Skip to content

Svajonė išsipildė: Visaginas atidaro naują irklavimo bazę

Svetlana STARINSKAJA

Nuo ateinančio pavasario Visagino irklavimo profesionalai ir mėgėjai turės nepalyginamai geresnes sąlygas kokybiškai ir rezultatyviai treniruotis ir siekti naujų aukštumų. Visagino ežero pakrantėje duris atvėrė nauja, seniai laukta irklavimo bazė. Irklavimo bazės statybos darbai baigti, teliko tik atlikti teisinio įregistravimo procesą, po kurio  sportininkai galės pradėti naudotis šia baze. Gaila, kad dėl pandemijos apribojimų nebuvo galimybės surengti iškilmingo naujo objekto atidarymo, tačiau po karantino naujoji irklavimo bazė bus iškilmingai atidaryta. 

Nauja irklavimo bazė Visagine labai svarbi, nes mieste išugdytas ne vienas daugkartinis Europos ir pasaulio čempionas. Ši sporto šaka Visagine yra labai populiari. Dauguma kandidatų į Lietuvos kanojų ir baidarių rinktinę ir olimpinę rinktinę yra visaginiečiai. 

Naujoji irklavimo bazė iškilo toje pačioje vietoje, kur stovėjo senoji, kurią sudarė avarinės būklės mediniai vagonėliai ir mažas elingas valtims laikyti. Šiuo metu bazės kompleksą sudaro šiuolaikiškas dviejų aukštų pastatas, elingas ir pontonai. Bazės pastatas su nedidelėmis patalpomis treneriams, penkiomis treniruočių salėmis, persirengimo kambariais, sanitarinėmis patalpomis su tualetais ir dušais visiškai pritaikytas asmenims su negalia. Pirmajame aukšte įsikūrė įrengta pirtis ir dušai, sportininkų persirengimo kambariai ir dvi sporto salės, o antrajame – trenerių ir medicinos personalo patalpos, trys treniruočių salės. Čia sporto centro auklėtiniai galės treniruotis bet kuriuo metų laiku. Pastate taip pat įrengta vidinė ir išorinė įgarsinimo bei bazės teritorijos vaizdo stebėjimo sistemos.

Elinge įrengta 250 vietų plaukiojimo priemonėms laikyti, taip pat dirbtuvė valčių remonto darbams atlikti. 

Irklavimo bazės teritorija tinkamai sutvarkyta: įrengtas privažiavimas, apšvietimas, stovėjimo aikštelė, betoninė krantinė ir 4 pontoninės prieplaukos.Per 2021 m. I pusmetį planuojama įvesti į sporto bazės pastatą internetą, įsigyti baldus, žaliuzes bei kt. smulkią įrangą. 

Irkluotojų treneriai teigia, kad nuo 1984 m., irklavimo bazės įkūrimo pradžios, tokia moderni irklavimo bazė buvo tik svajonė, kuri pagaliau išsipildė. „Naujoji bazė – tiesiog stebuklas“, – teigia Visagino irklavimo bazės įkūrėjas Nikolajus Goloskokovas.

„Tai yra visų mūsų bendras laimėjimas. Pagaliau objektas, kuris pradėtas statyti 2013 m., baigtas. Todėl kviečiu visus mūsų sportininkus, taip pat miesto gyventojus, pavasarį atvykti ir naudotis tuo rezultatu, kurį sugebėjome pasiekti“, – neslėpdamas džiaugsmo sakė savivaldybės meras Erlandas Galaguz.  

Tikimės, kad čia sportuojantys sportininkai dar ne kartą garsins Lietuvos ir mūsų miesto vardą visame pasaulyje. 

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here