Skip to content

Ignalinos ligoninėje – sunkiai valdoma situacija

Jonas BALTAKIS

Pastaruoju metu dėl koronaviruso išplitimo Lietuvoje ne viena gydymo įstaiga susidūrė su personalo stygiaus problema. COVID-19 židiniu tapusioje Ignalinos ligoninėje, prieš tris dienas koronavirusu sirgo 17 darbuotojų ir didesnė dalis pacientų, o neužsikrėtę COVID-19 pacientai išrašomi namo. Savivaldybė ėmė kviesti į pagalbą savanorius.

Rajono savivaldybės „Facebook“ paskyroje rašoma: „Savivaldybėje vyko pasitarimas dėl labai sudėtingos situacijos rajono ligoninėje. Ši medicinos įstaiga tapo COVID-19 protrūkio vieta, serga 17 darbuotojų ir didesnė dalis pacientų (vakar dienos duomenimis, sirgo visi Slaugos skyriaus ligoniai, jų apie 30, 4 mirė. Tarsi mirė ir nuo kitų gretutinių ligų, bet visi sirgo ir koronavirusu – red.), dalis medicinos personalo yra saviizoliacijoje (ir neskuba iš jos grįžti), kai kurie atsisako išeiti į darbą. Vakar nedidelė dalis medikų grįžo į darbą.

Priimtas sprendimas pagalbon šauktis savanorius, ypač jaunesnius žmones, kurie jau yra persirgę COVID-19 ir, kaip teigia specialistai, bent tris mėnesius turi imunitetą. Savanoriai galėtų atlikti pagalbinius darbus, pvz., nešioti maistą.

Taip pat kalbėta su rajono lankomosios priežiūros ir kitais socialiniais darbuotojais, kurie turėtų būti didžiausias ramstis šioje krizinėje situacijoje. Bus bandoma pagalbon pasitelkti ir Ignalinos sveikatos biuro medicinos specialistus, dirbančius mokyklose.

COVID-19 liga neužsikrėtę Slaugos skyriaus ir kiti pacientai, giminių prašymu ir esant jų priežiūros galimybei namuose, išrašomi. Jei galimybės užtikrinti priežiūrą nėra, bus organizuojama pagalba. Savivaldybė pagalbos kreipėsi į respublikinę Panevėžio ligoninę“.

Tokia situacija ligoninėje galimai susidarė ir dėl rajono valdžios netoliaregiškos politikos. Esu įsitikinęs, kad dirbant buvusiai ligoninės direktorei, kuri pirmiau laiko pasitraukė neišlaikiusi buko valdžios spaudimo, tokia kritinė situacija nebūtų susidariusi. Dabartinė direktorė, ja tapusi tiesiai iš bendruomenės slaugytojos, tiesiog neturi reikiamos patirties valdyti šią situaciją, ypač kai ji tokia aštri ir kritiška. Rajono socialdemokratai pernai prieš rinkimus rinko parašus, kad ligoninė išliktų. Dabar tų parašų jau gal dvigubai ar trigubai daugiau reikia, bet kaip juos surinksi, kai nuo trečiadienio net kaimynas pas kaimyną negali nueiti. Tai ką – ligoninės neliks?

xxx

Iš viso rajone gruodžio 17 d. duomenimis sergančiųjų yra 212, pasveiko – 122, mirė – 4 žmonės.  Jauniausiam – 1-eri, vyriausiam – 103-eji. Primename, kad savivaldybė teikia pavėžėjimo į Mobilų patikros punktą paslaugą, taip pat gali suteikti patalpas saviizoliacijai (tel. 8 694 04447). 

Rajono savivaldybėje informacija visais Covid-19 klausimais teikiama: tel. 8 694 04447, el. paštu arturas.cesliokas@ignalina.lt, tel. 8 610 63069, el. p. direktorius@ignalina.lt

Toks įspūdis, kad rajono valdžia, nežiūrint į viešai deklaruojamą susirūpinimą esama situacija, į ją žiūri neatsakingai, pirmieji asmenys neprisiima deramos atsakomybės. Štai žiūrėkite, visam procesui vadovauja eilinis savivaldybės specialistas, kai turi galimai vadovauti mažiausiai savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas, o dabartinėje situacijoje ir pats direktorius. Ar meras. Tačiau jie tik viską stebi tarsi iš šalies.

Trečiadienį Lietuvoje patvirtinti 3159 nauji koronaviruso atvejai, nuo COVID-19 mirė 30 žmonių. Bendras registruotų Covid-19 mirčių skaičius – 933. Dėl kitų priežasčių mirusių užsikrėtusių koronavirusu asmenų skaičius – 464.

Saugokime save ir kitus, laikykimės karantino reikalavimų.

Asociatyvi Vidmanto Balkūno nuotr.

2 komantarai (-ų)

  1. apie kokią informaciją jūs kalbate. Savivaldybė kaip bunkerį, nieko nesužinosi, ko bepaklausi visi žvilgsnius suka į šoną ir nieko nesužinosi. Viskas tik slapčia ir gink dieve jei kas nors prasižios. Mažai ir jūs ką parašote. O gal jums pasakytų daugiau.

  2. Gyvenimas baimėje, nepasitikėjime, nežinioje, uždarume suformuoja labai negatyvią socialinę aplinką, kurioje gimsta priekaištai, neramumai ir visokios blogybės. Visi rajono gyventojai ir valdininkai bus laimingesni jeigu atsiversime ir pasitikėsime vieni kitais, sieksime ramybės, supratimo ,empatijos. Tebūnie šie metai pozityvių pergalių ir kultūringo bendravimo laikmetis . Tik toks kelias palengvins mūsų visų gyvenimus.


Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here