Skip to content

Ar reikia rajonui nudistų paplūdimio?

MI informacija

Prieš savaitę spausdinome E. Č. rajono savivaldybei, merui ir visiems rajono tarybos nariams atsiųstą raštą, kuriuo prašoma rajone šalia esančių paplūdimių kažkurioje vietoje įrengti ir nudistų paplūdimį, kuriame norintys galėtų saule mėgautis visiškai nuogi. Paprašėme skaitytojų nuomonės šiuo klausimu. Gavome 11 atsiliepimų. Daugiausia trumpų SMS žinučių, dvi nuomonės atsiųstos el. paštu, vienas išsamus, parašytas popieriniu laišku, kurio autorius – ignalinietis gyd. Benediktas Puodžiūnas (jį ir dar dvi trumpas nuomones spausdiname). Iš 7 anoniminių, gautų SMS, šeši pritariantys, esą jei kažkam tai aktualu, tegul toks paplūdimys būna. Vienos žinutės autorius pritaria tokiai idėjai su sąlyga, jei ten nebus vaikų, o tik suaugusieji. Tris nuomones, kurių autoriai nepasislėpė po anonimų kaukėmis, šiandien spausdiname. 

Redakcija 

Gal dar pamąstykime…

Benediktas PUODŽIŪNAS

Visi kas gyva, egzistuoja dauginimosi instinkto dėka. Tai pats stipriausias instinktas, kuriam tarnauja visi kiti. Visos gyvybės formos yra nudistai (nuogi), išskyrus žmogų. Kam žmogui reikalingas rūbas? Kodėl net Afrikos ar Brazilijos džiunglių gyventojai, niekada nematę balto žmogaus, nešioja lytinius organus dengiančius raiščius? Šaltuose kraštuose rūbo reikia apsisaugoti nuo šalčio. Bet kodėl rūbas reikalingas ten, kur visada karšta vasara? Nes lytinių organų uždangalas silpnina vaikų lytinio potraukio instinktą, kuris atsiranda ankstyvoje vaikystėje ir nuolat stiprėja. Gyvūnų dauginimasis priklauso nuo natūralių gamtinių sąlygų. Sezoninis badas, plėšrūnai, epidemijos, gamtos stichijos ir kitos priežastys stabilizuodavo dauginimosi procesą. Plėšrūnų dauginimasis taipogi priklauso nuo maisto. Jau pirmykščiai žmonės pastebėjo, kad negali išmaitinti visų savo galimų palikuonių, kurie mirdavo iš bado. Kadangi buvo protingesnis už kitus gyvūnus, žmogus nusprendė slėpti savo dauginimosi organus ir lytinius santykius nuo vis labiau besidominčių vaikų. Nes vaikams geriausi mokytojai yra tėvai, dėdės, tetos, vyresni giminaičiai.

Kuo žmogaus dauginimosi instinktas skiriasi nuo visos gyvūnijos? Jei nusiimtume pasaulio valdovo karūną ir ramiai pamąstytume, tai suprastume, kad niekuo. Išskyrus protą, kuris sako, kad besaikis dauginimasis atneša visas kitas nelaimes: badą, epidemijas, karus, gamtos užterštumą, gamtos resursų išeikvojimą, vienas kito išnaudojimą ir naikinimą, apgaules, nusikaltimus. Bet žmogus nėra visagalis. Už jį stipresnis mikrobų pasaulis, kuris žmones ne tik žudo, bet ir maitina. Mikrobų pasaulis yra neįveikiamas ir menkai kontroliuojamas. Jei kada nors išnyks gyvybė žemėje, tai pirmiau išnyks žmogus… Mokslininkai, svajojantys apie žmonių apgyvendinimą Mėnulyje ar Marse neįsivaizduoja ilgalaikio gyvenimo tenykštėmis sąlygomis. Todėl turėtume branginti tai, ką turime, naudodamiesi istorijos pamokomis. Jos įrodo, kad žemėje visa ką valdo griežta tvarka. Tikintieji tai vadina Dievo tvarka, mokslininkai ir ateistai – gamtos dėsniais. Vienas pagrindinių yra priežasčių ir pasekmių dėsnis. Visa kas vyksta žemėje yra anksčiau buvusių priežasčių pasekmės. Tad kam kartoti priežastis, kurios anksčiau ar vėliau virs pasekmėmis? Dėsniai galioja visiems vienodai: ir valdovams, ir benamiams. Be išimčių.

