Skip to content

Iš įvykių suvestinių…

Klastotė?

Spalio 27 d., apie 16.15 val., Vidiškėse patikrinimui sustabdyto automobilio MB 32-ejų vairuotojas, gyv. Vidiškių k., pateikė galimai suklastotą vairuotojo pažymėjimą. Pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Vagystės

Spalio 30 d., apie 13.11 val., 43-ejų vyras, gyv. Girminių k., pareiškė, kad nuo 2020-10-28 vakaro iki 2020-10-29 ryto iš stovinčio namo kieme automobilio „VW Transporter“ pagrobtas darbo įrankių rinkinys. Komplekto kaina – 800 eurų. Pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Lapkričio 1 d., apie 10.40 val., pastebėta, kad prekybos centre Ignalinoje, Taikos g., nuo daiktų laikino saugojimo spintelių pagrobta 58-erių moteriai priklausanti piniginė su 300 eurų. Pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Smurtas

Lapkričio 1 d., apie 13.30 val., Dūkšte, Zarasų g., 60-metė moteris ranka trenkė 25-erių vyrui per veidą, taip sukeldama fizinį skausmą. Įvykio metu sulaužytas kompiuteris ir ausinukai, buvę pas vyrą. Pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Promilės

Lapkričio 2 d., apie 15.05 val., Rimšės sen., Vosyliškių k., sustabdyto patikrinimui automobilio VOLVO S60 46-erių vairuotojui, gyvenančiam šiame kaime, nustatytas 3,13 prom. girtumas. Pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Gaisrai

Lapkričio 3 d., 13.28 val. pranešta, kad Rimšės sen., Stašionių k., dega garažas. Atvykus pirmosioms PGP, atvira liepsna degė du garažai. Papildomai atvyko Visagino ugniagesiai. Vanduo į gaisravietę buvo tiekiamas iš tvenkinio, esančio už 30 m. Gaisro metu sudegė du mediniai garažai. Atvėsintos garaže stovėjusios metalinės talpos su dyzeliniu kuru (10 talpų po 200 l). Išsaugota už 2 m esanti lentpjūvė (apdegė tik jos siena) ir už 10 m stovėjęs gyvenamasis namas. Įvykis tiriamas.

Tą pačią dieną po dviejų valandų (pranešta 15.31 val.) gaisras kilo Ceikinių sen., Kančiogino k. Ten degė gyvenamasis namas. Atvykus pirmosioms PGP, jis degė atvira liepsna. Vanduo buvo vežiojamas iš už 500 m esančio gamtinio vandens telkinio. Gaisro metu nudegė namo stogas, išdegė virtuvė (apie 10 m²) ir koridorius (apie 3 m²), aprūko trys kambariai ir namų apyvokos daiktai. Gaisro metu namo savininkas apdegė ranką, GMP pagalbą jam suteikė vietoje. Išgelbėti už 5 ir 10 m stovėję du ūkiniai pastatai. Įvykis tiriamas.

Mirtis

Lapkričio 1 d., apie 20.50 val., Kazitiškio sen., Ligūnų k., rastas 44-erių vyro kūnas be išorinių smurto žymių. Pradėtas ikiteisminis tyrimas mirties priežasčiai nustatyti.

Pasienyje vėl pasalos

Spalio 28 d. Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Vilniaus pasienio rinktinės Kriminalinės žvalgybos skyriaus pareigūnai tarp Dietkauščiznos ir Bernotų kaimų, šalia kelio augančiuose krūmuose, aptiko du ryšulius. Juose buvo kontrabandinės cigaretės. Ši vieta yra maždaug už 3,5 km nuo sienos su Baltarusija. VSAT pareigūnai, į pagalbą pasitelkę Tverečiaus pasienio užkardos pasieniečius, čia ir aplink ją esančioje teritorijoje organizavo pasalą.

Prieš pat vidurnaktį į ketvirtadienį pasieniečiai netoliese esančiame miške, maždaug už kilometro nuo aptikto krovinio, pastebėjo tris vyrus, nešančius ryšulius. Trijulė buvo sulaikyta. Nustatyta, kad tai du Marijampolės ir vienas Kalvarijos gyventojas.

Apžiūrint aplink esančią vietovę su tarnybiniu šunimi, buvo aptikti ir du dviračiai. Įtariama, kad ant jų kontrabandininkai galėjo vežti užkabintas rūkalų dėžes. Patikrinę prieš tai rastus ir nešikų gabentus ryšulius, pasieniečiai suskaičiavo, kad juose buvo 4 tūkst. pakelių cigarečių su Baltarusijos akcizo ženklais.

Dėl šio įvykio VSAT Vilniaus pasienio rinktinės pareigūnai pradėjo ikiteisminį tyrimą. Nelegalių cigarečių gabentojams gresia baudos arba laisvės atėmimas iki 8 metų. Ketvirtadienį buvo tęsiamos sulaikytųjų apklausos ir sprendžiama dėl kardomųjų priemonių jiems skyrimo.

Praėjusiame MI numeryje rašėme apie dar vieną pasieniečių pasalą ties Astraviškių k. prie Dysnos upės. Tąkart spalio 22 d. su dviem ryšuliais cigarečių buvo sulaikyti du švenčioniškiai. Mūsiškiai gal gudresni, nerizikuoja, svečiams leidžia pasireikšti.

A. Didžgalvio nuotr.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje