Skip to content

Svetainės dizaino klaidos, galinčios atbaidyti jūsų lankytojus

MI informacija

Jeigu jūsų svetainės dizainas nėra patrauklus, galite prarasti nemažai lankytojų ir potencialių klientų. Be viso to, tai trukdo kurti patikimą ir profesionalų prekių ženklo įvaizdį. Tačiau turime jums gerų žinių: norėdami patobulinti savo svetainę, neprivalote būti tokios srities ekspertai. Šiame straipsnyje išsamiai aprašysime didžiausias svetainės dizaino klaidas, kurios gali atbaidyti jūsų lankytojus, ir tai, kaip jų išvengti.

1. Labai mažas svetainės greitis

Tikriausiai niekas taip neatbaido svetainės lankytojų, kaip jos lėtumas. Svetainės greitis gali būti vienas iš pagrindinių jūsų verslo sėkmės (ar nesėkmės) veiksnių, turinčių įtaką viskam: padedant pardavimais ir baigiant paieškos srautu. 

Lankytojų lūkesčiai išties dideli: netgi 47 proc. jų tikisi, kad svetainė bus įkelta per 2 s arba greičiau, o 49 proc. vartotojų ją palieka, jei tai trunka ilgiau nei 3 s. Be to, 79 proc. internetu apsiperkančių žmonių, susidūrusių su svetainės greičio problemomis, teigia, kad į ją daugiau nebegrįš. 

Tam, kad įvertintumėte savo svetainės spartą, galite naudoti „Google“ įrankį „PageSpeed Insights“. Jis padeda aptikti taisytinas svetainės vietas, kurias reikia patobulinti, norint pasiekti didesnį įkėlimo greitį. Beje, greičiui įtakos turi ir jūsų pasirinktas hostingas. Jeigu nesate patenkinti dabartinių paslaugų kokybe, pasirinkti profesionalų jų teikėją galite itin paprastai – tiesiog paspaudę ant pateiktos nuorodos.

2. Prasta vartotojo patirtis (UX)

Pagalvokite, kokį įspūdį jums sukėlė paskutinis apsilankymas parduotuvėje: ar jos aplinka buvo maloni, tarsi kviečianti užeiti, o galbūt atvirkščiai – šalta ir tamsi, o kur dar tas painus lentynų išdėstymas? Bet kokiu atveju, nuo šios patirties priklauso jūsų apsisprendimas, norėsite ar ne dar kartą užeiti į tą parduotuvę.

Panašiai yra ir su jūsų interneto svetaine. Tai, kokius jausmus sukėlė apsilankymas joje, lems vartotojų sprendimus ateityje. Jeigu naršyti svetainėje nepatogu ir jos dizaino elementai yra nepatrauklūs, tikėtina, kad lankytojai ten ilgai neužsibus.

Norėdami sukurti ir išplėsti teigiamą vartotojo patirtį (UX), paverskite naršymą ir išskleidžiamą meniu intuityviais, kad vartotojai galėtų tarsi savaime rasti tai, ko ieško. Vadovaukitės estetiškai patraukliais projektavimo principais ir išlaikykite aiškias svetainės operacijas. Maloni patirtis skatina lankytojus ne tik sugrįžti į svetainę, bet ir padeda pelnyti jų pasitikėjimą, lojalumą.

3. Netinkamas išdėstymas

Pasirengę išgirsti dar daugiau stebinančių faktų? Remiantis 2018 m. duomenimis, pasaulinė unikalių mobiliųjų įrenginių naudotojų populiacija pasiekė 3,7 mlrd. Dar daugiau, 52 proc. interneto srauto 2018 m. sudarė mobilusis ir tikimasi, kad 2022 m. vien tik mobiliaisiais įrenginiais besinaudojanti auditorija išaugs iki 55 mln.

Tai reiškia, kad jeigu jūsų svetainė nebus optimizuota skirtingų tipų ekranams, įskaitant ir išmaniuosius telefonus bei planšetinius kompiuterius, prarasite reikšmingą tikslinės auditorijos dalį. Be to, šis aspektas svarbus ir SEO atžvilgiu, nes mobiliesiems įrenginiams pritaikytą svetainę palankiau vertina „Google“.

4. Bauginanti tipografija

Galbūt ir nemanote, kad jūsų svetainės šriftas yra svarbus, tačiau iš tiesų jis turi didelę įtaką lankytojų patirčiai – net jei ir nesąmoningai. Kaip ir naudojant kitus dizaino elementus, taip ir kuriant tipografiją naudinga vadovautis tam tikromis taisyklėmis: atsižvelgti, kokie teksto deriniai, spalvos, šrifto dydis ir išdėstymas yra estetiškai patrauklūs ir efektyvūs. Tinkamas jų pasirinkimas gali padidinti konversijų rodiklius, lankytojų įsitraukimą, taip pat sustiprinti prekių ženklo autoritetą.

Neleiskite, kad skurdus interneto svetainės dizainas atbaidytų ten užsukusius lankytojus. Pasirūpinkite, kad jų patirtis būtų kuo geresnė. Išvengdami išvardintų klaidų, galite sustiprinti savo prekių ženklo įvaizdį, kuris turi daug įtakos jūsų verslo rezultatams.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here