Skip to content

Iš kiauliškų uabų gyvenimo

Mes paskambinome į Pavolgį. Sužinojome, kad mūsų pašnekovė nuo gripo jau paskiepyta, kad pas visus, kuriems priklauso nemokamas skiepas (o Rusijoje į tą grupę įeina tie patys, kaip ir Lietuvoje, ir nebandysiu aiškintis, kas nuo ko nusižiūrėjo), jau apsilankė – į namus atėjo – kaimo felčerė ir paskiepijo.

Mums paskambino iš poliklinikos ir pasakė, kad neateitume skiepytis, kaip buvo sutarta, nes nemokami skiepai baigėsi, o kiti bus gal lapkritį. (Per „Lietuvos ryto televiziją“ girdėjome, kad nemokamų skiepų gali visai nebūti.)

Bet mums Lietuvoje nėra ko su Rusija lygintis. Visi, kurie pabando pasakyti, kad Rusijoje kas nors daroma gerai, yra paskelbiami liaudies priešais. Na, dabar tai šiek tiek kitaip vadinama – euroskeptikais ar šiaip kokiais nors kraštutiniais (tik dešiniaisiais – didžiausias keiksmažodis), bet esmė ta pati.

Mokamas skiepas kainuoja nuo 25 eurų. Ar prisimenate, prieš dešimt metų jo kaina buvo 25 litai. Čia prie tos giesmelės, kad „įvedus eurą niekas nebrangs“. O mes dar prisimename tokius laikus, kai už skiepą 8 litus mokėjome.

Bet gal kas galėtų paaiškinti, kuo skiriasi mokamas skiepas nuo nemokamo, išskyrus, žinoma, tai, kad už mokamą mokamos poliklinikos gali plėšti kiek tik nori? Rodos, nupirkai skiepų, tai nemokamai skiepyk tuos, kurie rizikos grupei priklauso, kuriems skiepas nemokamas, o kitus skiepais iš tos pačios spintos skiepyk už pinigus Bet tada argi uždirbsi?

Kas gali paneigti, kad tai ne vaistų mafijos darbas? Bet tos mafijos ne kur nors vaistinėse reikia ieškotu, o uabe SAM.  Taip, pas mus ne Sveikatos apsaugos ministerija, o UAB SAM. Už gydytojų mokymą verygininkai sugebėjo sumokėti 24 kartus brangiau, kažkur dingo keli milijonai, perkant netinkamus greituosius testus…

Taigi pinigų uabui reikia, labai reikia. Skubėti prisigrobti, kol valdžioje. Karantinas pasibaigė – gydytojų atlyginimai grįžo į prieškarantininį lygį. Jokie priedai jiems nebemokami. Apie seseles aš jau nekalbu, jų atlyginimai ubagiški. 

Užtat uabo direktoriaus Verygos pavaduotojų atlyginimai nesumažėjo – kaip direktorius padidino jiems algas iki 6000 (šešių tūkstančių) eurų, taip jie tokias ir gauna.

Kada šitas mėšlas bus išmėžtas? Ir kiek dar spės pridaryti – naudingo sau, ir kiaulysčių „paprastam žmogui“? Juk po rinkimų dar mėnuo praeis, kol nauja Vyriausybė bus sudaryta. Dar ir karantiną išgyvensime (žinantys sako, kad jo jau kitą savaitę sulauksime, kai tik rinkimai baigsis), ir dar visko išvysime. Nors iškentėsime, ne tokių matėme.

Gal apie ką nors linksmesnio parašius, apie kokią nors kitą kiaulystę? 

Nors apie Briuselį pas mus tik gerai arba nieko, bet vis dėlto… 

Kažkokia eurokomisarė išbarė Lietuvą, kad joje kiaulėms uodegos pjaustomos. Mūsiškis kiaulių ministras per televiziją paaiškino, kad jeigu kiaulėms uodegų nenukarpysi, tai jos viena kitai jas nugraužia, ir tada visokių ligų gali būti. Ir dar kiaulių ministras pridėjo, kad jeigu Briuselis liepė, karpymo teks atsisakyti, bet visos priemonės, kad kiaulės nekarpytų uodegų negraužtų, kainuos apie 2 milijardus eurų.

Čia dar ir gyvūnų teisių globėjų balsas prasikalė. Taip, tai nežmoniška, koks čia gali  būti kiaulių apipjaustymas. Tai žiauru, reikia kuo skubiau šito atsisakyti, ir nesvarbu, kiek milijardų tai kainuos, Briuselis šiek tiek duos, mes nepagailėsim…

Apie Ukrainą gerai galima? Tai štai, aną savaitę laidą apie ukrainietiškus lašinius žiūrėjau. Kas neragavęs, tam trumpai pasakysiu: tikras skanumėlis. Desertas! Tai štai, rodė milžiniškas kiaulides, tūkstančiai kiaulių garduose, ir visos su uodegomis!

Gal milijardų mums reikia todėl, kad Lietuvoje net kiaulės agresyvesnės, kaip žmonės, – pasiruošusios viena kitą suėsti? O gal tiesiog iš tų milijardų prie kiaulių ministerijos klerkų rankų nemažai priliptų? Juk nepatarsi klerkams tiesiog nuvažiuoti į Ukrainą, jeigu skaipu pasišnekėti nesugeba, ir sužinoti, kodėl ten kiaulės taikesnės.

O gyvūnų teisių globėjai galėtų žmonėmis pasirūpinti. Jeigu jiems taip gyvūnų apipjaustymas suskaudo, tai tegul susirinkę prie sinagogos ar mečetės prieš žmonių apipjaustymą pabando paprotestuoti. Jeigu Lietuvoje bet koks apipjaustymas būtų uždraustas, nes taptumėme pirma tokia gyvulių ir žmonių gerove besirūpinančia valstybe ne tik Europoje, bet ir visame pasaulyje.  

Oi, ir ko aš čia prirašiau. Dabar tikrai meile Putino Rusijai apkaltins, antisemitizmu ir antiislamizmu irgi apkaltins… Na, kaip jau ne kartą guodžiausi, gal pensijos neatims.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje