Matas Šurna – vienas stipriausių Lietuvos plaukikų tarp jaunučių

Geriausi Švietimo ir sporto paslaugų centro plaukikai visą praeitą savaitę treniravosi Klaipėdos baseine, o balandžio 29–30 d. dalyvavo Lietuvos jaunučių plaukimo pirmenybėse. Čia susirinko per 200 jaunųjų plaukikų iš 13-os miestų, 18-os sporto mokyklų, centrų, klubų.

Medalius iškovojo devynių sporto mokyklų atstovai, o daugiausiai jų – Vilniaus miesto sporto centro, Šiaulių ,,Delfino“ plaukimo mokyklos bei Kauno plaukimo mokyklos sportininkai. Ignalina su trimis medaliais liko šeštoje bendros įskaitos vietoje.

Visus tris medalius mūsų miestui parvežė Ignalinos Česlovo Kudabos progimnazijos septintokas Matas Šurna. Jis sidabrą iškovojo plaukdamas 200 m nugara, bronzą – 100 m nugara ir 200 m kompleksiniu plaukimu. Tik 0,07 sek. Matui trūko iki bronzos medalio 100 m peteliške rungtyje. Ignalinietis visose šiose rungtyse nusileido tik didžiųjų miestų sporto mokyklų iš Vilniaus, Kauno, Klaipėdos ir Šiaulių auklėtiniams. Asmeninius rekordus gerino ir kiti mūsų plaukikai: Nojus Balkevičius (100 m nugara – 8 vieta tarp 35 dalyvių), Augustė Rakitinaitė (200 m nugara – 16 vieta tarp 36 dalyvių), Emilija Vasiljevaitė (100 m krūtine – 20 vieta tarp 48 dalyvių), Kornelija Jankovičiūtė (200 m laisvuoju stiliumi – 31 vieta tarp 42 dalyvių).