos perkamos, gal ir ne už milijoną, bet vis tiek smagu: juk žiema artėja, ruoštis reikia. Pacientai tokiose ligoninėse puikiai jausis. Matyt, kažkoks antikristas tikisi, jog po rinkimų ligonių bus tiek, kad jie džiaugsis ir tokiuose prezervatyvuose suguldyti. 

Mažai užkrato lietuviai iš užsienio veža, antikristai sako: dar labiau reikia keliones palengvinti. Taigi visur žmonės serga, tegul dalijasi ta laime.

O mirusiųjų nuo kitų ligų skaičius vis niekaip operatyviai nepaskelbiamas. E-sveikata nespėja suktis. Gal dar vieną sistemą reikėtų sukurti – e-kapinės? 

Bet gal ne, dar paaiškės, kad ne tik tie į šoną nubyrėję pinigėliai, bet ir apskritai milijardai ne tam skirti buvo.

Nenuostabu, kad vienintelis dalykas. kurio sąskaita Lietuvoje taupoma, tai žmonių sveikata. Nuo spalio 1 d. turėjo įsigalioti nauja kompensuojamų vaistų skyrimo tvarka: kompensuojami tik pigiausi. Girdi, farmacininkai per brangiai ima, reikia juos nubausti. Tačiau kai žmogui reikės būtent tų vaistų, kurie nebekompensuojami, jis tokius ir pirks, tik už visą kainą. Žmogus baudžiamas, bet argi tai kam nors rūpi?

Dabar nauja vaistų sergantiems širdies ir kraujagyslių ligomis „skyrimo tvarka“ bus įvesta lapkričio 1 d. Taip pasakė valdžia. Taigi šita valdžia tikisi daryti „tvarką“ ir po rinkimų. Tikisi kitoje kadencijoje uždaryti („pertvarkyti“) jai nereikalingas rajonų ligonines. Ir dar daug darbų nenudirbta, dar daug pinigų valstybės ižde, tegul ir prisiskolintų/  

Žinau, kuri partija Lietuvoje šiais laikais nelaimėtų rinkimų. Ogi ta, kuri pažadėtų sukurti darbo vietas visiems. Tokia partija tikrai būtų pasmerkta pralaimėti. Įvairių partijų išauginta „pašalpinių“ karta nori vieno: pašalpų. Dar ir išmokų. Ir kompensacijų. Kaip čia sakoma: šitai valdžiai aš nedirbsiu. Valdžiai nedirbs žmogus, ir viskas.

Užtat pažadukai, kaip ir prieš kiekvienus rinkimus, vėl atkuto. Viena partija vidutinį atlyginimą iki 2024 metų žada pakelti iki 2100 eurų, minimalų atlyginimą – iki 1050 eurų, o pensiją – iki 1260 eurų. O kieno pensija bus mažesnė negu 800 eurų, tiems dar seniūnijose dalintų „pajokus“ už 200 eurų.

O iš kur pinigai, kad valstybė galėtų tokius atlyginimus ir pensijas mokėti? Vienintelė išeitis – didinti mokesčius. Viena ranka duoti, kita atimti. Čia tokie „dundukai“ iš kitos partijos pasiūlė 13-ą pensiją mokėti, o pinigų gauti, apmokestinus bankus. Valdžia apmokestintų bankus, bankai savo atsiimtų, sakysim, pakeldami mokesčius už pinigų pervedimą į tų pačių pensininkų sąskaitas…

Koronavirusas žmones vieno gero dalyko turėjo išmokyti: plauti rankas, ypač jei pasitaiko į kokį nešvarumą įkišti. Tad ir sakau: pasisveikinę su tokiais politikais (jeigu jums teks tokia „garbė“), gerai nusiplaukite rankas.

1 komentaras

  1. Susirgimų tik daugės. Ir karantinas tikrai bus, kai ateis žiema. Gal net ne dviem mėnesiams, o 4-5. 🙁


Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje