Skip to content

Lydekas šiemet galima žvejoti nuo rytdienos

Giedrė BUTVYTIENĖ (LR aplinkos ministerija)

Aplinkos ministerija informuoja gyventojus, kad šį pavasarį lydekų žvejybos draudimo ir draudimo masalui naudoti žuvelę terminas dar nebus pratęstas, lydekas bus galima žvejoti kaip įprasta – nuo balandžio 21 d. Pasikeitimai, svarbūs žvejams, įsigalios gegužės pradžioje.

Siekiant sustiprinti plėšriųjų žuvų apsaugą parengtame Mėgėjų žvejybos vidaus vandenyse taisyklių pakeitimo projekte numatyta lydekų žvejybos draudimą ir draudimą masalui naudoti žuvelę taikyti iki balandžio 30 d. Tačiau jo nuostatos dar neįsigaliojo, nes jis derinamas su visuomene ir suinteresuotomis institucijomis.

Priėmus taisyklių pakeitimo projektą, keisis ir kitų rūšių žuvų žvejybos draudimo terminai: sterkų žvejybos draudimo pabaigos data būtų gegužės 31 d. (dabar galiojančios taisyklės sterkus žvejoti draudžia iki gegužės 20 d.), o vėgėles žvejoti būtų draudžiama ne iki sausio 15 d., bet iki sausio 31 d. Būtų pratęstas ir draudimas žvejoti tamsiu paros metu Nemuno ir Nevėžio žemupiuose.

Taip pat planuojama nustatyti mažesnį leidžiamų per vieną žvejybą paimti žuvų skaičių, – lydekų, sterkų, margųjų upėtakių, kiršlių – po 2 vnt. vietoje dabar leidžiamų 3 vnt., o vėgėlių – 3 vnt., vietoje 5 vnt. Bendras šių žuvų skaičius laimikyje negalėtų viršyti 5 vnt.

Griežtesnius mėgėjų žvejybos ribojimus planuojama taikyti ir Kuršių mariose, numatoma, kad Kuršių mariose nebus galima naudoti daugiau kaip 2 žvejybos įrankius, kuriais žvejojama masalui naudojant žuvelę ar jos gabalėlį, išskyrus stintų žvejybą, kuriai bus leidžiama naudoti 4 žvejybos įrankius.

Pasak aplinkos ministerijos Gamtos apsaugos politikos grupės vyr. specialisto Povilo Paukštės, numatytais pakeitimais siekiama pagerinti plėšriųjų žuvų išteklių būklę. Tokiais plėšriųjų žuvų ištekliai vandens telkinyje laikomi, kai jie sudaro apie 20 proc. visos žuvų biomasės.

Deja, mokslinių tyrimų duomenys, gaunami tiriant konkrečius vandens telkinius, dažniausiai rodo per mažą plėšrūnų kiekį. Plėšriųjų žuvų gausumas labai svarbus palaikant gyvybingą žuvų bendriją, nes jos išgaudo ligotas ir mažas karpines žuvis, vykdo natūralią atranką.

Taisyklių pakeitimas palankus povandeninės žūklės mėgėjams, nes numatoma naujuose vandens telkiniuose – Trakų r. Skaisčio ir Akmenos ežeruose, Molėtų r. Ilmėdo ir Galuonio ežeruose leisti povandeninę žūklę, pažymi P. Paukštė.

Primename, kad šiuo metu galioja ne tik draudimai žvejoti masalui naudojant žuvelę ir gaudyti lydekas, sterkus, salačius, kiršlius, bet iki balandžio 20 d. siekiant apsaugoti salačius galioja ir draudimas žvejoti Neryje nuo saulės laidos iki patekėjimo (pagal kalendoriuje nurodytą laiką).

Su Mėgėjų žvejybos vidaus vandenyse taisyklių pakeitimo projektu galite susipažinti čia, pastabas ir atsiliepimus galima teikti iki balandžio 22 d., el. paštu povilas.paukste@am.lt

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here