Skip to content

Kontrabandininkai pateko į pasalą

VSAT inf.

Spalio 22 d. VSAT Vilniaus pasienio rinktinės Tverečiaus pasienio užkardos pareigūnai vykdė tarnybą netoli Astraviškių kaimo. Dysnos upės krante augančiose nendrėse pasieniečiai aptiko 2 ryšulius ir per upę permestą virvę. Dysnos viduriu eina siena su Baltarusija. Buvo nuspręsta organizuoti pasalą ir rūkalų gabentojus sučiupti su įkalčiais.

Net dvi paras trukęs stebėjimas davė rezultatą. Šeštadienio rytą pasieniečiai pamatė prie ryšulių artėjančius du vyrus. Palaukę, kol jie prisiartino prie krovinio, paėmė po ryšulį ir pradėjo krovinį gabenti į Lietuvos gilumą, VSAT pareigūnai nešikus sulaikė. Paaiškėjo, kad tai 26-erių ir 44-erių Švenčionių r. gyventojai.

Polietilenu apvyniotuose ryšuliuose pareigūnai rado 2 tūkst. pakelių cigarečių „Fest“, pažymėtų Baltarusijos akcizo ženklais. Kaip paaiškėjo, nelegalūs rūkalai į Lietuvą pateko per upę permetus virvę su Baltarusijos pusėje pririštu kroviniu. Jį tereikėjo persitraukti į kitą pusę.

Vietovei, kur fiksuotas šis įvykis, ir apylinkėms ties minėtu kaimu patikrinti buvo pakeltas bepilotis orlaivis. Išžvalgius teritoriją daugiau įtartinų daiktų ar asmenų pasieniečiai nepastebėjo.

Abiem švenčioniškiams pradėtos administracinės teisenos. Už akcizais apmokestinamų prekių gabenimą pažeidžiant nustatytą tvarką jiems gresia baudos nuo 5200 iki 6000 eurų.

Po apklausos pasieniečiai nešikus paleido. Jiems įteikti šaukimai atvykti į teismą, kuris nagrinės šią bylą. Cigaretės saugomos Tverečiaus pasienio užkardoje.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here