Skip to content

Akcija „Plaukiok atsakingai“ Drūkšių ežere

Utenos AAD inf.

Utenos valdybos Ignalinos aplinkos apsaugos inspekcijos specialistai kartu su Vilniaus pasienio rinktinės Puškų užkardos pasieniečiais, vykdydami 2021 m. bendradarbiavimo priemonių planą, įvykdė bendrą akciją „Plaukiok atsakingai“ didžiausiame Lietuvos Drūkšių ežere. Per reidą buvo patikrinta 14 plaukiojimo priemonių su vidaus degimo varikliais.

Vykdydami reidą aplinkosaugininkai išaiškino asmenį, pažeidusį Aplinkosaugos sąlygų plaukioti vandens telkiniuose plaukiojimo priemonėmis numatytas taisykles. Pažeidėjas plaukiojo kateriu su elektriniu varikliu, nenukabinęs didesnio galingumo benzininio variklio. Už šį nusižengimą asmeniui gresia bauda nuo 150 iki 300 eurų.

„Per akciją tikrinome ne tik asmenis, plaukiojančius motorinėmis transporto priemonėmis, bet ir vykdėme žvejybos kontrolę. Džiaugiamės, kad žvejybos srityje pažeidimų nebuvo nustatyta“, – teigia Ignalinos aplinkos apsaugos inspekcijos viršininkas Viktoras Ksenzovas.

Aplinkosaugininkai primena, vadovaujantis Lietuvos Respublikos aplinkos ministro 2004 m. balandžio 15 d. įsakymu Nr. D1-187 „Dėl aplinkosaugos sąlygų plaukioti paviršiniuose vandens telkiniuose plaukiojimo priemonėmis ir plūduriuojančių priemonių įrengimo ir naudojimo, jų statymo ir (arba) švartavimo aplinkosauginių reikalavimų patvirtinimo“ aprašu, kur ir kada galima plaukioti, priklauso nuo savaeigės priemonės variklio galingumo. Kai bendras variklių galingumas neviršija 10 AG (8 kW), plaukioti galima visą plaukiojimo sezoną didesniuose kaip 100 ha vandens telkiniuose. O nuo birželio 21 d. iki plaukiojimo sezono pabaigos – didesniuose kaip 10 ha vandens telkiniuose.

Kai bendras variklių galingumas 11 AG (9 kW)–20 AG (15 kW), plaukioti galima per visą plaukiojimo sezoną ne mažesniuose kaip 500 ha vandens telkiniuose. O nuo birželio 21 d. iki plaukiojimo sezono pabaigos – ne mažesniuose kaip 100 ha vandens telkiniuose.

Saugomose teritorijose plaukiojimo priemonėms su vidaus degimo varikliais galioja dar griežtesni reikalavimai.

Apie aplinkos apsaugos pažeidimus galite pranešti AAD Pranešimų priėmimo tarnybos telefonu (8 5) 2732995.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here