Skip to content

Židinys Mielagėnuose teberusena

MI informacija

Sausio 13 d. duomenimis, vakar rajone sergančiųjų buvo 230, bet iki dienos pabaigos buvo tendencija dar padidėti (sausio 11 d. – 229), pasveiko 392, iš viso nuo pavasario patvirtinti 664 atvejai. Rajone tai rekordinis sergančiųjų skaičius. Didelis susirgimų židinys Mielagėnų palaimintojo J. Matulaičio parapijiniuose senelių namuose teberusena. Ten serga 22 darbuotojai ir 57 namų globotiniai, iš viso 79 žmonės. Keičiant sergančius darbuotojus, globos namuose dirba Ignalinos socialinių paslaugų centro ir Visuomenės sveikatos biuro specialistai. 

Per praėjusią parą patvirtintas 1371 naujas koronaviruso atvejis, mirė 29, pasveiko 170 žmonių. Be to, į bendrą mirčių statistiką įtrauktos trys mirtys nuo koronaviruso, kai faktinė mirties data yra ankstesnė. Iš viso Lietuvoje registruota 164 tūkst. 414 šios infekcinės ligos atvejų, 97 tūkst. 511 asmenų pasveiko, 63 tūkst. 490 – tebeserga. Nuo koronaviruso iš viso mirė 2346 žmonės. 

Lietuvoje kelias dienas fiksavus gerokai mažesnius susirgimo koronavirusu atvejų skaičius, visuomenė pradėjo kelti karantino švelninimo klausimą. Vyriausybės vadovė I. Šimonytė tvirtina, kad iš tiesų nuo sausio 31 d., iki kurios numatytas karantinas, kai kurie dabar taikomi ribojimai gali būti švelninami. Tačiau šie žingsniai bus daromi labai atsargiai: „Tai nereiškia, kad būtinai visi apribojimai privalo išlikti, bet, žinoma, mes pirmiausia būsime atsargūs dėl situacijos. Nepaisant to, kad būna dienų, kai skaičiai atrodo gerokai geriau, būna dienų, kai jie vėl atrodo blogiau.“ Primename, kad Lietuvoje iki sausio 31 d. galioja įvestas sugriežtintas karantino režimas. Jo metu uždaryta daugelis parduotuvių, kirpyklos, apribotas žmonių judėjimas ir susibūrimai. Dėl plintančios viruso mutacijos siūlo sugriežtinti vežėjų testavimą ir kontrolę. 

Primename, kad savivaldybė teikia pavėžėjimo į Mobilų patikros punktą paslaugą, taip pat gali suteikti patalpas saviizoliacijai (tel. 8 694 04447). Ignalinoje mobilus tyrimų punktas, įsikūręs Sporto g. 6., dirba kiekvieną darbo dieną nuo 9 iki 13 val. Jame dirba ir Ignalinos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialistai. Registracija į punktą vykdoma telefonu 1808 arba internetu 1808.lt. 

Gyventojai, esantys saviizoliacijoje, gali vykti tik į mobilų patikros punktą ir grįžti į saviizoliacijos vietą. Negalima lankytis prekybos centruose ar kitur.

Ignalinos rajono savivaldybėje informacija visais COVID-19 klausimais teikiama: tel. 8 694 04447, el. p. arturas.cesliokas@ignalina.lt tel. 8 610 63069, el. p. direktorius@ignalina.lt

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here