Skip to content

Gamtos prieglobstyje sklinda MENO BANGOS

„Meno bangų“ inf.

2021 m. birželio 15 d. prasideda naujas viešosios įstaigos ,,Meno bangos“ projektas, remiamas Lietuvos kultūros tarybos. Tai – menininkų rezidencija ,,Kultūra ir gamta“ (partnerė Ignalinos viešoji biblioteka). Projekto vadovė – rašytoja Gintarė Adomaitytė.

Net 10 dienų Ignalinos rytiniame pakraštyje, ,,Saulėtekio“ kaimo turizmo sodyboje kartu gyvens, bendraus, sumanymais dalinsis, kurs menininkai bei kultūrininkai iš įvairių Lietuvos miestų. Tai aktorė Lina Bocytė-Garbačiauskienė ir tapytojas Ričardas Garbačiauskas (abu iš Šiaulių), poetai Ramunė Brundzaitė ir Alvydas Valenta, kompozitoriai Marija Paškevičiūtė ir Mindaugas Urbaitis, dailėtyrininkė dr. Dalia Karatajienė, kultūrinių veiklų kuratorė Janina Vileikienė  (visi iš Vilniaus). Iš netolimų Dusetų atvyks gamtos fotografė, literatė Vilija Visockienė. Į rezidenciją pakviestas ir ignalinietis gamtininkas, fotografas, literatas dr. Bronius Šablevičius. Tikimasi sulaukti ir kultūrinės žiniasklaidos atstovų, laukiama į bendrą kūrėjų būrį įsiliejančios Ignalinos kūrėjų bendruomenės.  

Tai – jau trečioji ,,Meno bangų“ rezidencija, rengiama Ignalinoje. Pirmojoje darniai kartu gyveno ir kūrė rašytojai bei dailininkai, antrojoje, šalia minėtų sričių atstovų, apsigyveno ir vertėjos iš lenkų kalbos. Trečiojoje – dar ryškesnė žanrų įvairovė. ,,Stebėdami, kaip džiugiai ankstesnėse rezidencijose  bendrauja rašytojai ir dailininkai, nutarėme, kad menininkams nedera užsiskleisti siaurame rate. Priešingai – svarbu pažinti kuo spalvingesnį kultūros ir meno spektrą. Štai kodėl mūsų projekte – tokia įvairovė“, – pasakoja projekto vadovė rašytoja G. Adomaitytė. Pasak jos, svarbiausias projekto tikslas – suteikti rezidentams kuo palankesnes kūrybos sąlygas.

Užtenka peržvelgti rezidencijos renginių grafiką ir aiškėja: kūrėjai už rezidenciją skolingi neliks. Beveik kiekvieną dieną rajone vyks parodos, knygų pristatymai, literatūriniai skaitymai, muzikos perklausos, dalijimaisi kūrybine ir projektine patirtimi. Į šiuos renginius kviečiami visi besidomintys. Kūrėjų apsilankymo sulauks ne tik ignaliniečiai, bet ir Linkmenų, Grybėnų, Didžiasalio, Palūšės, Ceikinių  gyventojai bei vasarotojai.   

VšĮ ,,Meno bangos“ vadovas Marius Kraptavičius sako: ,,Ir nudžiugome, ir nustebome sužinoję, kiek rajone yra žmonių, pasiilgusių meno. Belieka tik atsiprašyti tų, pas kuriuos atvykti nespėsime. Juk reikia palikti laiko rezidentų kūrybai, Ignalinos krašto gamtos ir gyvenimo būdo savitumo studijoms“.    

Apie ,,Meno bangų“ rezidencijas galima skaityti svetainėje www.menobangos.lt rubrikoje Rezidencijų kūrybiniai aidai.   

Rezidencijos ,,Kultūra ir gamta“ renginiai 

Birželio 16 d. (trečiadienį), 17 val., IGNALINOS viešojoje bibliotekoje – tapytojo Ričardo Garbačiausko parodos ,,Nerimo parafrazės“ atidarymas. Rezidencijos ,,Kultūra ir gamta“ pristatymas. Dalyvauja parodos autorius, menotyrininkė dr. Dalia Karatajienė, aktorė Lina Bocytė- Garbačiauskienė, rezidencijos ,,Kultūra ir gamta“ nariai.  

Birželio 17 d. (ketvirtadienį), 15 val., PALŪŠĖJE, Aukštaitijos nacionalinio parko lankytojų centre – ,,Sartų haiku – Lūšių pakrantėje“. Vilijos Visockienės ir Genadijaus Kovaliovo knygos ,,Sartų haiku“ pristatymas. Dalyvauja autoriai, menotyrininkė dr. Dalia Karatajienė, aktorė Lina Bocytė-Garbačiauskienė, filmo ,,Sartų haiku“ kūrėjas  Gintautas  Kažemėkas, Dusetų kultūros fondo atstovės Indrė Klimkaitė ir Lina Kažemėkienė.  

Birželio 18 d. (penktadienį), 14 val., LINKMENŲ bibliotekoje, 18 val., GRYBĖNŲ bibliotekoje – ,,Skambantys birželio žodžiai“. Svečiuose – aktorė Lina Bocytė-Garbačiauskienė, poetai Alvydas Valenta, Ramunė Brundzaitė, Bronius Šablevičius, rašytoja Gintarė Adomaitytė.

Birželio 21 d. (pirmadienį), 17 val., IGNALINOS viešojoje bibliotekoje – ,,Vasaros, dienos, minutės“. Kompozitorių Mindaugo Urbaičio ir Marijos Paškevičiūtės kūrybos vakaras. 

Birželio 22 d. (antradienį): 

12 val., DIDŽASALIO bibliotekoje – ,,Skambantys birželio žodžiai“. Svečiuose aktorė Lina Bocytė-Garbačiauskienė, poetai Alvydas Valenta, Ramunė Brundzaitė, Bronius Šablevičius, rašytoja Gintarė Adomaitytė

19 val. – SAULĖTEKIO sodyboje dailininko Ričardo Garbačiausko tapybos darbų, sukurtų rezidencijos metu, apžiūra; 

19.30 val. – poeto Alvydo Valentos knygos ,,Prierašai neegzistuojančioms „Odisėjos“ ir „Iliados“ iliustracijoms“ pristatymas. Dalyvauja knygos autorius, aktorė Lina Bocytė-Garbačiauskienė, rezidencijos ,,Kultūra ir gamta“ nariai. 

Birželio 23 d. (trečiadienį), 12 val., IGNALINOS viešojoje bibliotekoje – ,,Žodžio galia“.  LAB projekto ,,Skaitinių valandėlė“ pristatymas. Svečiuose LAB kultūrinių veiklų kuratorė Janina Vileikienė. Skiriama medicinos, socialiniams darbuotojams bei šeimoms, kurių narys (-ė) patiria atminties sutrikimų.   

Birželio 23 d. (trečiadienį), 16 val., CEIKINIŲ bibliotekoje – ,,Kūrybos burtažodžiai“. Svečiuose –  rezidencijos ,,Kultūra ir gamta“ nariai. 

„Meno bangų“ archyvo nuotr. 

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here