Skip to content

Eimantas Žilėnas – konkurso „Sidabro vainikėlis“ nugalėtojas

Nijolė TRINKŪNIENĖ

2020 m. jau aštuntą kartą buvo rengiamas Lietuvos mokinių liaudies dailės konkursas „Sidabro vainikėlis“, kuris baigėsi metų pabaigoje. Jo tikslas – paskatinti vaikus ir jaunuolius atrasti tradicinį liaudies meną ir dailiuosiuos amatus, patiems prisiliesti prie medžiagos bei įrankių ir pasitelkus savo vaizduotę, neatitolstant nuo tradicinės estetikos, kurti naujus vaizdinės ir taikomosios liaudies dailės kūrinius.

Šiemet buvo surengtos 7 nuotolinės regioninės parodos, kuriose į finalinę nacionalinę parodą buvo atrinkta

45 mokinių darbai. Vertinimo komisija apžiūrėjusi darbus nuotoliniu būdu, gruodžio 22 d. išrinko konkurso nugalėtojus. Džiugu, kad I vietos diplomą šiemet laimėjo Ignalinos rajono švietimo ir sporto paslaugų centro dailės studijos mokinys Eimantas Žilėnas. Šiame konkurse jis ne naujokas. 2018 m. jis buvo antras regioniniame konkurse, 2019 m. – pirmas regione ir antras respublikoje, o pernai – pirmas ir regione, ir Lietuvoje. Šio konkurso simbolį – sidabro vainikėlį, jam ir kitiems diplomantams įteiks vasarą planuojamoje stovykloje. 

2020-ieji buvo paskelbti Tautodailės metais. Liaudies dailės parodos vyko ugdymo įstaigose, savivaldybėse, regionuose ir visoje Lietuvoje. Kiekvienas mokinys galėjo rodyti savo dailiųjų amatų įgūdžius įgytus, stebint tėvų, senelių, vietos meistrų darbą, dirbant kartu su mokytojais, tobulėjant. Per aštuonerius metus išaugo jau ne vienas kūrėjas. Dėmesys, skirtas mokiniams, nenuėjo veltui, įskiepyta meilė liaudies menui pasilieka kuriančiojo rankose ir išsaugo gyvybingas liaudies dailės tradicijas. Konkursas vyksta trimis etapais: rajone, regione ir respublikoje.

xxx

„Sidabrinio vainikėlio“ regioniniame ture dalyvavo dar visas būrys ignaliniečių, Ignalinos kultūros ir sporto centro auklėtinių. Tai: Dominykas Aleksejevas (mok. Jolita Bužinskienė). Ąsočiai, vaza (molis, glazūra). Ignas Aleksejevas (mok. J. Bužinskienė). Indai (molis, glazūra). Eglė Cicėnaitė (mok. Nijolė Trinkūnienė). Kepurė „Jumis“. Batai „Gyvybės medis“. Batai „Žirgeliai“. Batai „Supriešinti sūkuriai“. Batai „Šulinukai“ (vilna,vėlimas). Samanta Golubickaitė (mok. N. Trinkūnienė). Margučiai (vištų kaušiniai, natūralūs dažai (ąžuolo žievė), vaškas). Augustė Vasarė Kacevičiūtė (mok. N. Trinkūnienė). Margučiai (vištų kaušiniai, natūralūs dažai (ąžuolo žievė), vaškas). Goda Luneckaitė (mok. J. Bužinskienė). Vazos (molis, glazūra). Gabija Patiejūnaitė (mok. J. Bužinskienė). Lėkštės (molis, glazūra). Rusnė Petrulėnaitė (mok. N. Trinkūnienė). Užuolaidėlės (popierius, karpinys). Rugilė Pilinskaitė (mok. J. Bužinskienė). Vazos (molis, glazūra). Gintautė Šriūbėnaitė (mok. N. Trinkūnienė). Užuolaidėlės (popierius, karpinys). Arūnė Žilėnaitė (mok. N. Trinkūnienė). Kepurė „Saulutė“, kepurė „Žaltys“, kepurė „Šulinukas“, batai „Langučiai“, batai „Vėželiai“, batai „Svastika“, batai „Baltiški“ (vilna, vėlimas).

Autorės nuotr.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here