Skip to content

Dėl vandens kainų

Jonas BALTAKIS

Dar lapkričio 6 d. vykusiame savivaldybės tarybos Valstiečių ir žaliųjų frakcijos posėdyje savivaldybės administracijos direktorei Jūratei Balinskienei siūlyta drastiškai nekelti kainų Didžiasalio seniūnijoje, nes tai negelbės įmonės, tik didės gyventojų skolos už vandenį ir nuotekas. Siūlyta ieškoti galimybės dalį bendrovės patiriamų sąnaudų kompensuoti savivaldybės biudžeto lėšomis. Tas pats rajono valdantiesiems siūlyta ir bendrame komitetų posėdyje lapkričio 9 d.

Valdantieji susiprato ir lapkričio 12 d. rajono tarybos posėdyje, kur turėjo būti priimtas vienoks ar kitoks sprendimas, vieningai su visais tarybos nariais nepatvirtino sprendimo dėl kainos pakėlimo. Prieš balsavimą net perskaitė savo pareiškimą, vėliau spaudoje pasigyrę, kad tai jie laisva valia nutarė kainų nekelti. Apie tai, kad čia buvo daugkartiniai opozicijos raginimai ir jos pareiškimas šiuo klausimu „Mūsų Ignalinoje“ dar lapkričio 10 d., žinoma, nė žodžio. O meras per tarybos posėdį opoziciją apkaltino politikavimu, darymu šou, nes girdi ji per daug reiškiasi viešai. Šiuo atveju šou surengė socdemai. Jei jau iš anksto negalvota balsuoti už sprendimą, tai kam jį tuomet reikėjo rengti ir įrašyti į darbotvarkę? 

Antra vertus, gaila, bet šis naujų kainų atmetimas Didžiasalio krašto gyventojams… nieko neduos. Valstybinė energetikos reguliavimo tarnyba sprendimą didinti kainą Didžiasalyje priėmė dar spalio 15 d. ir tai įsigaliojo jau nuo lapkričio 15 d. nežiūrint, kad savivaldybės taryba šios kainos ir nepatvirtino. Tokios lietuviškos tvarkos.

Opozicinė frakcija bendrame komitetų posėdyje taip pat išsakė pagrįstas abejones dėl UAB „Ignalinos vanduo“ numatomų geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugų kainų, tačiau tarybos nariams nebuvo sudaryta galimybė konkrečius klausimus užduoti UAB „Ignalinos vanduo“ vadovams, be to, tarybos nariams komitetų posėdyje nebuvo leista ir visiškai išsiaiškinti iškilusius neaiškumus. 

Tarybos posėdžio metu vis tik pavyko išsireikalauti, kad į visus tarybos narių klausimus atsakytų būtent UAB „Ignalinos vanduo“ direktorius Rimantas Adomėnas. 

Tačiau opozicijai nepavyko įrodyti, kad reiktų pasitikrinti ar UAB „Ignalinos vanduo“ veiklos sąnaudos įtrauktos į kainų skaičiavimą, ar atitinka faktiškas praėjusių metų sąnaudas pagal atitinkamas bendrovės vykdomas veiklas. Abejones sukėlė faktas dėl „Ignalinos vandens“ nuotekų transportavimo asenizacijos transporto priemonėmis taikomos kainos. UAB „Ignalinos vanduo“ savo interneto svetainėje skelbia, kad nuotekų išvežimas 6 m³ talpos transporto priemone, paslaugos gavėjui kainuos 36,59 euro. Savivaldybės tarybos 2019 m. rugsėjo 5 d. sprendimu patvirtinta nuotekų transportavimo asenizacijos transporto priemonėmis bazinė kaina – 3,72 euro už m³. Ši kaina liko galioti ir toliau. Opozicijos skaičiavimu, aprašyta paslauga gyventojui turėtų kainuoti 27,78 eurus, t. y. 8,81 euro mažiau. Šis faktas tik sustiprino abejones dėl netinkamo sąnaudų paskirstymo. 

Valstiečių ir žaliųjų frakcija sieks, kad UAB Ignalinos vanduo“ būtų atliktas sąnaudų paskirstymo pagal bendrovėje vykdomas veiklas nepriklausomas vertinimas. 

VE redakcijos nuotr.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here