Skip to content

Iš įvykių suvestinių…

Parengė Jonas BALTAKIS

Susižalojo pasienietis

Sausio 27 d., apie 11.15 val., Rimšės sen., Vėlūnų k., tarnybos metu  54-erių VSAT  pareigūnas nukrito nuo sniego rogių ir susižalojo. Pareigūnas gydomas ambulatoriškai. Pradėtas įvykio aplinkybių patikslinimas.

Kaminuose degė suodžiai

Sausio 18 d. prieš pietus ugniagesiai skubėjo į Strigailiškį. Atvykus, gyvenamojo namo kamine degė suodžiai, užgesinti 6 kg milteliniu gesintuvu. 

Sausio 26 d., apie 3.48 val., ugniagesiai iškviesti į Girminius. Atvykus PGP, vieno aukšto mediniame name su mansarda, kamine degė suodžiai. Atviros liepsnos nebuvo. Ištraukiamomis kopėčiomis patekta ant stogo, atlikta žvalgyba. Kaminas buvo stipriai įkaitęs. Budėta, kol suodžiai kamine išdegė. Įvykis tiriamas.

Sulaikyta 14 Irako neteisėtų migrantų

Sausio 22 d. VSAT Vilniaus pasienio rinktinės Tverečiaus pasienio užkardos pareigūnai ties Lazinkų kaimu užfiksavo einančią asmenų grupę. Kaip paaiškėjo, ji ką tik buvo neteisėtai perėjusi čia pat einančią Lietuvos ir Baltarusijos sieną.

Tverečiaus pasieniečiai sulaikė 14 neteisėtų migrantų. Tai buvo 7 vyrai, 2 moterys ir 5 nepilnamečiai. Visi jie turėjo Irako piliečių pasus, kuriuose nebuvo Šengeno vizų. Iškart buvo nustatyta ir vieta, kur neteisėti migrantai ką tik perėjo sieną iš Baltarusijos.

Sulaikytieji pasiprašė prieglobsčio Lietuvoje. VSAT Vilniaus pasienio rinktinės Migracijos skyriaus pasieniečiai pradėjo pirminius prieglobsčio suteikimo procedūros veiksmus. Apie tai informuotas Migracijos departamentas, kuris nagrinėja tokius prieglobsčio prašymus.

Pasieniečiai migrantus pristatė į Švenčionių pasienio užkardą, kur yra specialios patalpos prieglobsčio prašytojams apgyvendinti. Penktadienį užsieniečiams buvo atlikti testai dėl COVID-19. Šeštadienį priešpiet buvo laukiama atsakymų, kuriuos gavus bus sprendžiamas klausimas dėl užsieniečių apgyvendinimo vietos.

Dėl neteisėto valstybės sienos perėjimo VSAT Vilniaus pasienio rinktinėje pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here