Skip to content

Žudikai tarp mūsų

Arminė NORKĖ (Mažulonys)

Lietuva kovoja, o sergančiųjų nemažėja taip, kaip norėtųsi. Aukštas ir gražus šiandien, kai rašau šias eilutes (pirmadienį), kviečiasi sveikatos apsaugos ministrą, kad šis jam paaiškintų, kodėl yra taip, o ne kitaip. Šitas ministras, Arvydas Dulkys, aukštam ir gražiam blogai dirbo dar nepradėjęs dirbti, o anas šunministris iki šiol darė, ką galėjo. Svarbiausia – daug ir gražiai kalbėjo, ir planai buvo gražūs, o kad neišėjo – taigi žmogus stengėsi. Suprask – šis nesistengia.

O sakykit, ką bet kuris ministras gali padaryti, kai žmonės taip elgiasi? Užeikit į parduotuvę – visada atsiras kas stengsis tau ant nugaros užlipti. Pažiūrėkit, kaip kaukės nešiojamos. Čia net niekur nereikia eiti, užtenka televizorių įsijungti. Visokie viršininkai ar šiaip „žinomi žmonės“ šneka į mikrofoną, nosį virš kaukės iškišę. 

O jeigu būtų nuo pat pradžių įvesta tvarka, kad už tokius išsidirbinėjimus iš karto skiriamos baudos, gal kitaip būtų buvę? Dabar nuo pat pradžios – policija, girdi, nepuls bausti, iš pradžių perspės… Iki šiol perspėja.

Ir iki šiol „liepsnoja“ globos namai. Kas virusą į tuos namus atnešė – niekur nevaikščiojantys senukai? Ne, tai rūpestingi giminaičiai, nusprendę, kad tėvai ar seneliai be jų atnešto apelsino ar obuolio neišgyvens, ir kad juos būtinai reikia aplankyti ir paguosti, kitaip tariant, atlikti pareigą. Aplankei. ir sąžinė rami.

Tai geraširdžiai globos namų darbuotojai, puikiai žinantys, kad lankyti senukų negalima, kad tokia „meilė“ jiems mirtinai pavojinga. Bet kaip čia atsakysi pažįstamai Onutei ar kaimynui Jonui, kurie nori užeiti, ir sako, kad jie tikrai neserga, ir ką čia žmonės apie tave šnekės, kad esi toks beširdis…

Gal ir vien lankytojų dėl tų „gaisrų“ kaltinti negalima. Dėl kiekvieno susirgimo tyrimas tikrai nebus pradėtas, o gal tada paaiškėtų, kad ne tik lankytojai, bet ir patys darbuotojai nesisaugojo, „kažkur“ užsikrėtė, bet vis tiek atėjo į svečius, atėjo į darbą…

Dabar skiepų daug kas laukia, kaip išganymo. Nepasakysi – visi, net medikų dalis nenori skiepytis. Dėl medikų turėtų būti paprasta: nenori skiepytis – negali dirbti su žmonėmis, nes gali juos užkrėsti, taigi pasiieškok kito darbo. O ką daryti su kitais, kurie nesiskiepys ir užkratą po visas apylinkes nešios?

O „antivakserių“, taip vadinami tie, kurie apskritai prieš skiepus, judėjimas plečiasi. Patys skiepai, anot tokių, ne iš „to“ pagaminti, o su šita vakcina kiekvienas dar ir čipą gaus. Čipas – tai toks mažas daikčiukas, kuris, anot antivakserių, į vakciną įdėtas, ir pasinaudojant tokiu čipu bus galima valdyti žmonės. Kas juos valdys? Atsakymas tokiems piliečiams seniai žinomas: žydai ir gėjai. Dabar dar prie jų negrus pridėjo…

Skaičiau – jau siūlomos paslaugos: čipą jūsų kūne suras ir pašalins už 400 eurų. Kadangi dabar karantinas, tai jums padarys nuotoliniu būdu. Jeigu klausiate – kaip tai nuotoliniu, vadinasi, esate ne visai toks kvailys, kokių ieškoma, ir jums tokia paslauga nereikalinga. O jeigu paklausėte – ar būtinai reikia turėti išmanųjį telefoną…

Ko gero, vienintelė išeitis, norint apsaugoti žmones nuo tokių veikėjų veiklos pasekmių, bus „imuniteto pasas“. Neturėdamas tokio, kitaip tariant, nepasiskiepijęs, negalėtum dirbti tam tikro darbo, lankytis šalyse, kur tokie nesiskiepiję nepageidaujami, gal, sakysim, renginiuose – bet čia kol kas priklausytų nuo organizatorių, nebent būtų priimti atitinkami įstatymai, ir šiaip kiltų triukšmas dėl žmogaus teisių. 

Pas mus gi teisės pirmoje vietoje, o pareigos – užpakalinėje.

Vakcinacija dar tik prasidėjo, o jau paaiškėjo, kad „kai kas“ ir čia blato ieško – ir randa. Skiepija pirmoje eilėje viršininkus, skiepija pažįstamus, o kai nutveria už rankos – girdi, nieko tokio nebuvo, ką skiepijo – negali skelbti dėl asmens duomenų apsaugos. Anksčiau kiekvieno sukčiaus pavardę galima buvo skelbti, dabar tokius įstatymas saugo. 

Moka žmonės gyventi. Tokius žudikais pavadinsi – įsižeis.  

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here