Skip to content

Dūkšto seniūno šimtadienio proga: Su savimi pasitariau ir nusprendžiau bendruomenės vardu

Jūratė RUDOKIENĖ

Kovo 21 d. suėjo šimtas dienų, kai Dūkšto miestelio vadovu (seniūnu) tapo Antanas Šakalys. Sakoma, kad tik po šimto dienų galima žmogų kalbinti, sveikinti, girti ar kritikuoti. Išlaikydami orumą ir pagarbą valdininkui, mes ta proga ir sveikiname seniūną A. Šakalį. O štai linkėjimus norime išdėstysime iš eilės.

Linkime ir varge, ir džiaugsme būti kartu 

Iki tapdamas seniūnu, Jūs gerbiamas Antanai, regis, būdamas pamaldus žmogus, neapleisdavote su žmona nei vieno religinio suėjimo. Šv. Mišių metu patarnaudavote kunigui Vytautui Pūkui, bėgdavote skaityti skaitinių. Tačiau tapęs seniūnu, kelią į bažnyčią pamiršote net ir Kovo 11-ąją, kada Dūkšto bendruomenė maldoje kreipėsi į Viešpatį užtarimo savo šaliai, kraštui, mūsų žmonėms, kada vienas kunigas sveikino žmones. Mes pripratę, kad seniūnas visada būtų su mumis: ir varge, ir džiaugsme.

Linkime išmokti nemenkinti bendruomenės 

Kovo 1-ąją, vakare, netikėtai išdygo šou laidos „Lietuvos garbė“ kūrėjai. Jūs tą vakarą vienas pats sau džiūgavote, nes tik Jūs ir žinojote, kodėl džiūgaujate. Vėliau specialiai kai kurie bendruomenės nariai, žiūrėję tą laidą, tiesiog nustėro. Jūs pats atstovaudamas Kaniūkų bendruomenę (kurios pirmininku ir tebesat) ir Dūkto seniūniją, įvardinote ir Dūkšto bendruomenę. Tai sakykite, kodėl gi nepakvietėte Dūkšto krašto bendruomenės atstovo ant to raudono kilimo? Kalbant apie pačią nukentėjusiųjų šeimą, tai per daug gerai žinome tos Rusijos piliečių šeimos istoriją, tad manipuliuoti jų sodyboje kilusiu gaisru (šiaip jie gyvena Visagine bute), kur jie augina gyvulius ir žiemos metą net negyvena sodyboje, yra nepadoru. Net neetiška šiems piliečiams, išpažįstantiems babtistų religiją, įteikti Lietuvos Trispalvę. Vien dėl to, kad jiems nuoširdžiai tai nereikalinga, ir jūs tai puikiai žinote. Atsitiko nelaimė, padėjome žmonėms visi: nuo Visagino iki Ignalinos. Maldoje paprašykime Viešpaties užtarimo ir palikime šiuos žmones ramybėje. „Lietuvos garbė“ turėtų būti verta tos garbės, o kai mes tą vardą bet kaip voliojame, ji praranda vertę ir prasmę. 

Linkime išmokti nemeluoti

Kitą dieną, po didžiojo šou, į Jus pagalbos kreipėsi vienas bendruomenės narys, registruotas čia. Žmogus norėjo išsinuomoti bendruomenės salę. Gi jūs pasakėte, kad nėra tokios galimybės. Atstūmėte piktybiškai bendruomenės narį, prarasdamas 120 Eur į seniūnijos biudžetą, kuriuos sėkmingai žmogus sumokėjo Visagino miestui. Negana to, užkluptas pasipiktinusių žmonių, jūs sumelavote, kad norėta išsinuomoti salę dėl žmogaus, turinčio COVID-19 teigiamo testą. Ar nuo šiol melas bus kasdienė bendravimo forma? 

