Skip to content

168 valandos

Šią savaitę, regis, jau negrįžtamai atsisveikinome su šiųmete vasara. Lauke baliavoja šiauriniai vėjai, šaltas lietus, šį savaitgalį, pragiedrėjus, prognozuojamos ir šalnos. Žiemos, ko gero, dar nebus, jai kol kas nesiruošia net medžiai, jie dar drovisi apsinuoginti, net ne visi dažosi ir rudens spalvomis, bet ir vasariškų orų nebus. Didmiesčiuose jau katilines kuria, renovuotoje Ignalinoje tas dar neaktualu, kol kas šildymo nereikia. Taupom pinigėlius…

Nusirito pagrindinė Seimo rinkimų banga. Vieniems ji buvo miela, savimeilę pakuteno, kitiems pamotės šluoste per nosis brūkštelėjo. Pakėlė konservatorius, nenuskriaudė „valstiečių“ (antroji vieta buvusiai valdžios partijai – be abejo, laimėjimas), iš miego prikėlė darbiečius, į žmones išvedė Laisvės partiją, pasisakančią už lengvų narkotikų legalizavimą ir netradicines seksualines mažumas (vien mūsų rajone už ją balsavo 365 žmonės arba 5,69 proc. rinkėjų). Ji pagal iškovotų mandatų skaičių prilygo socialdemokratams. Šių ambicijas, kaip ir G. Palucko erzinančią šypseną nuo veido, banga nuplovė. Dabar visi pakaušius krapštosi spėliodami, kas ketverius metus į šviesą ir tiesą vadelios Lietuvos vežimą, kokios koalicijos tam susiburs. Kol kas šviečiasi dešinioji konservatorių ir dvejų liberalų koalicija (tik kažin ar ilgai tęstųsi draugystė su Laisvės partija). Tačiau priekyje antrasis turas ir politologai prognozes mėto atsargiai, sako: „Jei dabar nemažai apygardų, kur konservatoriai yra pirmi, o dar daugiau, kur jie apskritai turi savo kandidatą (tokių net 56), tai nereiškia, kad jie turės tuos mandatus. Net jei laimėtų pusę jų, jau būtų labai gerai, nes negalime prognozuoti, kaip pasiskirstys tų žmonių, kurie neturės savo kandidato, už kurį balsavo pirmajame ture, balsai. Kaune, išskyrus vieną apygardą, kovos yra konservatorių ir „valstiečių“. 2016 m. šitos kovos konservatoriams baigėsi labai skausmingai. I. Šimonytė vengia apie tai kalbėti, nes puikiai supranta, kad visko gali būti…“ 

Vyriausybė siūlo, kad minimali mėnesio alga „ant popieriaus“ kitąmet augtų nuo 607 iki 642 eurų, o vaiko pinigai – nuo 60 iki 70 eurų. Tokie skaičiai numatyti finansų ministro V. Šapokos Vyriausybei trečiadienį pateiktame 2021 m. valstybės biudžeto projekte. Vaiko pinigai neįgaliems, gausių ir nepasiturinčių šeimų vaikams turėtų didėti nuo 100 iki 110 eurų. Ministrų kabinetas pritarė minimalios algos didinimui 35-iais eurais, bet premjeras S. Skvernelis užsiminė, kad naujoji valdžia dar turės galimybę peržiūrėti šį sprendimą, jei pasikeis ūkio augimo prognozės. Anot V. Šapokos, vidutinė senatvės pensija kitąmet turėtų augti maždaug 7 proc. – nuo 377 iki 404 eurų. Biudžete numatyta, kad pensijos augs 7 proc. Tačiau, Prezidento nuomone, jos turėtų kilti 9 proc. Paklaustas, ar sprendimo projektas dėl 13-osios pensijos galioja, S. Skvernelis sakė, kad jos dar nėra niekas atsisakęs…

Vyriausybė siūlo nuo kito rugsėjo, nevertinant šeimos pajamų, įvesti nemokamą maitinimą mokyklose ir visiems antrokams. Priėmus šias įstatymo pataisas, nemokamą maitinimą gautų apie 26 tūkst. antrokų ir tam, pasak socialinės apsaugos ir darbo ministro L. Kukuraičio, kitąmet tam prireiktų apie 3,6 mln. eurų…

Apie politines aktualijas rajone šiandien rašome atskiruose rašiniuose. Nebent pridursiu tai, kaip teigė šaltiniai savivaldybėje, kad pirmadienį po rinkimų Ignalinos baltuosiuose rūmuose vyravo niūrios nuotaikos dėl prastų rinkimų rezultatų. Juk rajono socdemus mūsų apygardoje aplenkė ir konservatoriai, ir lenkai, o rajono apylinkėse, kurios dabar priklauso kitai apygardai, už socdemus balsavo tik simboliškai: Dūkšte – 37 rinkėjai (8,51 proc.), Kaniūkuose – 16 (9,88) ir Rimšėje – 8 (4,3 proc.). O juk ateis ir rajono savivaldybės rinkimai…

Gražaus ir prasmingo savaitgalio!

Redaktorius  

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje