Skip to content

Iš įvykių suvestinių…

Parengė Jonas BALTAKIS

Turkas į Lietuvą atėjo Dysnos ledu

Vasario 19 d. Vilniaus pasienio rinktinės Tverečiaus užkardos pasieniečiai Dysnos kaime sulaikė įtartiną vyrą. Informacijos apie jį VSAT pareigūnai jau buvo gavę ir iš vietinio gyventojo. Paaiškėjo, kad sulaikytasis yra 28-erių Turkijos pilietis. Jis pasieniečiams pateikė savo asmens tapatybės kortelę ir pasą, kuriame nebuvo Šengeno vizos. Užsienietis iškart prisipažino neteisėtai perėjęs valstybės sieną užšalusia Dysnos upe. 

Šeštadienį Turkijos pilietis pateikė prašymą dėl prieglobsčio suteikimo Lietuvoje. Laikydamiesi visų saugumo reikalavimų VSAT pareigūnai pasirūpino, kad gydymo įstaigoje vyrui būtų atliktas COVID-19 testas. Jo rezultatus gavę pasieniečiai pradės pirminius prieglobsčio suteikimo procedūros veiksmus. Surinkta medžiaga bus perduota prašymą nagrinėsiančiam ir sprendimą priimsiančiam Migracijos departamentui.

Turkijos pilietis laikinai apgyvendintas Švenčionių pasienio užkardoje, kur yra specialios patalpos prieglobsčio prašytojams. Dėl neteisėto valstybės sienos perėjimo VSAT Vilniaus pasienio rinktinėje pradėtas ikiteisminis tyrimas. Ikiteisminiam tyrimui vadovauja Utenos apylinkės prokuratūra.

Mirtis

Vasario 23 d., apie 11 val., bute Ignalinoje, Liepų g., rastas mirusios 82-ejų moters kūnas be išorinių smurto žymių. Pradėtas ikiteisminis tyrimas mirties priežasčiai nustatyti.

Facebook nuotr.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here