Skip to content

Gaudynės, grumtynės, antrankiai…

MI informacija

Po 8 kilometrus trukusių gaudynių pasieniečiai Adutiškyje sulaikė automobilį „Audi 80“ ir jį vairavusį Švenčionių r. gyventoją. Mašinoje buvo 2 tūkst. pakelių baltarusiškų cigarečių. Tramdant pasipriešinusį vairuotoją, buvo panaudoti kovinių imtynių veiksmai ir antrankiai. Įvykio metu apgadintas tarnybinis VSAT automobilis.

Ketvirtadienį VSAT Vilniaus pasienio rinktinės pareigūnai, vykdydami tarnybą, jau turėjo informacijos, kad automobiliu „Audi 80“ gali būti gabenamas nelegalus krovinys. Nuvykus į vietą, kur stovėjo šis automobilis, jo vairuotojas pamatė pasieniečius, šoko į „Audi 80“ ir visu greičiu pajudėjo iš vietos. Pasieniečiai per tarnybinio automobilio „Škoda Octavia“ garsiakalbį ir įjungę švyturėlius pareikalavo sustoti. Nepaklusęs reikalavimui bėglys, prasilenkdamas su VSAT automobiliu, jį kliudė ir apgadino.

Tuomet „Audi 80“ vairuotojas dar padidino greitį ir nulėkė keliu, vedančiu į Ignalinos rajoną. Pasieniečiai tarnybiniu automobiliu įjungtais šviesos ir garso signalais bėglį pradėjo vytis. Gaudynės tęsėsi apie 8 kilometrus. Vairuotojas, matyt, suprato, kad pabėgti nepavyks. Pralėkęs Svylonių kaimą jis sustojo.

„Audi 80“ vairavo pasieniečiams gerai žinomas 59-erių Švenčionių r. gyventojas, nesyk sulaikytas su kontrabanda. Vyras atsisakė išlipti iš automobilio, elgėsi agresyviai, vartojo necenzūrinius žodžius. Pasieniečiams teko panaudoti kovinius imtynių veiksmus ir uždėjus antrankius bėglį sutramdyti.

Automobilyje buvo 2 tūkst. pakelių cigarečių „Fest“, pažymėtų baltarusiškomis banderolėmis. Į įvykio vietą buvo iškviesta policija ir užpildyta eismo įvykio deklaracija dėl tarnybinės transporto priemonės apgadinimo. Vyras neneigė, kad yra to kaltininkas. Pažeidėjas įvykio aplinkybėms išsiaiškinti ir administraciniam protokolui surašyti buvo pristatytas į Vilniaus pasienio rinktinės Adutiškio pasienio užkardą.

Už akcizinių prekių gabenimą pažeidžiant nustatytą tvarką, šį pažeidimą padarius pakartotinai, jam gresia bauda nuo 5760 iki 6000 eurų. Už nepaklusimą VSAT pareigūnų teisėtam reikalavimui sustoti numatyta bauda nuo 850 iki 1200 eurų, o už pareigūno nurodymo nevykdymą – nuo 90 iki 140 eurų. Taip pat gali būti konfiskuotas „Audi 80“.

Įteikus šaukimą atvykti į teismą sulaikytasis buvo paleistas. Automobilis ir cigaretės saugomi Adutiškio pasienio užkardoje.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here