Buvome priversti susirasti ir perskaityti viename Utenos laikraščio numeryje pateiktą interviu su jumis. Esme labai įskaudinti. Jus tebuvote pradėjęs dirbti, o pasakodamas apie Dūkštą, be jokios gėdos prisiėmėte visus nuopelnus sau. Kas buvo padaryta Dūkšto seniūno Vytauto Kazėno ir mūsų bendruomenės. Masinius renginius taip pat rengdavome mes, o jūs prisigretindavote net nepasiruošęs kalbėti, nusigvelbėte mūsų idėjas ir pateikėte kaip savo, kažkada statytą Kaniūkų bendruomenės aikštelę, taip pat pristatėte lyg jūsų, seniūno, nuopelną. Ribos kažkokios juk turi būti. Ar nuo šiol gyvensime arogancija ir susireikšminimu persunktame patose? Kadangi net nederinęs su mumis iškalbėjote spaudai už save mūsų vardu, tai ir mes su jumis kalbame nederinę su jumis. 

Linkime išmokti kalbėtis 

Dūkšto žmonės buvo įpratę, kad su jais kalbama, tariamasi. Visą laiką miestelyje plevėsavo Trispalvė, Dūkšto bendruomenės ir ES vėliavos. Staiga vietoj ES vėliavos atsirado Ignalinos vėliava. Gal Dūkštas jau išstojo iš ES? Mes tikrai ne prieš Ignaliną, bet kam ta vėliava reikalinga Dūkšte? Kodėl net nesitarta su bendruomene. Juk čia mūsų miestelis, mes čia gyvename. Kodėl toks nesiskaitymas su žmonėmis? Diktatūrą pasilikite savo namuose, o vadovaujant seniūnijai, reikia kalbėtis su žmonėmis. 

Linkime gerbti žmones

Ilgą laiką seniūnijoje dirbo du jauni vyrai. Tikrai geri specialistai, bendruomeniški žmonės. Vienas elektriku, kitas ūkvedžiu. Turėjo po nevisą etatą. Jie lyg ir „savo noru“ nebedirba. Ūkvedžiui, turinčiam ir taip daug organizacinių užduočių, nurodyta dar ir su trimeriu Dūkšto seniūnijoje darbuotis. Elektrikas taip pat neįtiko, nes esą neišpildė ypatingų užgaidų, kurių daugybę metų dūkštiečiai net ir neturėjo. 

Visaginiečių projektas

Žinodami seniūne jūsų keistą įprotį prisiimti kitų nuopelnus, skubame nors trumpa žinute informuoti visuomenę spaudoje, kad visaginiečiai (o ne Dūkšto seniūnas) vykdo projektą. Mūsų miestelyje jau baigiamas statyti Visagino pensionatui priklausantis namas, kuriame pagal projektą savarankiškai apsigyvens 10 gyventojų ir bus prižiūrimi tik kelių darbuotojų. Plačiau apie projektą, matyt, papasakos žurnalistai. 

Su šimtadieniu gerbiamas seniūne!

Dūkšto krašto bendruomenės vardu
Jūratė RUDOKIENĖ

etaplius nuotr.

4 komantarai (-ų)

  1. Labai gaila, kad buvusio seniūno nėra.Tai buvo žmogus savo vietoje! Gal kada ir Antanui pavyks tokiu tapti, bet kol kas tai tikrai ne.Nematau aš jo seniūno pozicijoje.

  2. Kas gali paneigti, kad merą ir Antaną seni reikalai sieja. Juk Dūkštas nuo Visagino netoli…..

  3. Koks nepatrauklus, nesvarbu, kad juosta tautinė

  4. Dūkšto bendruomenė neteko vieno iš savo artistų… Vaje kaip liūdna… Bet va turi tokią stiprią „ekspertų komandą”
    SENIŪNE, DIDŽIAUSIOS Jums sėkmės darbuose ir STIPRYBĖS BENDRADARBIAUJANT SU bendruomene, nepamirškite kad yra ne tik keli jos atstovai o ir daugiau gyventojų


Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje