Skip to content

Du klausimai – kodėl?

MI informacija

1. Kodėl?

Stebint viešojoje erdvėje pasirodančius savivaldybės skelbimus dėl konkursų į laisvas pareigybes savivaldybės administracijoje, tiesiog kyla visokių minčių. Ypač šiuo sudėtingu laikotarpiu, kai darbo žvalgosi nemažai specialistų, savivaldybės administracijos kabinetai ištuštėjo. Viešai buvo skelbiama, kad per metus savivaldybė atsisveikino su 12 specialistų, galbūt dalis išėjo į užtarnautą poilsį, bet tikrai nemaža dalis darbą savivaldybėje paliko dėl kitų priežasčių, tarp jų ir jauni žmonės. 

Akis užkliuvo už savivaldybės administracijos ir Viešosios įstaigos „Galimybių plėtra“ 2021 m. gegužės 11 d. pasirašytos Paslaugų teikimo sutarties. Savivaldybė už 3600 eurų perka „personalo poreikio išgryninimo ir rinkos pasiūlos tyrimo paslaugas 3 (trijų) trūkstamų pareigybių paieškai“. „Galimybių plėtra“ per 5 mėnesius savivaldybei turi pateikti galimų kandidatų sąrašą į tam tikras pareigas. 

Kas atsitiko, kad neatsiranda norinčių užimti laisvų pareigybių rajono savivaldybės administracijoje? Gal kartais mūsų savivaldybėje įsisuko šiuo metu šalyje aptarinėjamas mobingas? Pagal Ignalinoje sklandančius gandus, artimiausiu metu savivaldybės administracijos kabinetus ruošiasi apleisti dar 4 specialistai. 

2. Kodėl?

Skaitant savivaldybės sudarytas sutartis, atrodo, kad savivaldybė neranda glaudaus kontakto su rajono jaunimu ir juos vienijančia organizacija. Iš tikrųjų neaišku, ar savivaldybė nepasitiki rajono jaunimo keliamomis problemomis, jeigu savivaldybės administracijai prireikė įvykdyti viešąjį pirkimą ir šių metų balandžio 29 d. pasirašyti sutartį su viešąja įstaiga „Darnaus vystymo projektai“ dėl rajono jaunimo problematikos tyrimo paslaugos. 

Pagal šią sutartį, savivaldybės nusamdyta įstaiga turės apklausti iki 300 jaunų žmonių, savo gyvenamąją vietą registravusių Ignalinos rajone, ir savivaldybei pateikti išvadas ir rekomendacijas dėl jaunimui iškylančių problemų mokymosi, darbo, laisvalaikio, gyvenimo sąlygų, sveikatos, įpročių bei kt. veiklų srityse. Neabejoju, kad mūsų rajono jaunimas puikiai žino dėl kokių priežasčių kyla daugelis problemų ir kaip tas bėdas būtų galima pašalinti. Labai įdomu ką už 2,5 tūkst. eurų savivaldybės nusamdyta firma atras naujo jaunimo problematikoje ir kokius saliamoniškus patarimus pateiks.

O gal vėl bus tik lengvai pasišvaistyta mūsų visų pinigais.

KU-KU.LT, V. Beresniovo pieš.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here