Skip to content

Amžina mįslė – kur dingsta žmogiškumas?

Sigita TELYČĖNAITĖ

Kai žmonės nežino kur ieškoti pagalbos, skambina į laikraščio redakciją. Sumišimas ir neviltis lydi jų prašymus, aiškinimus, padrikus argumentus. Karantinas atvėrė visuomenės problemas, kurių daugelio sprendimui užtektų elementaraus žmogiškumo, bet jeigu toks būtų…

Į redakciją paskambino Dūkšto gyventoja Janina Černiauskienė (vardas ir pavardė pakeisti). Moteris prašė laikraštyje viešai pateikti klausimą Ignalinos sveikatos centro direktorei Rimantei Gaidelienei.

PRIEŠISTORĖ. Senjorė Janina pateko į keblią situaciją – atsiradęs staigus dantų jautrumas atėmė galimybę ramiai kramtyti maistą ir gerti skysčius. Suprantama, dabar geriau nesirgti ir neturėti jokių sveikatos problemų, deja… Jos pasirodo ten, kur visai nelaukiame. Dantys nedavė ramybės ir Janina puolė ieškoti odontologų telefono, bet… Nusipirkusi nekilnojamą turtą Dūkšte ir deklaravusi ten savo gyvenamąją vietą, moteris liko regitruota pas savo Šeimos gydytoją Panevėžyje. Karantinas uždarė savivaldybių sienas, apribojo judėjimo galimybes, todėl pagalbos ieškojo arčiausiai – pas konkrečią gydytoją odontologę Ignalinos sveikatos centre (ISC). Telefonu buvo sutarta dėl priėmimo po savaitės. Nuvykusi pas specialistę, senjorė Janina išgirdo kategorišką atsakymą – neregistruoto asmens ISC priimti negali. Janina mėgino derėtis dėl priėmimo sąlygų, gal skubios pagalbos tvarka, nes jautėsi blogai, bet odontologė pasakė kategorišką NE.

KLAUSIMAS. Kaip patekti pas gydytoją odontologą, dirbantį ISC, senjorei Janinai Černiauskienei?

Ar jos atvejis nepriskiriamas prie skubios pagalbos, o gal gydytojai neužteko kantrybės, kad elementariai paaiškintų pacientei – kokias sąlygas būtina įvykdyti, kad būtų suteikta pagalba.?

Be diskusijų – aišku, dar vienas žmogus paliktas nežinioje ir už durų. Tokių situacijų sprendimas lieka žmogiškumo sąvokoje. Kiek mumyse jo įdėta ir kur jis visai pradingsta – amžina mįslė. 

1 komentaras

  1. O tai kur, gerbiama Žurnaliste, R. GAIDELIENĖS atsakymas? Ar dabar Jums negalioja žurnalistų etikos kodeksas? Kur tas jūsų deklaruojamas padorumas ir filosofavimas apie moralę? Save ir skaitytoją gerbiantis žurnalistas pateikia abiejų pusių nuomonę.


Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here