Skip to content

Patarlės ir poezija politikoje

Arminė NORKĖ (Mažulonys)

Prileisk prie stalo, tai ir kojas užsikels. Įleisk kiaulę į bažnyčią, tai ir ant altoriaus užlips. Vietoj kiaulės dar sakoma – ožką, kipšą, bet esmė nuo to nesikeičia. Kažkodėl taip jau yra, kad kuo daugiau galima ar leidžiama, tuo daugiau norisi. Štai kaip dabar su partnerystės įstatymu klostosi…

Apskritai kokia čia galėtų būti partnerystė: partneriu nuo senų laikų buvo vadinamas žmogus, su kuriuo bendrą darbą dirbdavai, o ne į bendrą lovą lipdavai. O dabar partneriu vadinamas sugyventinis. 

Žiūrint iš anų laikų, kai lietuvių kalba buvo lietuviška ir viską žmonės (ne partija) stengėsi vadinti savo vardu, ir šis įstatymas turėtų vadintis ne partnerystės, o sugyvenimo įstatymo. Nors… žodis „draugas“ irgi įdomiai prasmę pakeitė. 

Bet „Laisvės“ partijai norisi partnerystės. Tie, kurie „laisvas“ idėjas palaiko, nieko blogo naujame įstatyme nemato. Tie, kurie giliau kapsto, sako, kad faktiškai siūloma partnerystė – ta pati šeima, tik, vėl prisiminsiu, „be bažnyčios, be altorių, be sumainymo žiedų“. 

Salomėja Nėris, jei kas pamiršo. Taip, ta pati.

Čia dar vieną patarlę vertėtų prisiminti: išvijo pro duris, tai pro langą įlindo. Jeigu kam nors kas nors nepatinka – numuilinti reikia, apsukti taip, kad kiti nesuprastų, ko sieki. Tik šios (arba šitaip suprantamos) „laisvės“ partijos bėda, kad šiais laikais ne tik seimūnai siūlomus įstatymų projektus perskaito, bet ir šiaip žmonės, ko anais laikais tikrai nebuvo. 

Bėda, kad ne tik perskaito, bet dar ir pirštu parodo: taigi jūsų siūlomas „partnerystės“ įstatymas faktiškai įteisina vienos lyties asmenų šeimą. Taigi šito jūsų ir siekiate. Ne pro duris – tai pro langą. „Uždaryk velniui duris – įšoks per aukštinį“.

„Laisvės“ ideologai aiškina, kad partija tik siekia įgyvendinti savo priešrinkiminius pažadus. Beje, kažin ar šita partija ideologų turi, nes pasiklausius ir pasižiūrėjus atrodo, kad visa jos ideologija į vieną susiveda: galima tai, ko norime mes, uždrausti viską, kas mums nepatinka.

Dabar jau ir narkotikų dekriminalizavimo įstatymas į Seimą atkeliavo. Vėl bandoma pro langą įlįsti, kojas ant stalo susikelti, ant altoriaus užlipti. Jeigu anksčiau „laisvės“ propaguotojai aiškindavo, kad jie tik „žolę“ nori dekriminalizuoti, kitaip tariant, įstatymu nustatyti, kad už nedidelį jos kiekį ne baudžiamoji byla būtų keliama, o skiriama bauda, tai dabar siūloma, kad bauda būtų skiriama už visus narkotikus, net už pačius stipriausius, ko niekur pasaulyje nėra. Lietuva – stipri šalis – labai nori visur pirma būti?

O pagavus „vartojančius“ pirmą kartą, siūloma skirti 20 eurų baudą. Palyginimui: prieš trejus metus – radau internete – kanapių suktinė kainavo 10 eurų. Tikrai baisi bausmė, ar ne? Belieka tikėtis, kad kiti seimūnai „Laisvės“ partijos siūlomus įstatymų projektus perskaitys ir atitinkamai įvertins.

Nors aš šitą partiją nebalsavau, bet, kaip visada, sakau tą patį: ką išsirinkome, tą ir turime. Ko norėjome. Ir „partnerystės“, ir „žolės“ norinčių Lietuvoje buvo nemažai, nemažai turėtų būti likę. Ir nors kažkokios kalbos komisija vieną negerą žodį paskelbė keiksmažodžiu, kurio negalima naudoti žiniasklaidoje, todėl aš jo ir nerašysiu, bet seniai žinoma, kad tokie draudimai tik skatina…

O šiaip – kai kuriems seimūnams reikėtų pagalvoti apie tai, ką jie veiks po kitų rinkimų, ir, „kol saulė dar nenusileido“,  legalizuoti prostituciją. Bus kur įsidarbinti, jei ne „mergaite“, tai gal „madam“. Nors ne, viešnamiui vadovauti irgi sugebėjimų reikia, profesija sena, inovacijų nepripažįstanti.

Tam, kuris, kaip įprasta kitokių argumentų nerandantiems, apkaltins, kad šis rašinėlis sovietiniu mąstymu dvelkia, paklausiu: gal netyčiom jūs vegetaras? Jeigu taip, nuo jūsų hitlerizmu dvokia. Hitleris taigi vegetaras buvo… 

REdraw karikatūra

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here