Daugelis yra įtikinti, kad tradicijos, papročiai, moralė yra pasenę, kvaili, kad dabar kiti laikai… Bet dauguma iš jų atsirado iš karčios patirties, norint apsaugoti save ir savo vaikų ateitį nuo problemų ir nelaimių. Padarius klaidą nuo pasekmės nepasislėpsi. Ignalinoje reikalaujama nudistų paplūdimio. Pavyzdžiui, man vis tiek, kaip apsirengę ar nuogi žmonės vaikščios pliaže, ar gatvėmis. Bet reiktų pagalvoti apie priežastis, kurios skatins vaikų, nepilnamečių ankstyvą seksualinę veiklą su visomis pasekmėmis: vaikų nėštumą, venerines ligas, iškrypimus, nusikalstamumą ir kitokį gyvenimo būdą pagal gyvūnėlių bandos taisykles..

Sakysite, kad kiekvienas vaikas bet kokią informaciją ras internete. Taip. Tačiau ar norėtumėte, kad visa, ką matote ekrane, įsikūnytų Jūsų gyvenime? Nereikia pamiršti, kad vaizdas ekrane gerokai skiriasi nuo gyvo vaizdo.

Nereiktų įrodinėti, kad to nebus ir baksnoti pirštu į Vakarus. Ten savos problemos, apie kurias mes mažai kalbame. Mes domimės tik tuo, kas malonu ir dažnai užsimerkiam į blogį ir problemas. Ar būtina kopijuoti nuo Vakarų net ir tai, kas destruktyvu? Vakaruose ar net mūsų Palangoje nudistų pliažai egzistuoja seniai. Ten didžiuliai plotai, erdvės. Mūsų mažoje Ignalinoje ir jos apylinkėse tokių vietų, kurios būtų nepasiekiamos vaikams ir paaugliams, deja, nėra. Jei nudistai nenorėtų viešumos, galėtų kaitintis saulėje kaimo sodybose. Bet ne, jiems reikia masiškumo, kad juos matytų, jų geistų, kad nudistų pliažas taptų traukos centru pirmiausia vaikams ir nepilnamečiams, tarp kurių, neabejotinai, būtų didelis susidomėjimas. Nesuprantu, kodėl prašymo autorė E. Č., kurios pavardė redakcijai žinoma, taip slepia savo tapatybę, jei jos tikslai dori? Vaikai mūsų ateitis. Kokią ateitį kursime, tokią ir turėsime.

Nuomonės el. paštu

Pritariu, nudistų paplūdimys būtų rajone reikalingas. Taip rajonas sulauktų daugiau turistų, kurie atvyktų dėl tokios vietos. Galbūt net užsieniečiai taip pat apsilankytų.

Pagarbiai,

Veronika

xxx

Jeigu žmonės prašo, vadinasi reikia. Juolab, kad rajonui tokios maudyklos įrengimas kainuotų labai minimaliai. Dėl vietos, manau, tikrai yra daug vietų, kur galėtų būti įrengta maudykla. Rajonas turtingas ežerais, tad turi būti pasirinkimas, kaip žmonės nori maudytis ir degintis.  

Pagarbiai,

Deimantė Minevičiūtė

5 komantarai (-ų)

  1. Autoriui gerai viskas su galvele? 🙂 panašu, kad ant važnyčios stogo nuo 1945m slepėsi ir vat išlindo dabar. 🙂 kokios venerinės ligos ir kokie kliedesiai čia minimi, net liūdna dėl tokio siauraprotiškumo

  2. Ačiū Benediktas Puodžiūnas, kad Jūs esate…

  3. Akivaizdu, kad gydytojas Benediktas Puodžiūnas visiškai nieko nesupranta, kas yra nudizmas.
    Siūlyčiau pirmiau pasidomėti, kas tai yra, o paskui komentuoti, nes dabar gavosi gydytojo nusikalbėjimas totalus.

  4. Gimstamumas Lietuvoje ir taip menkas. Nudizmas, pasirodo, gali pagerinti mūsų demografinę padėtį! Tik gaila, kad raištis papuasams (kaip gyvūnų uodega) atbaido nuo užpakalio muses ir deja nemažina gimstamumo.


Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here