Skip to content

Nuo lapkričio 1 d. – nauji kelių eismo taisyklių reikalavimai

MI informacija

Teisingas atsakymas į klausimą apie greitį – galima važiuoti saugiu, įvertinus hidrometeorologines sąlygas. O KET nustato tik maksimalų leistiną greitį, kuris nuo lapkričio 1 d. keičiasi greitkeliuose ir automagistralėse. Nuo lapkričio 1 d. leistinas greitis automagistralėse ir greitkeliuose mažėja. Lengvaisiais, krovininiais automobiliais, kurių didžiausioji leidžiamoji masė ne didesnė kaip 3,5 tonos, motociklais ir triračiais juose leidžiama važiuoti ne didesniu kaip 110 km/val. greičiu. 

Tik nuo balandžio 1 d. iki spalio 31 d. automagistralėse bus leidžiama važiuoti ne didesniu kaip 130 km/val., o greitkeliuose ne didesniu kaip 120 km/val. greičiu. Keliuose su asfalto ar betono danga apskritus metus leidžiama važiuoti ne didesniu kaip 90 km/val. greičiu, kituose keliuose – ne didesniu kaip 70 km/val. greičiu. 

Tačiau neturintiems 2 metų vairavimo patirties automobilių vairuotojams greičio riba kita. Pagal naujus Kelių eismo taisyklių reikalavimus jie nuo lapkričio 1 d. bet kuriuo sezonu automagistralėse gali važiuoti iki 100 km/val. greičiu, greitkeliuose – 90 km/val., keliuose su asfalto ar betono danga – 80 km/val., o vieškeliuose – maksimaliu 70 km/val. greičiu (jei ženklai nenurodo kitaip). 

Reikalavimai padangoms 

Nuo lapkričio 1 d. Lietuvoje automobilių vairuotojams leidžiama naudoti žiemines padangas su dygliais. O iki lapkričio 10 d. būtina vasarines padangas pakeisti žieminėmis arba universaliomis. Vairuotojai ruošiasi žiemai – keičia padangas į žiemines +23 Mopedus, motociklus, triračius, visų rūšių keturračius eksploatuoti su vasarinėmis padangomis draudžiama gruodžio–vasario mėnesiais, taip pat kovo–lapkričio mėnesiais, jeigu bent dalis važiuojamosios dalies, kuria važiuojama, yra apsnigta ar apledėjusi. Taigi lapkričio mėnesį važinėti vasarinėmis padangomis dar galima. Tačiau egzistuoja ir sveiko proto, logikos kriterijus. Ši KET nuostata leidžia motociklų ir mopedų vairuotojams patiems apsispręsti, kada verta pakeisti vasarines padangas į žiemines, o kada ne. Be jokios abejonės, motociklo ar mopedo vairuotojas privalo įvertinti meteorologines sąlygas ir turėti omeny, kad vasarinės padangos yra efektyvios tuomet, kai oro temperatūra – aukštesnė nei 7 laipsniai šilumos.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje