Skip to content

Pastabos dėl rajono tarybos posėdžio

Ona ZALECKIENĖ (Rajono savivaldybės tarybos narė)

Po praėjusio savivaldybės tarybos posėdžio rajono gyventojai skambino ir prašė paprastai paaiškinti, ką reiškia kai kurie priimti savivaldybės tarybos sprendimai. Aš neturiu teisės aiškinti priimtų savivaldybės tarybos sprendimų, tačiau man dar niekas neatėmė teisės pasakyti savo nuomonę. Šiame straipsnyje išdėstau savo nuomonę ir pastebėjimus dėl kai kurių priimtų tarybos sprendimų ir posėdžio metu išgirstos informacijos.

Dėl Ignalinos šilumos tinklų.

Tarybai buvo pateiktas tvirtinti Ignalinos šilumos tinklų 2018–2019 m. investicijų sąrašas. Abejonių sukėlė į šį sąrašą įtrauktos šildymo katilų remonto ir priežiūros išlaidos bei trumpalaikio turto vertė. Kodėl šilumos tinklai siekia, kad sąraše būtų patvirtinta kuo didesnė investicijų vertė? Matyt tikisi, kad Valstybinė energetikos reguliavimo taryba, skaičiuodama šilumos kainą, vadovausis priimtu tarybos sprendimu ir kainos skaičiavimui naudos tarybos sprendimu patvirtintą investicijų vertę (praėjusio laikotarpio investicijų vertė sąlygoja šilumos kainą). Mano nuomone, gyventojai, kurie iš Ignalinos šilumos tinklų perka šilumą, turi teisę į teisingai paskaičiuotą šilumos ir karšto vandens tiekimo kainą, todėl Valstybinę energetikos reguliavimo tarybą informuosime apie tarybos sprendimu patvirtintą investicijų vertę. 

Vėliau taryba svarstė Ignalinos šilumos tinklų 2021–2023 m. investicijų planą. Niekas neabejojo, kad investicijos reikalingos, bet aš tarybą informavau, jog sprendimo projektas parengtas nesilaikant nustatytų reikalavimų. Tarybos narys Vilius Cibulskas replikavo, kad aš per daug įsijaučiau į auditoriaus vaidmenį. Bet juk tai kiekvieno tarybos nario pareiga analizuoti, teikti pasiūlymus ir, be to, nereikia būti auditoriumi, nes tarybos sprendime parašyta, kad sprendimo projektas parengtas, vadovaujantis savivaldybės tarybos patvirtintu Investicinių planų derinimo tvarkos aprašu. Tarybos narys Vytautas Gimžauskas taip pat išsakė abejonių dėl savivaldybės administracijos parengtų tarybos sprendimų kokybės, tačiau savivaldybės meras Justas Rasikas jį nutraukė pareikšdamas „ne jums mokyti administraciją…“. Nėra ką pridurti, jeigu meras mano, kad kai kuriais atvejais nebūtina laikytis teisės aktų. 

Dėl savivaldybės administracijos struktūros 

Be daug karštų diskusijų ir pasisakymų dėl mokyklų reorganizavimo (visi žinome kuo viskas pasibaigė), nemažai abejonių kėlė savivaldybės administracijos Statybos ir komunalinio ūkio bei Teritorijų planavimo ir architektūros skyrių sujungimas. Į daugelį tarybos narių klausimų atsakė savivaldybės administracijos direktorė Jūratė Balinskienė. Į tarybos nario Laimučio Ragaišio klausimą, kokie specialistai savivaldybės administracijoje šiuo metu turi teisę išduoti leidimus naujų statinių statybai, statinių rekonstrukcijai ar atnaujinimui, administracijos direktorė paaiškino, kad šiuo metu savivaldybėje nėra architekto, bet savivaldybės administracija dėl derinimo gali kreiptis į Architektų rūmus ir pridūrė, kad „pakol kas statybos leidimų neprireikė išduoti…“. Tuo suabejojo tarybos narys Henrikas Šiaudinis. Tai kur tiesa? Ir štai ką skelbia statybą leidžiančių dokumentų registras. Ignalinos rajono savivaldybės administracija per 2021 m. vasarį užregistravo 5 leidimus statiniams rekonstruoti arba atnaujinti, o nuo 2021 m. kovo 1 d. iki 15 d. užregistravo 4 leidimus naujiems statiniams statyti. Šiuo atveju aš visiškai pasitikiu Statybos leidimų ir statybos valstybinės priežiūros informacinės sistemos duomenimis. Ar leidimus ir išdavė – nežinia. 

Į klausimą dėl savivaldybės administracijos Audito tarnybos sudėties, direktorė paaiškino, kad tarnyboje nėra nė vieno darbuotojo, bet yra paskelbtas konkursas į Audito tarnybą. Paklausus, kas direktorei daugiau nei metus padeda užtikrinti tinkamą vidaus kontrolę, ji paaiškino, kad šią funkciją vykdo Teisės ir civilinės metrikacijos skyrius. Tačiau šio skyriaus vedėja Edita Rastenienė paprieštaravo ir teigė, kad nei rekomendacijų ar kitokių procedūrų, susijusių su vidaus kontrole, jos vadovaujamas skyrius nevykdo. 

Dėl kitų klausimų, kuriuos uždavėte man, kviečiu pažiūrėti 2021-03-25 savivaldybės tarybos posėdžio vaizdo įrašą, ten rasite atsakymus į jums rūpimus klausimus. 

Vikipedijos nuotr.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here