Skip to content

Skelbiu.lt įspėja: sukčiai tapo aktyvesni, kaip juos atpažinti

MI informacija

Pastaruoju metu padaugėjo atvejų, kuomet internetiniai sukčiai siekia išvilioti banko kortelių duomenis iš portale Skelbiu.lt prekes ar daiktus siūlančių pardavėjų. Sukčiai tampa vis sumanesni ir bando naudotis žmonių neatidumu – pateikia nuorodą į fiktyvų Skelbiu.lt puslapį, kuriame prašoma įvesti banko kortelės duomenis. Fiktyvus puslapis būna labai panašus į tikrąjį Skelbiu.lt ir gali suklaidinti ne tokį atidų vartotoją. Portalas Skelbiu.lt įspėja vartotojus būti budrius ir primena, kad Skelbiu.lt niekuomet neprašo banko kortelės duomenų tam, kad gautumėte pinigus už prekę ar patys už prekę atsiskaitytumėte. Kaip atpažinti sukčiavimo atvejus?

Tai, kad į Jus kreipiasi sukčius, dažniausiai gali išduoti kelios detalės:

  • prašoma įvesti banko kortelės numerį. Jūsų prašoma pasidalinti banko kortelės duomenimis ar pervesti tam tikrą sumą pinigų, nors esate pardavėjas;
  • internetinio puslapio adrese nėra skelbiu.lt (būtent skelbiu taškas lt). Sukčiai negali sukurti identiško pavadinimo, todėl sudaro panašius, pavyzdžiui, „www.skelbiult–safe.online“, „www-ltskelbiu.site“, „www.lt-skelbiu.xyz“, raidę „l“ pakeičia raide „i“ ir pan. Atidarius nuorodą, svarbu įsitikinti, kad tai oficiali svetainė, kuri yra www.skelbiu.lt, m.skelbiu.lt arba www.ru.skelbiu.lt, m.ru.skelbiu.lt; – daug gramatikos, kalbos klaidų tiek ir fiktyviame puslapyje, tiek susirašinėjant. Neretai sukčiai kontaktuoja per susirašinėjimo programėles (WhatsApp, Viber ir kt.). 

Apie sukčiavimo atvejus Skelbiu.lt informuoja vartotojus ir tiesiogiai. „Nuo šiol pirmąjį skelbimą įdėjusiems lankytojams siunčiame apie galimus sukčius informuojančią žinutę, kuri ragina nesidalinti savo banko kortelių duomenimis. Į viską reikėtų žvelgti kritiškai. Jeigu jums kyla įtarimas, kad kažkas negerai, greičiausiai taip ir yra“, – pabrėžia S. Orkinas.

Jeigu manote, kad jūsų mokėjimo kortelės duomenys pateko į nusikaltėlių rankas, kuo skubiau kreipkitės į savo banką. Kilus įtarimui, visuomet raginame pasikonsultuoti su klientų aptarnavimo specialistais dėl konkrečių situacijų telefonu +370 664 55727 arba el. paštu info@skelbiu.lt. 

Policija įspėja

Sausio mėnesį padaugėjo pranešimų apie sukčiavimus skelbimų svetainėse ir portaluose. Atkreipiame dėmesį, neatlikite skuboto ir neapgalvoto išankstinio mokėjimo ar mokėjimo avansu už produktus ar paslaugas įsigyjamas internetu. Prieš įsigyjant prekę ar paslaugą:

  • Patikrinkite informaciją apie asmenį, elektroninę parduotuvę ar įmonę parduodančią prekes.
  • Paprašykite, kad asmuo atsiųstų prekės, tam tikros detalės nuotrauką, kurios nėra skelbime.
  • Patariame bendrauti vaizdo skambučiais, kad pardavėjas galėtų pokalbio metu parodyti prekę.
  • Patariame nemokėti avanso asmenims, kurių nepažįstate.
  • Kritiškai mąstykite, kada siūlomos didelės nuolaidos ar ženkliai žemesnė kaina už realią prekės kainą.
  • Saugokite savo asmens duomenis.

Netylėkite jei nukentėjote nuo sukčių elektroninėje erdvėje, praneškite policijai skubiosios pagalbos tarnybų telefonu 112.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here