Skip to content

Iš įvykių suvestinių…

Parengė Jonas BALTAKIS

A. Lukašenkos „dovanos“ plūsta į Lietuvą

Šeštadienį, birželio 5 d., pasieniečiai sulaikė 3 į Lietuvą iš Baltarusijos bandžiusius patekti neteisėtus migrantus. Dokumentų neturintys vyrai prisistatė Afganistano piliečiais. Šis sulaikymas įvyko sekmadienį ryte prie sienos su Baltarusija ties Kalvaltiškės kaimu. VSAT Vilniaus pasienio rinktinės pareigūnai, tarp kurių buvo ir kinologas su šunimi, į Lietuvą neteisėtai įžengusius migrantus sulaikė miške. Juo eina siena su Baltarusija. Sekmadienį priešpiet vyko sulaikytųjų apklausos, nustatinėjamos užsieniečių tapatybės. Jiems bus atliekami testai dėl COVID-19. Įvykis tiriamas, jo aplinkybės tikslinamos.

Sekmadienio popietę ties Ramoniūnų kaimo, prie pat sienos su Baltarusija, ant Kamojos upės kranto, sulaikyti dar 9 neteisėtai sieną perėję asmenys. Pirminiais duomenimis, sulaikytieji yra Irako piliečiai. Visi jie turėjo šios šalies pasus be Šengeno vizų ir pasiprašė prieglobsčio Lietuvoje.

Upės pakrantę apžiūrėję pasieniečiai netrukus nustatė ir vietą, kurioje migrantai neteisėtai perėjo valstybės sieną iš Baltarusijos į Lietuvą. Užsieniečiai apgyvendinti Švenčionių ir Tverečiaus pasienio užkardose. Vakar jiems atliekti COVID-19 testai. Gavus testų atsakymus, bus atliekami pirminiai prieglobsčio suteikimo procedūros veiksmai. Dėl neteisėto valstybės sienos perėjimo VSAT Vilniaus pasienio rinktinėje pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Nuo ketvirtadienio pasienyje su Baltarusija VSAT pareigūnai iš viso sulaikė 84 į Lietuvą bandžiusius patekti neteisėtus migrantus. Pastaruoju metu išaugus tokių atvejų skaičiui, kontroliuoti sieną su Baltarusija pasieniečiams padeda papildomos pajėgos iš Viešojo saugumo tarnybos ir Šaulių sąjungos. Čia taip pat komandiruoti VSAT pareigūnai iš kitų padalinių bei skiriami papildomi techniniai resursai. VSAT ėmėsi ir kitų priemonių sienos su Baltarusija apsaugai stiprinti.

Šiemet į Lietuvą iš Baltarusijos bandė patekti daugiau kaip 280 neteisėtų migrantų, daugiausiai Irako piliečiai. Šis skaičius yra daugiau kaip 3 kartus didesnis, nei buvo per visus 2020-uosius.

Gaisras poliklinikoje

Gegužės 4 d. prieš vidurnaktį (23.31 val.) Ignalinos poliklinikos pastate, pirmame aukšte, pastebėti dūmai. Pranešė nenustatytas asmuo. Atvykę ugniagesiai atjungė elektros tiekimą. Atlikus žvalgybą, pagalbinėse patalpose šalia registratūros rastas susvilęs elektrinis vandens šildytuvas-maišytuvas. Buvo uždūmintos patalpos. Gaisro metu apsilydė maišytuvas. Patalpos išvėdintos.

VSAT nuotr.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here