Skip to content

Plaktukai sudomino rotariečius

„Utenos apskrities žinių“ inf.

Nei rinkimai, nei virusas, nei rudens darbai nestabdo kultūrinio gyvenimo. Šiais metais ir taip nestokojęs lankytojų Linkmenų plaktukų muziejus sulaukė dar vienos ekskursijos. Šių įrankių kolekcija susidomėjo Utenos Rotary klubas. 

Ekspozicijos tvarkytojas Rimas Rakauskas papasakojo kaip buvo įkurta originali įrankių kolekcija, kokiais retais eksponatais ji turtinga. Svečiai papildė muziejų dar vienu eksponatu – įmonėje UAB „Nosted mechanika“ pagamintu originaliu plaktuku. Tai jau 650-asis plaktukas originalioje kolekcijoje. Muziejuje galima pamatyti iš įvairių šalių atvežtus plaktukus – nuo Aliaskos iki Maroko, jų paskirtis nustebina lankytojus, kurie įsivaizduoja, kad plaktukas tik darbo įrankis vinims kalti. Iš tiesų šių įrankių paskirtis daug platesnė – kolekcijoje galima pamatyti alpinisto, teisėjo, fortepijono, malūno ar Seimo Pirmininko plaktukus.

Šeimininkų prašymu Linkmenų plaktukų muziejų ir tose pačiose patalpose esančią Ž. ir A. Kibickų paveikslų galeriją pašventino Utenos krašto garbės pilietis Daugailių Šv. Antano Paduviečio parapijos klebonas Saulius Kalvaitis. 

 „Reikia saugoti tiek dvasines, tiek materialines praeities vertybes. Tai turtai, kuriuos naudojo, kaupė mūsų tėvai, seneliai, proseneliai… Dabartinė ir ateinančios kartos jas turi matyti“, – kalbėjo S. Kalvaitis. 

„Utenos apskrities žinių“ nuotr.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje