Skip to content

168 valandos

Jonas BALTAKIS

Šiandien – Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos diena, žurnalistų profesinė šventė. Atrodytų, kad žurnalistika – taiki profesija, tačiau pasaulyje kasmet žūna ar nužudoma dešimtys ir šimtai žurnalistų. Kariaujančiose šalyse tai tarsi suprantama, ten žūnama nuo atsitiktinių kulkų, nes žurnalistai visada yra karščiausiuose kovų sūkuriuose, priešakinėse linijose. Diktatorių valdomose šalyse žurnalistai žudomi už tiesos žodį, tai daro tiek kriminalas, tiek valdžia. Tokia situacija iki šiol gaji net pas mūsų kaimynus – Baltarusijoje ir Rusijoje. Lietuva laikoma atvira spaudos laisvei ir pagal šį rodiklį užima apie trisdešimtą vietą pasaulyje tarp dviejų šimtų valstybių. Tačiau kai kur ir ramiam vandeny velniai puotauja.

Rajone atėjus į valdžią socialdemokratams (atsiprašau, bet aš juos seniai vadinu socialbolševikais, nes demokratijos, ypač spaudos atžvilgiu, pas juos seniai neliko, jie elgiasi kaip sovietmečiu bolševikai ar dabar savo šalyse Putinas su Lukošenka), pradėtas nuožmus spaudimas opozicijai. Taikinyje pirmiausia atsidūrė opozicinė „Mūsų Ignalina“. Kai dabar mane klausia, kaip gyvenu, atsakau – kaip vienos tautos atstovas prie vokiečio, tik dar nešaudo ir į koncentracijos stovyklą neveža. Jei galėtų – vežtų. Kol kas veikia lyriškiau – man kelia baudžiamąsias bylas, organizuoja apkaltas, jau apie visokias etikos komisijas net nekalbu. Tai daroma tarsi svetimomis rankomis. Baudžiamąją bylą man iškėlė triskart teistas (už vagystes iš butų ir disponavimą narkotikais) mero pavaduotojas partijoje (bent jau tuomet juo buvo), Etikos komisiją skundais bombarduoja kitas mero bičiulis su tokia pat „riebia“ kriminaline praeitimi (teistas už grasinimą nužudyti buvusią žmoną ir vaikus) – invazinio laikraščio „Ignalinos diena“ redaktorius. Nepadėjo. Septyniolika mėnesių trukusius teismus tiek Ignalinoje, tiek Panevėžyje laimėjau, Etikos komisija nioliktą kartą teužrašė, kad nusidėjau tik tuo, kad dalyvauju politikoje, esu rajono tarybos narys.

Tuomet nuspręsta, kad reikia mane bent jau iš tarybos pašalinti – dabar organizuoja apkaltą už esą sulaužytą priesaiką, sumindytą Konstituciją ir dar nežinia už ką. Visi kaltinimai išlaužti iš piršto, keliantys juoką. Sudaryta apkaltos komisija, kurios pirmasis posėdis… šiandien, Spaudos dieną. Neabejoju, tai padaryta tyčia, čia taip esu „pasveikintas“ su profesinė švente. Ačiū, mielieji, sujaudintas iki panagių…

Invazinis, kito rajono laikraštis („Ignalinos diena“ net rajone neregistruota, yra „Utenos dienos“ prielipas mero ambicijoms tenkinti) turbūt bus pasveikintas ir pagerbtas kitaip. Jis jau pamalonintas ir paglostytas: jam taškomi didžiuliai rajono mokesčių mokėtojų pinigai. Iki liepos skirta beveik 12 tūkstančių, tokia pat suma numatyta ir nuo liepos iki metų pabaigos. Nežiūrint į tai, svetimkūnio reikalai, matyt, ne itin kokie, nes šią savaitę paskambinę žmonės sakė, kad invazinis laikraštis už dyką jau brukamas sėdantiems į autobusus keleiviams. Tuos šlapius reikalus matyt taisys šią savaitę savivaldybėje pradėjusi dirbti dar viena žurnalistė Vida Žukauskaitė, kuri galimai savo rašiniais ir temps į šviesą tą „dieną“. Tad prie jau minėtų skiriamų pinigų kito rajono spaudai išlaikyti, prisidės dar krūva biudžetinių euriukų naujo etato išlaikymui, jam (jai) reikės dar ir savivaldybės automobilio su vairuotoju, nes pati nevairuoja. Čia tiesiog iš kojų verčiantis valdžios sukurtas sąžiningos konkurencijos pavyzdys, vertas ir kokios nors TV laidos (hm-m, pagalvosim). 

O šiaip viskas gerai, tad su mūsų ir Jūsų švente!

Tiesiog Jonas

4 komantarai (-ų)

  1. Su švente Redaktoriau ! Stiprybės.

  2. Su švente Redaktoriau ! Stiprybės.

  3. Laikykites visi Musu Ignalinos laikrascio darbuotojai Su profesine svente.Dekui,kad skleidziate tiesa ir atveriate zmonems akis i ja.Laikykites,Mes su jumis.Tiesa visada nugales

  4. Bet kad laikraštis „Ignalinos diena” daug įdomesnis. Jis profesionaliai aprašo rajono aktualijas. Pats savaime laikraštis nebūna nei geras, nei blogas, prie to prisideda rašantys žurnalistai. Suprantama, kad jums gali būti apmaudu, kad negalėjote pasiimti visų tų pinigų, bet teks atlaikyti konkrenciją… Laikraštis 15min irgi būdavo dalijamas nemokamai Vilniaus mieste. Pasitempkite ir Jūs, nereikės verkti.


Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here