Skip to content

Iš įvykių suvestinių…

Parengė Jonas BALTAKIS

Cigarečių kontrabanda nemąžta

Naktį iš balandžio 13 į 14 VSAT Vilniaus pasienio rinktinės Tverečiaus pasienio užkardos pareigūnai, vykdydami tarnybą prie Andriejaukos kaimo, pastebėjo pamiške einančius du vyrus su nešuliais. Ši vieta yra apie 2 km nuo valstybės sienos su Baltarusija. Pasieniečiams naktiniai nešikai sukėlė įtarimą. Abu vyrai buvo sulaikyti. Paaiškėjo, kad tai yra 22-ejų ir 27-erių Švenčionių r. gyventojai. Jų gabentuose polietilenu apvyniotuose ryšuliuose buvo 2000 pakelių cigarečių su Baltarusijos akcizo ženklais.

Patikrinę apylinkes ir sienos prieigas, pasieniečiai valstybės sienos kirtimo požymių nenustatė. Tikėtina, kad cigaretės iš Baltarusijos pusės į Lietuvos teritoriją galėjo būti permestos per sienos liniją jos nepažeidžiant. Toks būdas pastaraisiais metais pasienyje yra populiarus.

Dėl šio įvykio abiem Švenčionių r. gyventojams pradėtos administracinės teisenos. Už akcizais apmokestinamų prekių gabenimą, pažeidžiant nustatytą tvarką, vyresniam nešikui gresia bauda nuo 5200 iki 6000 eurų. 22-ejų Švenčionių rajono gyventojui, tokį pažeidimą padariusiam ne pirmą kartą, gresia bauda nuo 5760 iki 6000 eurų.

Pasieniečiai po apklausos vyrus paleido įteikę jiems šaukimus atvykti į teismą. Neteisėtai gabentos cigaretės ir automobilis saugomi Tverečiaus pasienio užkardoje.

Praneša ugniagesiai

Balandžio 12 d. vėlai vakare Taikos g. tyčia ar netyčia buvo padegtas plastmasinis šiukšlių konteineris, kurį užgesino atvykę ugniagesiai. Šie nuo ugnies išgelbėjo greito maisto kioskelį, į kurį ugnis taip pat galėjo persimesti. 

Balandžio 13 d. naktį Didžiasalyje degė pieva. Gaisrą likvidavo ugniagesiai. Gaisro metu išdegė 30 arų pievos. Tą pačią naktį pieva šalia miško degė Ožionių k., N. Daugėliškio sen. Gesino ugniagesiai, išdegė 50 arų pievos.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here