Skip to content

Medinės durys: privalumai bei trūkumai, svarbūs nusprendus pasirinkti pastarąjį variantą

MI informacija

Durys – pastato konstrukcinis elementas, ant kurio „pečių“ gula daug funkcijų. Pastarosios ne tik saugo mūsų turtą bei privatumą, užkertą kelią vėjui, krituliams bei kitoms gamtos stichijoms patekti į namus, bet ir prisideda prie estetinių sprendimų įgyvendinimo bei suteikia eksterjerui/interjerui (priklausomai nuo to, kalbame apie vidaus ar lauko duris). Nors rinkoje siūlomi ir kiti variantai, pavyzdžiui, plastikinės ar šarvo, tačiau medinės durys išlieka vienu populiariausių pasirinkimų.

Kodėl mediena – žaliava, taip mėgstama kalbant apie medines duris?

Statybos, remonto bei interjero sektoriuje apstu naujovių: jei kiltų noras viską išbandyti, reikėtų tikrai ne vieno būsto! Tad gali kilti natūralus klausimas, kodėl žmonės, užuot nusprendę eksperimentuoti su modernesnėmis alternatyvomis, neretai apsistoja būtent ties senomis geromis medinėmis durimis? Nes mediena – kone idealiausia žaliava šių gamybai!

Žemiau pateiktas sąrašas medienos privalumų, pagrindžiančių šį drąsų teiginį.

* Medinės durys pasižymi puikiomis šilumos bei garso izoliacinėmis savybėmis.

* Iš medžio pagamintos durys (aišku, laikantis šių priežiūros reikalavimų) sėkmingai tarnaus ne tik jums, bet ir jūsų vaikams. Tai – itin kokybiškas, patvarus, ilgaamžiškas variantas.

* Prabanga, solidumas, kokybė, estetika: tai – tik keletas asociacijų, ateinančių į galvą kalbant apie medines duris. Žvelgiant iš estetikos pusės, pastarosios neabejotinai „nušluostys nosį“ kitoms galimoms alternatyvoms ir džiugins ne tik aukščiausia kokybe, bet ir gera išvaizda.

*Medis – gyva, natūrali medžiaga, išsiskirianti tekstūra, spalva bei kitomis detalėmis ir antrų tokio durų ar kito medinio gaminio tikrai nerasite. Tad baimę, jog pas kaimyną pamatysite identiškas duris, galite pamiršti! Šią galima lakuoti, taip išsaugant medienos natūralumą arba dažyti pasirinkta spalva, geriausia derančia prie namo fasado ar vidaus interjero detalių.

* Medinės lauko durys yra veikiamos tokių išorinės aplinkos veiksnių kaip temperatūrų kaita, saulės spinduliai, krituliai, mechaninis poveikis ir kita, tad, natūralu, jog mediena, nors ir pasižymi tvirtumu, keičiasi, yra pažeidžiama. Tačiau skyrus šiek tiek laiko bei pastangų šios remontui ar restauravimui, ir vėl galima džiaugtis estetiška išvaizda. 

*Mediena – itin „lanksti“ medžiaga, iš kurios gali būti gaminami įvairūs gaminiai. Medinės durys taip pat stebina savo modelių bei tipų įvairove: sulankstomos, suveriamos, balkoninės, stumdomos terasinės, angliško profilio,

* Tai – pats ekologiškiausias pasirinkimas. Gaminant medines duris, apsieinama be aplinkai bei žmogui kenksmingų medžiagų (variantas – tinkamas net kenčiantiems nuo įvairių alergijų), o ir valant puikiai galima apsieiti be cheminių valiklių.

Idealių medžiagų nėra, tad trūkumų turi ir mediena

Jei, kalbant apie medines duris, nebūtų galima išskirti nei vieno pastarųjų trūkumų, natūralu, jog šis variantas išstumtų visus varžovus iš „arenos“. Tačiau, kaip žinia, idealių nebūna. Mediena – ne išimtis. Į kokius niuansus, prieš galutinai apsisprendžiant rinktis medines duris, reikėtų atkreipti dėmesį?

Kaip minėjome, temperatūrų pokyčiai, drėgmė bei saulės spinduliai gali pakeisti durų spalvą ar net pakoreguoti šių formą. Norint neutralizuoti šią savybę, derėtų rinktis duris, pagamintas iš gerai išdžiovintos medienos.

Mediena karts nuo karto primena apie save ir, norint išsaugoti/grąžinti funkcines bei estetines savybes, reikia pasirūpinti reguliaria šių priežiūra.

Lyginant su kai kuriais kitais durų variantais, mediena neretai verčia piniginę atlapoti plačiau. Tačiau, kalbant apie pastarųjų kokybę, ilgaamžiškumą bei estetines savybes, papildomos investicijos atsipirkti netrunka.

Jei aptarti medinių durų privalumai nusvėrė trūkumus, sprendimas, rinktis medines duris ar ieškoti kito varianto, turėtų būti daugiau nei akivaizdus. Juk medinės duris – investicija į kokybę, patvarumą bei estetiką.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here