Skip to content

Iš įvykių suvestinių…

Parengė Jonas BALTAKIS

Migrantai Lietuvon plūsta būriais

Pirmadienį pasieniečiai sulaikė tris neteisėtai iš Baltarusijos bandžiusias patekti migrantų grupes, iš viso 18 užsieniečių. Pirminiais duomenimis, tai gali būti Šri Lankos ir Irako piliečiai.

Viena neteisėtų migrantų grupė buvo sulaikyta ties prie pat sienos su Baltarusija esančiu Ignalinos r. Mieleškių kaimu. Čia Vilniaus pasienio rinktinės Pūškų pasienio užkardos pareigūnams įkliuvo 8 asmenys, įtariama, Irako piliečiai. Jie turėjo asmens tapatybę patvirtinančius dokumentus, aišku, be Šengeno vizų ir pasiprašė prieglobsčio Lietuvoje.

Tądien dar 10 nelegalių migrantų buvo sulaikyta Švenčionių ir Šalčininkų rajonuose. Visais atvejais buvo panaudoti tarnybiniai pasieniečių šunys.

Migrantams bus atliekami COVID-19 testai. Dėl pasiprašiusiųjų prieglobsčio pasieniečiai visą informaciją perdavė Migracijos departamentui, nagrinėjančiam tokius prašymus. Taip pat visais trimis atvejais VSAT pareigūnai pradėjo ikiteisminius tyrimus dėl neteisėto valstybės sienos perėjimo.

Antradienį priešpiet neteisėti migrantai buvo užkardose, kurių saugomuose ruožuose ir buvo sulaikyti.

Pastaruoju metu išaugus tokių atvejų skaičiui kontroliuoti sieną su Baltarusija pasieniečiams padeda papildomos pajėgos iš Viešojo saugumo tarnybos ir Šaulių sąjungos. Čia taip pat komandiruoti VSAT pareigūnai iš kitų padalinių bei skiriami papildomi techniniai resursai. VSAT ėmėsi ir kitų priemonių sienos su Baltarusija apsaugai stiprinti.

Šiemet į Lietuvą iš Baltarusijos bandė patekti jau 291 neteisėtas migrantas. Daugiausiai tarp jų yra Irako piliečių. Šis skaičius yra pusketvirto karto didesnis nei buvo per visus 2020-uosius. Pernai sulaikytas 81 toks užsienietis. 2019 m. pasieniečiams įkliuvo 46 neteisėti migrantai, 2018 m. – 104.

Smurtas

Birželio 9 d., apie 20.27 val. pranešta, kad Naujojo Daugėliškio k. prieš nepilnametį smurtavo 34-erių vyras. Pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Gaisrai

Birželio 7 d. vakare iš Bernotų pranešta, kad kieme dega padangos, kaimyno šalia nėra, daug dūmų, namai maždaug už 20 m. Atvykę ugniagesiai rado 25 m2 plote degančias traktorines padangas. Prieš kylant gaisrui buvo atliekami padangų pjaustymo darbai, savininkas išvažiavęs. Gaisras likviduotas. Įvykis tiriamas.

Birželio 8 d., 13.16 val., nenustatytas pilietis pranešė, kad Mikalave iš apleistų fermų mato kylančius dūmus. Atvykę ugniagesiai rado 36 m2 plote degančias šiukšles, užgesino. 

VSAT nuotr.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here