Skip to content

Antausis valdžiai

Naujoji IVVG pirmininkė Rasa Trubilienė.
Naujoji IVVG pirmininkė Rasa Trubilienė.

MI informacija

Praėjusią savaitę rajono rausvoje kasdienybėje netikėtai blykstelėjo šviesos spindulys. Ignalinos vietinės veiklos grupės (IVVG) pirmininku išrinktas ne rajono valdžios statytinis. IVVG – svarbi struktūra, priimanti, vertinanti ir finansuojanti bendruomenių, verslininkų projektus.

IVVG pirmininko rinkimai virto drama. Iki šiol pirmininkavo Kaniūkų bendruomenės pirmininkas Antanas Šakalys, tačiau jį paskyrus Dūkšto seniūnu, pagal įstatymą toliau vadovauti grupei jis negalėjo. Pradžioje iš 15 narių buvo renkama IVVG valdyba. Čia pasielgta ne visai demokratiškai. Reikėjo balsuoti už kiekvieną kandidatą į valdybą atskirai, tačiau valdžios atstovai įpiršo sau patogesnį variantą – balsuota už visą sąrašą, nes priešingu atveju buvo pavojus, kad už kai kuriuos valdiškus kandidatus galėjo ir nebalsuoti.

Atėjus pirmininko rinkimui, savivaldybės atstovas Manfredas Žymantas į IVVG vadovus pasiūlė… savivaldybininkę Editą Rastenienę. Tai buvo itin netikėta, nes visi tikėjosi išgirsti Marijonos Lukaševičienės pavardę, kurios dauguma negeidė ir buvo pasirengę už ją nebalsuoti. Tą pagaliau, matyt, suprato ir valdžia, todėl teikė kitą kandidatūrą. Bendruomenių atstovai kandidate iškėlė kazitiškietę bibliotekininkę Rasą Trubilienę, o verslininkas Arvydas Gaidelis išsikėlė pats. Balsuota atvirai pateikimo eilės tvarka, pirmiausia – už E. Rastenienę. Už ją pakilo tik 5 rankos. M. Žymantas net paraudo iš pykčio, pradėjo aiškinti, kad esą kažko nesuprato ir pareikalavo perbalsuoti. Perbalsavo, bet rezultatas nepasikeitė, tos pačios 5 rankos.

A. Gaidelį palaikė 6 balsai, o štai R. Trubilienę – net 9. Sveikiname naująją pirmininkę! Balsavimo teisę turėjo 15 valdybos narių ir dar 5 nariai, atstovaujantys įvairias rajono asociacijas (žuvininkus, verslininkus ir kt.). 

IVVG branduolį sudaro bendruomenių atstovai, todėl teisinga, kad ir vadovauti grupei turi bendruomenių atstovas, valdžiai nėra ką ten veikti. Kartu norisi tikėti, kad visuomenė jau pradeda busti ir valdiškos hipnozės ir ima mąstyti pilietiškai, savo galva, o ne vien paklusniai linkčioti valdantiesiems. Tegul taip ir toliau bus…

www.ignalina.lt nuotr.

3 komantarai (-ų)

 1. Visuomenė jau pradeda busti ir valdiškos hipnozės ir ima mąstyti pilietiškai, savo galva.Citata iš staripsnio.Gramatinės klaidos Jų.O iš esmės tai bunda nuo Ropės laikų diktatūros.

 2. Užuojauta MI skaitytojams.
  Laikraštis tapo visiškai paskalų,o ne tiesos skleidėju.
  Visame staripsnyje tik viena teisinga žinia,pirmininke išrinkta R.Trubilienė.
  Nei Gaidelis pasisiūlė pats,nei Žymantas pasiūlė Rastenienę.Niekada nesvartsyta Lukoševičienės kandidatūra,o ir balsavimo rezultatai kitokie.Sulaukit posėdžio protokolo,susitikrinkit ir tada tik svaičiokite.
  Dar katrta užuojauta.

 3. Parasykite grazius komentarus.O dabar geda skaityti.Lietuviai,Jus,Lietuviai,ar Jums negeda.Geriau is viso nerasykite….


Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here