Skip to content

Į ką reikėtų atsižvelgti norint pasirinkti lūkesčius atitinkantį kondicionierių?

MI informacija

Oro kondicionierių šiomis dienomis galima rasti kone kiekvienuose namuose. Dar visai neseniai žodis kondicionierius asocijavosi išskirtinai su oro vėdinimo samprata. Be abejonės, tai bene pagrindinė oro kondicionierių funkcija, tačiau verta žinoti, jog šiuolaikiniai prietaisai atlieka ir daug kitų gyvenimo kokybės gerinimo funkcijų. Kaip rodo statistika, renkantis oro kondicionierių bene svarbiausia siekiamybe dažnai tampa pigus kondicionierius. Tai išties svarbu. Visgi reikėtų atkreipti dėmesį ir į kitus aspektus, jeigu trokštate įsigyti tinkamą ir kokybišką oro kondicionierių. 

Oro kondicionierių funkcijos

Pirmiausia į ką reikėtų atkreipti dėmesį – pagrindinės bei papildomos oro kondicionierių funkcijos ir jūsų lūkesčiai. Galbūt vieni žmonės norės naudoti kondicionierių tik oro vėsinimui, o kitiems šis prietaisas bus aktualiausias norint sušildyti orą patalpose. Paprastai naujausios kartos kondicionieriai ir šildo, ir šaldo orą. Kalbant apie oro šildymą,  visuomet reikia įvertinti ar kondicionierius bus pagrindinis patalpų šilumos šaltinis ar pagalbinis. Jeigu jūsų atvejis antrasis, tuomet pigus kondicionierius bus puikus pasirinkimas. Pirmuoju atveju tikrai neverta taupyti. Pagrindinis šilumą teikiantis prietaisas turi būti kokybiškas ir ilgaamžis, kitaip teks mokėti du kartus vėl įsigyjant naują kondicionierių. Turėtumėte  žinoti ir apie kitas inovatyvias funkcijas: oro filtravimą, oro jonizavimą, nuotolinį valdymą ir kt.

Kondicionierių galia

Be abejonės, oro kondicionieriai skiriasi savo galia. Nepulkite iškarto pirkti pačio galingiausio įtaiso. Jeigu pagal jūsų lūkesčius kondicionierius išnaudos tik pusę savo galios, tuomet investuoti didesni pinigai bus paleisti vėjais. Tačiau gali būti ir atvirkščiai. Tikrai neapsidžiaugsite sužinoję, jog jūsų įgytam kondicionieriui trūksta galios atvėsinti ar sušildyti orą iki pageidaujamos temperatūros. Tad, labai svarbu adekvačiai įvertinti savo lūkesčius ir atidžiai įsiklausyti į profesionalų rekomendacijas.

Kondicionierių tipas

Oro kondicionierių tipai paprastai skirstomi pagal tvirtinimo būdą  ir pagal veikimo tipą. Vieniems, vėlgi remiantis kiekvieno žmogaus ar šeimos konkrečiais lūkesčiais, svarbesnis vienas faktorius, kitiems – kitas. Pagal veikimo būdą populiariausi  šie kondicionieriai:

Mobilūs oro kondicionieriai. Šie modeliai puikiai tinka žmonėms, kurie nuomojasi būstą arba greitu laiku žada keisti gyvenamą vietą. Jų minusai tie, jog šie prietaisai reikalauja daugiau priežiūros ir skleidžia šiokį tokį garsą. 

SINGLE-SPLIT. Ši oro kondicionavimo sistema sudaryta iš vieno lauko ir vieno vidaus blokų. Ši sistema nereikalauja didelių investicijų, pasižymi paprastu montavimu ir nesudėtinga eksploatacija. Tai idealus variantas butui ar nedidelei patalpai vėdinti. 

MULTI-SPLIT. Ši kondicionavimo sistema paprastai naudojama namui ar kelioms patalpoms didesniame bute atvėsinti. Beje, ją montuojant reikalingas vamzdynas. Tačiau turi didelį privalumą – tai tikrai efektyvus ir gana pigus kondicionierius, atsižvelgiant į tai, jog vienu metu gali aptarnauti keletą patalpų. 

VRF. Ši sistema naudojama dideliems pastatams. Jos svarbiausias pranašumas yra galimybė sujungti vieną išorinį bloką su keliais vidiniais blokais. 

Taigi, jeigu rinkdamiesi kondicionierius pagal veikimo principą, daugiau atsižvelgsite į prietaiso galimas funkcijas ir galingumą, tai kondicionierių pagal tvirtinimo būdą pasirinkimą, tikriausiai, lems patalpų interjero ir bendro namų ar darbo vietos  išplanavimo aspektai. Pagal tvirtinimo būdą kondicionieriai skirstomi į:

Sieninius kondicionierius. Jie paprastai tvirtinami prie sienos. Šių dviejų dalių kondicionierių vidinė dalis montuojama patalpoje, o išorinė ant stogo, balkone ar kitoje klientui patogioje lauko erdvėje.

Kanalinius kondicionierius. Jie montuojami į ventiliacijos kanalus pakabinamose lubose. Kaip ir sieninių, išorinė dalis montuojama lauke, o vidinė  patalpoje, konkrečiai – lubose. Skirtumas tas, jog juos galima paslėpti, jeigu to reikalauja interjeras. 

Grindinius kondicionierius. Jie montuojami po langais ir atvėsintą orą išpučia į viršų. 

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here