Skip to content

Kur kelias iš juodojo sąrašo?!

MI informacija

Norėtųsi pratęsti žurnalo Reitingai“ iškeltas švietimo bėdas, nes žiniasklaidą pasiekė „juodųjų savivaldybių“ merų komentarai. Žurnalas dabar jau pateikia abiturientų pasiekimus, kurie turėtų būti suprantami visiems.

Žurnalo „Reitingai“ informacija

Savivaldybių, kurios žurnalo „Reitingai“ sudarytame savivaldybių reitinge yra gale, merai yra įsitikinę, kad jų vadovaujamose savivaldybėse yra itin aukšti mokinių akademiniai pasiekimai. Tik, anot vietos valdžios lyderių, esą REITINGAI „kreivai rodo“. Tad žurnalas „Reitingai“ specialiai šiems merams bei vietos bendruomenėms pateikia kiekvienos šių savivaldybių abiturientų pasiekimus, kuriuos merai vadina puikiais. 

2020 m. rajono abiturientų rezultatai

Matematika: iš 80 laikiusiųjų matematikos VB egzaminą 51 abiturientas šio egzamino neišlaikė, 23 išlaikė labai silpnai tai yra: (nuo 16 iki 35 balų iš šimto), 6 išlaikė vidutiniškai (surinko nuo 36 iki 85 balų iš šimto), o gavusiųjų labai gerus įvertinimus visoje šioje savivaldybėje nebuvo. 

Fizika: iš 11 pasirinkusių laikyti šį valstybinį brandos egzaminą, 2 abiturientai jo neišlaikė, 7 išlaikė fizikos VBE labai silpnai (16–35 balai iš šimto), 2 – vidutiniškai, o gavusiųjų labai gerus įvertinimus nebuvo. 

Informacinės technologijos: iš 12 laikiusiųjų, 2 jaunuoliai neišlaikė šio pasirenkamo egzamino, 7 išlaikė silpnai (16–35 balai iš šimto), 3 išlaikė vidutiniškai, o gavusiųjų labai gerus įvertinimus nebuvo. 

Lietuvių kalba: iš 72 laikiusiųjų, 13 ignaliniškių šio VB egzamino neišlaikė, 31 išlaikė silpnai (16–35 

balai iš šimto), 26 išlaikė vidutiniškai, o gavusiųjų labai gerus įvertinimus visoje savivaldybėje buvo du. 

 „Kas apie batus, o kas apie ratus“

Ignalinos r. meras Justas Rasikas „Delfi“ komentavo, kad buvo visą dieną labai užsiėmęs, turėjo daug susirinkimų, todėl nematė dar sudarytų reitingų. Tačiau paskui nukirto, kad jie nesivadovauja privataus asmens pateiktais duomenimis. „Taip pat ir ministerija jais nesivadovauja. Mes šiam žurnalui ir nepateikinėjame duomenų, nes, mūsų požiūriu, tai nėra teisingi vertinimai. Ministerija irgi jų nevertina už gryną pinigą. Remiamės tik ministerijos statistika, kurioje viena iš mūsų gimnazijų yra gerai kotiruojama.“

J. Rasikas sakė, kad Ignalinos r. savivaldybė deda visas pastangas, kad rezultatai gerėtų, kad ugdymo kokybė didėtų, taip pat vykdo ir įstaigų apjungimus. „Didinsime ir matematikos pamokų skaičių, net ir ministerija apie tai prakalbo. Mes irgi imamės veiksmų ir dar anksčiau pradėjome apie tai galvoti. Jungti mokyklas pradėjome dar praeitais metais, dabar būtent mokyklos, kuriose yra mažiau 60 mokinių, jos yra prijungtos, paverstos skyriais. Dėl jungtinių klasių mes, kaip ir dauguma savivaldybių, nepritariame jų naikinimo planams. Tai reikštų, kad bent 50 proc. išvis mokyklų uždarytų ir paliktų bendruomenes be ugdymo įstaigų vietoje, mokiniai patirtų didžiulį stresą vien keliaudami dvi valandas į mokyklą. Tai yra nenormalu“, – aiškino meras.

Citatos iš socialinių tinklų 

  • Liūdna skaityti, matyti, kas Ignalinos rajone vyksta su matematika. Prieš keliasdešimt metų iš šio rajono iškilo keliasdešimt žymių Lietuvos matematikų, daktarų ir profesorių. Dabar daugiau girdėti tik jungti ar nejungti Ignalinoje mokyklas, o ne apie tai, kaip geriau paruošti moksleivius. Deja…
  • Baikit, taigi jau atrastas vaistas viskam išgydyti. Vieną prijungs prie kito ir visos bėdos išsispręs.
  • Tikrai nieko naujo. Gaila Ignalinos rajono jaunimo, nuvažiavę į aukštąsias mokyklas, neatlaikys aršios konkurencijos ir liks užribyje. Aišku, bus ir tokių, kurie daug pasieks. Tai tie, kurie dabar juodai dirba patys ir su korepetitoriais. Na, koks 10 proc. nuo visos abitūros bus.
  • Savo laiku reikėjo Leleiką (buvo toks geras matematikas Ignalinos I vidurinėje – red.) klonuot, dabar jau vėlu…
  • Sunku ne tik kai kuriems merams, bet ir kai kuriems švietimo lyderystę prisiėmusiems specialistams suprasti, kad ne „Reitingai“ ir ne šio leidinio vyriausiasis redaktorius sustatė mokyklas ir savivaldybes į reitingų lentynėles. Žurnalas tik nustatė visoms mokykloms, mokyklų grupėms, tipams ar jų veiklos sritims, rezultatams visiems tuos pačius kriterijus, o mokyklos arba savivaldybės pagal savo veiklą, rezultatus ir supratimą į savo vietą reitinge atsistojo pačios. Jei vieta nepatinka, tuomet yra galimybė kitąmet pereiti į kitą poziciją.
  • Tiesiog nepadoriai niūru, kad nesuvokiama dabartinė apgailėtina abiturientų rezultatų būklė. Reitingai reitingais, bet čia kaip ant delno pateikti skaičiai, kurių nesuklastosi. Tai valstybinių egzaminų rezultatai, kuriuos vienodai mato  ir žurnalas „Reitingai“, ir Švietimo ministerija. Tik mūsų valdžia jais nesivadovauja, o gal nenori vadovautis? Absurdiškai atrodo Švietimo skyriaus vedėjos aiškinimas, kad darbe reitingais nesivadovauja. Ar tai reiškia, kad Švietimo skyriui nesvarbūs valstybinių egzaminų rezultatai ir Ignalinos savivaldybės jaunimo išsilavinimas ir tolesnės studijos aukštosiose mokyklose?
  • Atėjo laikas įvardinti labai prastų rezultatų priežastis ir ieškoti sprendimų būdų. O gal tikrai pats laikas skelbti ekstremalią padėtį?

Parengta pagal žurnalo „Reitingai“ ir „Delf“ informaciją ir Facebooko viešus komentarus

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here