Skip to content

Daugiau triukšmo, daugiau teisių!

Arminė NORKĖ (Mažulonys)

Dabar, sakoma, tas metas, kai reikia atsigręžti į praėjusius metus ir žvilgtelėti į atėjusius. Tik ką čia pamatysi: ir ten, ir čia tas pats virusas… 

Ir išsigelbėjimo nuo jo, atrodo, ilgai reikės laukti. Juk mes ne nuo savęs priklausome, ne nuo savo valdžios, o nuo Briuselio malonės. Vokiečiai suskaičiavo, kad jeigu viskas eis „pagal planą“, vakcinos šiemet bus gauta tik tiek, kad užteks trečdaliui Vokietijos gyventojų. Vargu ar šį kartą vokiečiai lygesni už kitus, taigi galima sakyti, kad šiemet bus paskiepyta trečdalis Lietuvos gyventojų.

O kaip gražiai pernai viskas prasidėjo. Vakciną nuo sienos policija atlydėjo. Valdžia nusprendė pirmoji nesiskiepyti, nes gydytojams vakcinos labiau reikia, ir buvo apkaltinta, kad neparodė pavyzdžio. Būtų pasiskiepijusi pirma – būtų apkaltinta, kad medikus nuskriaudė.

Ir radijas skiepijimosi proga korespondentus į visas didžiąsias ligonines nusiuntė, ir televizijos per žinias reportažus parodė, ir portalai aprašė. Nušvietė – kaip anais laikais sėjos ar bulviakasio pradžią. Jau apie penkis tūkstančius paskiepytų turime! 

O kažkoks Izraelis, net Europos Sąjungai nepriklausantis, jau pradėjo skiepyti antrą milijoną savo gyventojų. Kasdien po 100-150 tūkstančių paskiepija. Ir iš kur jie tos vakcinos gauna, jeigu galingoji ES, pažadėjusi gauti visiems ir po lygiai, na, kaip anais laikais, to padaryti nesugeba? Bet Briuselio galia ir nauda abejoti negalima, Briuselis mums (ponams) paramos duoda, tai ir žįskime Briuselio papą.

Ir valdžia, kurią kai kas moteriausybe vadina, gali stengtis kiek nori, bet prieš vėją nepapūsi. Karantinas šiems metams garantuotas, su pertraukėlėmis, žinoma, bet tikėtis, kad tauta greitai įgis imunitetą, neverta. Kaukes dar negreitai pamiršime.

Tad geriau apie linksmesnius dalykus. Štai Ingrida Šimonytė, kaip priklauso, persikėlė į premjerui skirtą namą Turniškėse. Aukštam ir gražiam skirtas namas tose pačiose Turniškėse iki šiol stovi tuščias. Aukštas ir gražus aiškina, kad tas namas Prezidentui per prastas, užsienio svečių priimti ten negalima, fi. 

Įsivaizduokite, kad JAV prezidentas Trampas būtų pasakęs: „Aš iš savo dangoraižio į tuos nušiurusius Baltuosius rūmus, nesikelsiu, ten man per prasta.“ Na, Lietuva – tai ne Amerika. Pas mus prezidento rezidencija po kiekvienų rinkimų mažiausiai po pusmetį remontuojama, o Amerikoje apie jokius Baltųjų rūmų remontus apskritai negirdėti. Matyt, kaip pastatė prieš du šimtus metų, taip ir stovi.

Beje, ar žinote, kad Baltieji rūmai buvo pastatyti per 8 metus (1792–1800) ir šios dienos kursu kainavo apie 1,5 milijono dolerių. O Valdovų rūmus statėme 16 metų (2002–2018) ir jie kainavo 106 milijonus eurų.

Vėl aš apie pinigus, Negražu, ar ne? Tikrai geriau prisiminsiu kitus negerus dalykus. Prieš Naujuosius LRT.lt interviu su I. Šimonyte ir Viktorija Čmilyte-Nielsen išspausdino. Ten, be kita ko, ir apie šeimą, ir apie vyrus kalbama. O koks triukšmas po to sukeltas buvo! Seksizmas! Įdomu, nors tai ir įprasta, kad triukšmą sukėlė žurnališiai (taip siūloma vadinti žurnaliūgas) iš portalų, kuriems (portalams) galvoje to sekso per akis. Štai kaip žmones pavydas veikia – ne jie, o konkurentai interviu išspausdino.

Nors šiaip jau su seksizmu pas mus aršiai kovojama. Su vyru apie moteris kalbėti dar galima, bet jau su moterimi – jokiu būdu. Kodėl – matyt, žurnališėms vyrai – tai tokia problema, kad apie juos nei gerai, nei nieko. Apie lygybę ir teises – kitas dalykas. Ypač apie tų, na, patys žinote. Prieš Naujuosius skaičiau BNS pranešimą, pavadintą „Vengrijos parlamentas šią savaitę priėmė naujų prieš LGBT nukreiptų priemonių paketą, kuris yra dar vienas nacionalistinės, kultūriškai konservatyvios vyriausybės šūvis ginant „tradicines vertybes“.

Kokios tos baisiosios pataisos? Ogi vienu įstatymu „tos pačios lyties asmenų poroms iš esmės uždraudžiama įsivaikinti, nustatant, kad įsivaikinti gali tik susituokusios poros“. Ir dar, siaubingiausia: parlamentas patvirtino konstitucijos pataisą, kurioje sakoma: „motina yra moteris, tėvas yra vyras“.

O juk visiška lygybė, dėl kurios kovoja „pažangioji žmonija“, būtų, jeigu šiandien motina būtų moteris, o rytoj – vyras. Atitinkamai ir tėvas. Čia jeigu apie teises kalbėsime. O pareigos – ir kodėl nė viena moterų teisių gynėja nešneka, kad moterys turėtų turėti pareigą ginti Tėvynę, taigi moterys turėtų būti šaukiamos į privalomąją karo tarnybą lygiai su vyrais?

Bet sakoma, kad ateinančiais (nuo vasario 12 d.) Jaučio metais negalima bus mosuoti raudonu skuduru, taigi komunistams, dabar leftistais vadinamiems, turėtų ateiti sunkesni laikai. Nors ir tai gal netiesa, nes komunistams kuo blogiau, tuo geriau. Džiaugtis turėtumėm, nes teisių bus daugiau prigalvota. Bet turėsim ir teisę į skiepą.

AINA.lt nuotr.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here