Skip to content

Rajone jau 86 „karūnos“: didžiausias židinys Ignalinos ligoninėje – serga 8 darbuotojai

Kaip skelbia tramdantys COVID-19 pandemiją rajono specialistai, gruodžio 3 d. duomenimis rajone serga 86 žmonės (iš viso patvirtinti 141 atvejas, pasveiko – 55 asmenys). Didžioji dalis susirgimų užfiksuoti Ignalinos mieste – 25 atvejai, Naujojo Daugėliškio seniūnijoje – 7, Linkmenų – 4, Dūkšto, Didžiasalio ir Vidiškių seniūnijose – po 3. Visi kiti atvejai tolygiai pasiskirstę likusiose seniūnijose. Vyriausiam sergančiajam – 97 metai, jauniausiam – 9.

Susirgimų statistika pagal įstaigas. Naujas protrūkis registruotas Ignalinos rajono ligoninėje – serga 8 darbuotojai, Ignalinos Česlovo Kudabos progimnazijoje – 1 moksleivis ir 1 darbuotojas, Ignalinos gimnazijoje –  1 moksleivis, Didžiasalio „Ryto“ gimnazijoje – 1 darbuotojas, Didžiasalio „Ryto“ gimnazijos Dūkšto skyriuje – 1 darbuotojas, Didžiasalio „Ryto“ gimnazijos Naujojo Daugėliškio skyriuje – 3 moksleiviai ir 1 darbuotojas, Didžiasalio vaikų globos ir socialinės paramos šeimai centro Naujojo Daugėliškio skyriuje – 2 auklėtiniai ir 1 darbuotojas, rajono savivaldybės administracijoje – 1 darbuotojas. Dirbantys kitų miestų įstaigose (taip pat ir kitų miestų medicinos įstaigose) – 22.

Per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinta 2450 koronavirusinės infekcijos atvejų (užvakar buvo 2109). Lietuvoje mirė 17 žmonių (užvakar 28), tarp jų ir 37-erių vyras, sporto meistras, daugiau niekuo nesirgęs. Iš viso infekcija šalyje yra pasiglemžusi 564 gyvybes. 

Trečiadienį laikinoji Vyriausybė sugriežtino karantino Lietuvoje sąlygas. Ministrų kabinetas pritarė Sveikatos apsaugos ministerijos teiktiems siūlymams drausti būriuotis didesnėms nei dviejų asmenų grupėms, neleisti prekiauti laikinose prekybos vietose, taip pat – rekomenduoti prekybos centrams nereklamuoti išpardavimų ir kitų prekybinių akcijų. Šie pakeitimai įsigaliojo iškart po nutarimo paskelbimo, tad jie jau veikia.

Laikinasis premjeras S. Skvernelis išreiškė viltį, kad pirmoji vakcina nuo COVID-19 turėtų pasiekti Lietuvą iki gruodžio pabaigos. „Kai pirma partija vienos ar kitos vakcinos pasieks Lietuvą, tikimės, kad tai bus, kaip ir Europos Komisija žada, iki Kalėdų, galbūt gruodžio pabaigos, visos valstybės narės gaus vienu metu, Lietuva taip pat“, – vylėsi jis. Maksimali suma už vakcinas gali siekti 125 mln. eurų, bet galimybė atsiskaityti, anot jo, būtų numatyta per kelerius metus. Laikinasis ministras A. Veryga sako, kad vakcinos sulauks ir paprasti šalies gyventojai, žada bet viskas priklausys nuo kiekio, kiek vakcinos bus patiekta šaliai – ar ji viena bus, ar bus keletas vakcinų vienu metu. Pirmiausia būtų skiepijami medikai ir rizikos grupei priklausantys asmenys.

P. S. Keistas tas gyvenimas. Kai kovą rajone buvo tik du sergantys asmenys, ėjome iš proto, buvo katastrofa. Dabar jau 86, bet nieko, nepanikuojame. Šis skaičius, deja, galimai didės, tai gal greitai šauksime kaip krepšinyje: „Šimtą, šimtą!..“

diena.lt nuotr.

1 komentaras

  1. Kadangi beveik niekada nerašote apie vakarų pusės rajono situaciją, galiu pasakyti kad Antalksnė/Salos/Puziniškis/Pabiržė jaučiasi puikiai, gyvenam įprastai, nes naujausiomis žiniomis, pranešė kad virusas plinta tik Kinijoje, kur kažkas suvalgė šikšnosparnį. Iki mūsų turbūt „nedaeis”.


Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje