Skip to content

Ar istorija vėl pasikartos?

Ši į praeitį nueinanti valdžia, padarė viską, ką galėjo ir kai kada net tai, ko negalėjo, bet žmonės vis dėlto sulaukė naujos valdžios.

Tai, ką ateinantys žada šiandien, o juo labiau žadėjo vakar, prieš rinkimus, nebūtinai bus įgyvendinta rytoj. Juoba būsima dešiniųjų koalicija tokia marga, kad galima laukti įvairių susispardymų, nesutarimų, o iš čia – ir išplaukiančių kvailysčių, kad neabejoju – rašyti tikrai bus apie ką. 

Iš tikrųjų, jeigu TS-LK ir Liberalų sąjūdis jau yra vienas prie kito prisitrynę ir dėl programinių dalykų tarp jų didelių nesutarimų gal ir nebus, tai Laisvės (o gal „Laisvės“?) partijos ambicijos aiškiai didesnės už galimybes, o tai reiškia, kad bus įdomu. Jeigu nebus liūdna.

Jeigu pirmosios dvi partijos, šiaip ar taip, yra politinės, tai trečiąją veikiau galima vadinti lytine. Prisiminkime, kokie didžiausi jos pažadai buvo prieš rinkimus: įteisinti kanapes, įteisinti „netradicinukų“ partnerystę ir pasirūpinti švietimu, nes dabartinė paauganti karta neišmano pamatinių dalykų. 

Kai kas sako, kad šios partijos sėkmę rinkimuose reikia aiškinti tuo, jog už ją balsavo apsirūkęs jaunimas, kuriam trūksta lytinio švietimo. Taip, šiais laikais jaunimas kažkoks apkiautęs. Paklaustumėt kokio nors dieduko at bobutės, kaip jie anais gūdžiais visuotinės prietemos laikais apsišviesdavo, ir jeigu neapšviesti buvo, iš kur dabartinė neapšviesta karta atsirado.

Bet gal ir nereikia stebėtis. Per ketverius nueinančios valdžios metus tiek psichologų prikepta, kad jeigu nemokėsi už švietimo paskaitas – žmonės badu mirs. Ir visokių prezervatyvų gamintojams savo produkciją parduoti reikia, o kaip tu ją parduosi neapsišvietusiems? 

Dar porą žodžių apie partnerystę, taigi apie šią partiją. Ne, neturiu nieko prieš „netradicinukus“, juk jie, kaip kažkodėl pabrėžiama, tarsi net pabrėžiantys tuo abejotų, irgi žmonės. Nors čia nereikėtų stebėtis – ir gyvūnijos pasaulyje panašių dalykų yra. Kaip, sakysim, vištgaidis irgi paukštis. Na, ne gaidys ir ne višta, be vis dėlto paukštis.

Čia kaip tik, tarsi specialiai Laisvės partijos reklamai, įdomi istorija išėjo su popiežiaus Pranciškaus pašnekėjimu neva apie partnerystę. Praėjusią savaitę vieną gražų vakarą „netradicinukų“ televizijos, taigi beveik visos, rodančios iš Vilniaus, žinių laidas pradėjo džiugia žinia: popiežius pasisakė už gėjų partnerystę. Žodį gavo Laisvės partijos atstovai, sveikinantys tokį Bažnyčios žingsnį. Žinomos pakraipos diktorių veidai švytėjo džiaugsmu.

Paskui po truputį pradėjo aiškėti, visų pirma, kad apie tai popiežius kalbėjo prieš metus. Kad ir tada jis kalbėjo ne apie bažnytinius, o apie civilinius santykius. Galų gale, kad jis apie partnerystę, kurią reikia įteisinti, apskritai nieko nesakė, tik pageidavo, kad visi tie reikalai būti sutvarkyti teisiškai. Tai kodėl iš pradžių ne taip buvo ištransliuota? Ogi viskas dėl netikslaus vertimo. Žinote, kaip būna: kiekvienas išsiverčia taip, kaip jam patogiau.

Dar vienas pastebėjimas. Kai Bažnyčia išsako savo nuomonę apie vieną ar kitą politinę jėgą ar net paragina už tą partiją balsuoti, tuoj purvasklaida rėkia: Bažnyčia neturi tokios teisės, Bažnyčia atskirta nuo valstybės. O kai popiežius neva paragina įteisinti civilinę „netradicinukų“ partnerystę – žurnalistų džiaugsmo pilnos kelnės.

Mūsų valstybėje, ir apskritai Vakarų pasaulyje kuo toliau, tuo labiau kažkokia Ezopo kalba įteisinama. Suprantu, anksčiau, kai cenzūra būdavo, tekdavo alegorijomis kalbėti ar rašyti, bet dabar, kai net valdžią gali pasiųsti… Kodėl dabar ne sugyventinis, o draugas ar partneris, ir kodėl partnerystės nepakeitus sugyvenimu – kad kas nepagalvotų, kad gyveni su verslo partneriu…

Gal, jeigu Laisvės partija kitų dviejų bus sumaniai prilaikoma, ir išeis iš šitos valdžios kas nors gero. Iš kiekvienos pradžioje kažko viliesi, juk ne veltui visi žino, kieno motina yra viltis. Gal kai kurie draudimai bus panaikinti. 

Apskritai, sakyčiau, žmogumi daugiau reikėtų pasitikėti, o ne reguliuoti kiekvieną jo žingsnį, bet valdžiai visada malonu parodyti, kad ji daugiau žino, negu kvailas ją išsirinkęs žmogus. Būtų galima nemažai pavyzdžių pririnkti, kokių kvailų draudimų nueinanti valdžia prigalvojo. Bet apie tai dar bus progos parašyti, kai prasidės svarstymai, ką atšaukti, o ką palikti. Dar galėsim pasilinksminti. 

Tiesa, didžiausia Laisvės partijos juokdarė, vestuvių planuotoja Donalda į Seimą nepateko (štai kokių „profesionalų“ ši partija pririnko), bet ir be jos linksmybių užteks. Juk mes jau turėjome Seimą su profesionaliais linksmintojais. 

1 komentaras

  1. Labai patiko paskutinė pastraipa. Tikrai paskutiniame seime turėjom apsčiai juokintojų, priminsiu tik kelis. Skvernelis (achtung achtung; keliuko istorija; sunaikintas įrašas su pasisakymu apie žurnalistus; pasisakymas pandemijos metu apie verslą, kad jei jau neišsilaiko, tai gal nelabai ir geras verslas buvo; tiesioginis pasiūlymas išsipašolvonint iš Lietuvos jauniems medikams) – čia tiek per pusę minutės sugalvojau, bet kadangi atmintis nekokia tai tik tiek. Karbauskis (Gretos istorija; Agrokoncerno valdymo įpatumai perrašant verslus giminėms; 12likamečiai su kepenų ciroze; visų rinkimų laimėjimas; po užpraitų seimo rinkimų „mes tikrai neisime su darbo partija ir tvarka ir teisingumu”, po prezidento rimkimų „mes išeisim iš valdžios”) – vėlgi, tik keli perlai iš daugelio. Širinskienė (labiausiai įsiminęs žvengimas iš sušaudyto taikinio; politinė paleistuvystė migruojant per frakcijas iš reikalo). Veryga – užtenka patylėti 🙂 Aš suprantu, kad MI yra politinis laikraštis, bet susimilkite ir karties tiesiog pažiūrėkit į savo partiją 🙂 Su visa pagarba, visų partijų trololol Ignas Linietis.


Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje