Skip to content

Slogios nuotaikos apokalipsė

MI informacija

Prieš Kovo 11-osios šventę, kai daug kas progimnazijoje rūpinosi, kaip sukurti šventinę patriotinę nuotaiką, kaip papuošti mokyklą, sukurti sveikinimo filmą, savivaldybėje buvo nutarta neleisti progimnazijos darbuotojams nors kiek atsipūsti ir emociškai pailsėti. Suorganizuotas dar vienas nuolankumo ugdymo spektaklis.

Nuotoliniu būdu liepta susijungti visiems: mokytojams, aptarnaujančiam personalui ir užduoti klausimų mero pasiuntiniams. Kompiuterių ekranai užsipildė tamsiais kvadratėliais su inicialais. Juk galima išjungti vaizdą ir garsą nutildyti. Kažkas bandė pajuokauti, kad „esam nutildyti, tai kam papildomai čia sėdėti?“ Apie 50 žmonių sulaukė nušvitimo savo ekranuose: pasirodė vicemeras Juozas Rokas, Švietimo skyriaus vedėja Gražina Mackonienė, specialistė Rita Gasiukevičienė, teisininkė Edita Rastenienė, gimnazijos direktorė Valentina Čeponienė, gerokai pavėlavęs nušvito ir rajono tarybos Švietimo ir kultūros komiteto pirmininkas Manfredas Žymantas.

Vedėja praskaidrino skaidres (namų darbai atlikti). Vicemeras iškart pasakė, kad jis nepasiruošęs. M. Žymantas aiškino, koks gėris yra – didelė mokykla nuo 1 iki 12 klasės. Per tarybos posėdį konstatavęs, kad ta didelė mokykla turi būti viename pastate, dabar šito nedrįso sakyti, nes matyt nebuvo gavęs leidimo.

Pasigirdo raginimas užduoti klausimus. Už ekranų tyla. Raginimai klausti, rašyti teisininkei anonimiškai nepajudino nė vieno juodo kvadrato su inicialais. 

Pagaliau iš už ekranų pasigirsta klausimas – kas bus pavasarį: kaip bus skirstomi krūviai, kurie darbuotojai bus atleisti. Vedėja bandė aiškinti. Ir tada tapo viskas aišku – kam gi čia klausti, kai viskas nuspręsta ir į nieką neatsižvelgta. Progimnazijos tarybos nuomonė nereikalinga, nes ji be argumentų, ministerijos nuomonė nesvarbi, į ją taip pat neatsižvelgta, nes ji nepalanki Ignalinos gimnazijai.

Vicemerui pradeda vaidentis sąmokslo teorija su tylaus pasipriešinimo būsena: siunčia signalą klausdamas – kodėl tokia slogi nuotaika? Ir giliai susijaudina – kaip aš namo grįšiu su tokia slogia nuotaika?

Sunku atsikratyti minties ar jau žmonės ir jų nuomonė niekam nesvarbi? Ar etiška daryti tokius svarbius sprendimus nuotoliniu būdu? Juk su juodais kvadratais ekrane lengviau susidoroti, negu žmogui žiūrint į akis pasakyti – tu tik mažas sraigtelis, negalintis turėti savo nuomonės.

Slogi nuotaika tvyrojo ne tik progimnazijoje. Tiesiog pulsuojančiai tvinksta žmonių emocijos aplink progimnaziją ir Ignalinoje. Iki sprogimo…

Po nuotolinio „pokalbio“ kilęs minčių rinkinys ir retoriniai klausimai:

1. Ignalinos Česlovo Kudabos progimnazija prijungiama. Prijungiama pirmiausia sunaikinant vardą, tradicijas, pažeminat dirbančiuosius, viešai tyčiojantis iš jų.

Ar kas nors girdėjote apie psichologinį smurtą darbe? Gal ir negirdėta, tačiau progimnazijoje jis taikoma atvirai, to net neslepiant. Laikinai paskirta eiti direktorės pareigas gimnazijos direktorė apsiuosčiusi ir paruošusi dirvą savo sumanymams, trumpam traukiasi, tačiau priimant svarbius sprendimus dalyvauja, viešai pasirodo nuotoliniuose posėdžiuose, primindama būsimiems darbuotojams, o gal ir tiems, kurie nebus pakviesti į nuostabią „profesionalų“ komandą gimnazijoje, kad tai, ką jūs pasakysite, galės būti panaudota prieš jus „priėmimo arba nepriėmimo TEISME“.

Švietimo skyriaus vedėja, vicemeras ir teisininkė darbuotojų klausia „Ar turit klausimų?“ „Klauskit, nebijokit?“.

 Tai taip apgailėtina – svarbiausi klausimai jau buvo užduoti tik prasidėjus progimnazijos naikinimui. Ir atsakymas buvo gautas tada toks – dabar tam palankus metas (suprasti galima būtų taip – pastovaus vadovo nėra, tai bus lengviau naikinti).

2. Palanku dabar gimnazijai pasinaudoti susiklosčiusia ir surežisuota situacija – pagaliau viešpatauti gautuose finansuose, pastatuose, aplinkose, užvaldyti žmogiškuosius išteklius. Bet vis tiek kyla klausimas: ar tikrai didelė mokykla, tai didesnis dėmesys kiekvienam mokiniui, didesnis dėmesys kiekvienam darbuotojui? Ar tai tikrai prielaida sėkmingai mokyklai?

3. Pagrindinis klausimas, kuris vis dar keliamas, labai paprastas – KODĖL? Kodėl prijungiama, o ne sujungiama? Kodėl progimnazijos vardas ir tradicijos naikinamos? Kodėl progimnazija laikoma prastesne savo kokybe? Kodėl planuojama atleisti progimnazijos darbuotojus, o ne gimnazijos?

4. Dabar „paskutinioji“ atėjo Ignalinos Česlovo Kudabos progimnazijai, o kas toliau? Kokį gerovės valstybės miestą kuriame? Ar esame palankūs trumparegiškoms idėjoms ir sutinkame su  priklausomybių liūne skęstančiųjų idėjomis? Kuriame miestą, kur nebus reikalingi kūrybingi ir išsilavinę žmonės?

5. Kviečiame rajono tarybos narius, ypač merą, balsavusius už progimnazijos sunaikinimą, pateikti atsakymus viešai, nesidangstant šališkumu, kai žmona yra gimnazijos mokytoja ir tarybos narė, o balsuojant balsas dvigubai svaresnis. Kai nusišalinti nuo sprendimų nesigauna, o bendrauti su žmonėmis nesinori, siunčiamas vicemeras, kuris deklaruoja, kad jis nepasiruošęs.

Situacija apgailėtina ir labai liūdna.

Nuotolinio „pokalbio“ dalyvių inf.

Nuo redakcijos

1. Kaip po nuotolinio „pokalbio“ sakė kai kurie progimnazijos mokytojai, per visą susirinkimą niekas mokytojų nepaklausė, kaip jie gyvena, kaip jaučiasi, nepasveikino su artėjančia Kovo 11-ąja. „Pakalbėjo“ per kompiuterį su kompiuteriais. Apsišvietę ir kultūringi žmonės taip nedaro…

2. Ignalinos Česlovo Kudabos progimnazijos laikino vadovo kėdę paliko Valentina Čeponienė. Galimai liks pilkuoju kardinolu, nes vadovauti paliko palankią progimnazijos pavaduotoją. Naujoji laikinoji, tikriausia, supranta, koks atsakingas laikotarpis jos laukia, kai reikės dėti parašą ant progimnazijos likvidavimo dokumentų ir darbuotojų atleidimo lapelių. Ką gi, logika aiški: buldozeris paleistas, toliau tvarkykitės patys…

Vicemeras Juozas Rokas: „Aš šiandien nepasiruošęs. …O kodėl tokia slogi nuotaika? Kaip aš namo grįšiu su tokia slogia nuotaika?“

14 komentaras

 1. Juozai čia tu???? Gėda:(((((((((((((((((((((

 2. Kada baigsis šita bliatsva? Negi nėra protingų makaulių savivaldybėj. Sulauksit mokytojų su šakėm.
  Galvojat jie tyliai ateis. Oi visokių yra…yra…

  • Jei mokytojai tegali su šakėmis mosuoti, siūlau jiems kreiptis į ūkininkus- ten fermose bus ką su jomis veikti. O ir laukuose greit mėšlavežis.

   • gal gimnazijoj dirbi, kad putoji ir žemini. o ar žinai, kas tai yra metafora?

    • Metaforos reikšmę šiais visuotinio neraštingumo laikais suvokia ir geba paaiškinti tik ŽURNALISTAI IR LITUANISTAI.

 3. Garantuoju, kad nė vienas mokytojas nepasinaudos šiuo Siūlymu. Vis tik tai protingi žmonės!!! O erzelynę kelia pašaliniai asmenys, kuriems suprasti mokyklos reikalus sekasi taip pat įdomiai, kaip nuskristi į kosmosą.

  • Jūs čia tikriausiai apie mero komandą ?..

   • Kad nuskristi į kosmosą meru nebūtina būti.

 4. Va kas atsitinka kai zombiai išsirenka vadžią….

 5. Kokia valdžia, tokie ir spendimai – chamiškai apšaukt, atleisti iš darbo, išardyt, demotyvuot. Gebėjimai kažką sukurti, įgyvendinti projektus, nuveikti naudingo – nuliniai. Ar tik nebus taip, kad atsakomybę už visus griekus sukars p. Rokui.. 🙂

 6. O tiek metų Juozas siekė valdžios olimpo… O po 2 m. bus istorijos šiukšlyne….

 7. Šitame MI numeryje yra ir straipsnis apie kito laikraščio redaktorių Ridiką. Tiesa ir faktai baisūs, teistas už bandymą nužudyti žmoną, išprievartavimą , mūsų zombių valdžia nuperka už 11 000 šios moralinės padugnės laikraštį, ir dalina kiekvieną penktadienį. Ten ir mero sveikinimai, ir rožiniai straipsniai, kaip viskas gražu. Vienintelis baubas zombiams ir jų dievukui -.Baltakis……O tu, Juozai, šito nežinojai???

  • Dieve, apsaugok juos, nes jie nežino ką daro.

 8. Nebežinau jau ar juokinga ar graudu skaityti kaip „atstovaujate” pedagogų interesus… KUR jūs buvote ankščiau???? Ypač per mero ataskaitų klausymą, į kurį „savo noru” susirinkdavo visa kultūra ir švietimas…
  Gavote pagaliau žodžio laisvę rajone po daugelio metų tai nebežinote kokią pagiežą ir belieti… Nepamirškite kad yra karma… Liūdna kai žmonės pūna iš vidaus ir tuo puviniu drabsto kitus.


Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here