Skip to content

Iš įvykių suvestinių…

Parengė Jonas BALTAKIS

Vagystė

Laikotarpyje nuo 2021-05-04 iki 2021-05-10 pavogta medinė valtis, kuri buvo prirakinta ant Ilgio ežero kranto, Ignalinoje. Padaryta 250 eurų turtinė žala. Pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Smurtas

Gegužės 9 d., apie 16 val., namuose Tverečiaus sen., Dietkauščiznos k., 40-metis vyras smurtavo prieš 35-erių moterį. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. 

Sprogmuo

Gegužės 10 d., apie 18.36 val., Ignalinoje., Atgimimo g., prie Paplovinio ežero, rastas daiktas, panašus į sprogmenį. 19.03 val. įvestas planas SKYDAS. Sunaikinimui išvežta II pasaulinio karo rankinė granata. 

Degė pieva

Gegužės 10 d., 13.49 val., ugniagesiai iškviesti į Mažulonių k. gesinti degančios pievos. Jos išdegė apie 100 arų.

Gaudė ungurius, sugavo 7000 eurų baudą

Utenos aplinkosaugininkai, vykdydami akciją „Ungurys“, sulaikė du asmenis, kuriems ungurių žvejyba Dūkšto ežere gali kainuoti apie 7000 eurų. Utenos gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai savaitgalį pastebėjo Dūkšte medine valtimi plaukiojančius ir įtartinai besielgiančius asmenis. Ežero pakrančių nendrynuose jie tikrino draudžiamus šiame ežere naudoti žvejybos įrankius – ežerines gaudykles. Krante su 14 ungurių sulaikyti asmenys aplinkosaugininkams paaiškino, kad žuvis sugavo teisėtai, žvejodami ungurinėmis gaudyklėmis upeliuose, o Dūkšto ežere tik laikė varžoje, kad jie išliktų gyvybingi.

Sulaikytieji neigė savo kaltę, atsisakė bendradarbiauti su inspektoriais ieškant ir ištraukiant ežerines gaudykles. Tokiais pasiteisinimais nepatikėję pareigūnai, patys nedelsdami nuplaukė į vietas, kuriose matė „žvejojančius“ asmenis. Nors buvo rastos ir ištrauktos šešios profesionaliai pagamintos ir pastatytos ežerinės gaudyklės, pažeidėjai neigė savo kaltę. Asmenims surašyti administracinio nusižengimo protokolai, abiem gresia po 120–300 eurų baudos, žvejyboje naudotos gaudyklės ir valtis paimti kaip pažeidimo padarymo įrankiai ir priemonės. 

Padaryta žala gamtai įvertinta 6720 eurų. Pareigūnai taip pat patikrino kitas ežero vietas, kuriose galimai plaukiojo minimi asmenys. Buvo rasta dar 16 to paties tipo ežerinių gaudyklių. Jos iš ežero ištrauktos ir paimtos kaip draudžiami naudoti bešeimininkiai žvejybos įrankiai.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here