Skip to content

Iš įvykių suvestinių…

Parengė Jonas BALTAKIS

Mėčionyse padegtas policininkės pastatas

Birželio 14 d., 1.50 val., pranešta apie gaisrą Mėčionių k. Buvo keli pranešimai: kad mato liepsną, kad dega pastatas. Atvykus PGP, atvira liepsna degė ūkinis pastatas, kurio viduje buvo 30–40 vnt. šieno rulonų. Ūkininkų technikos rulonų išvežimui perkrovimui nebuvo galimybės pasitelkti. Gaisro metu nudegė pastato stogas, sudegė sienos, sudegė viduje buvę šieno rulonai, namų apyvokos daiktai. Nutiesta 80 m ilgio magistralinė linija nuo netoliese esančio tvenkinio. 20 m ilgio ruože apdegė medinė kaimynų tvora. Pasak Policijos departamento, pastatas priklauso 1988 m. gimusiai Ignalinos policijos komisariato pareigūnei. Jis buvo padegtas (beje, jau ne pirmą kartą). Dėl svetimo turto visuotinai pavojingu būdu pradėtas ikiteisminis tyrimas, įvykio aplinkybės tiriamos.

Promilės

Birželio 10 d., apie 18.25 val., kelyje Ignalina–Zarasai, 44-erių vyras vairavo automobilį „Toyota Avensis“, būdamas neblaivus, nustatytas 3,07 prom. girtumas. Pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Smurtas

Birželio 11 d., apie 19.42 val., Dūkšte, neblaivus 47-erių vyras (1,77 prom.) smurtavo prieš 40-metę moterį. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Vyras sulaikytas ir patalpintas į Utenos aps. VPK ilgalaikio sulaikymo patalpas.

Birželio 14 d., apie 0.24 val., bute Gaveikėnų k., neblaivus (1,69 prom.) 27-erių vyras smurtavo prieš neblaivią (1,79 prom.) 30-metę moterį. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Vyras sulaikytas ir uždarytas į Utenos aps. VPK ilgalaikio sulaikymo patalpą. 

Į Lietuvą ritasi diktatoriaus keršto bangos

Pasieniečių sulaikytų iš Baltarusijos neteisėtai bandžiusių patekti migrantų skaičius šiemet perkopė 300. Penktadienį, birželio 11 d., VSAT pareigūnai Ignalinos rajone sulaikė tris į Lietuvą bandžiusias patekti užsieniečių grupes, iš viso – 32 migrantus. Pirmos dvi iš Baltarusijos įžengusios grupės, 6 ir 9 asmenys, VSAT Vilniaus rinktinės Pūškų užkardos pasieniečių buvo sulaikytos paryčiais. Dar 17-os migrantų grupę Pūškų pasieniečiai sulaikė ryte. Visiems sulaikytiesiems bus atliekami testai dėl COVID-19. Nustatinėjamos užsieniečių tapatybės. Įvykiai tiriami, jų aplinkybės tikslinamos.

Sekmadienio naktį Ignalinos rajone tos pačios rinktinės Pūškų pasienio užkardos pasieniečiai irgi sulaikė dvi iš Baltarusijos įėjusias asmenų grupes – 21 ir 27 asmenis. Iš viso sulaikyti 58 migrantai. Pirminiais duomenimis, didžioji dauguma jų neturi dokumentų. Tarp sulaikytųjų yra įvairaus amžiaus moterų, vyrų, nepilnamečių ir mažamečių. Užsieniečiai Lietuvoje pasiprašė prieglobsčio. Visiems sulaikytiesiems bus atliekami testai dėl COVID-19. Nustatinėjamos užsieniečių tapatybės. Jie apgyvendinami įvairiuose VSAT padaliniuose. Įvykiai tiriami, jų aplinkybės tikslinamos.

Šis migrantų antplūdis – Baltarusijos diktatoriaus A. Lukašenkos kerštas Lietuvai ir Europos Sąjungai už sankcijas jo režimui. Prieš porą savaičių jis pagrasino, kad taip bus, dabar vykdo. Opozicinis BELSAT TV kanalas, transliuojamas per YouTube rodo vaizdus, kaip į Minską iš Irako skraido lėktuvai, gabenantys migrantus, kurie po to palydimi iki sienos su Lietuva ir paleidžiami. Manoma, kad taip diktatoriaus režimas uždirba pinigų.

Šiemet į Lietuvą iš Baltarusijos bandė patekti 387 neteisėti migrantai. Daugiausia tarp jų yra Irako piliečių. Šis skaičius yra beveik penkis kartus didesnis, nei buvo per visus 2020-uosius. Pernai sulaikytas 81 toks užsienietis. 2019 m. pasieniečiams įkliuvo 46 neteisėti migrantai, 2018 m. – 104.

Pastaruoju metu išaugus tokių atvejų skaičiui VSAT sustiprino sienos su Baltarusija apsaugą. Be įvairių organizacinių priemonių, į šį ruožą buvo komandiruoti pasieniečiai iš kitų padalinių bei skirti papildomi techniniai resursai. Be to, pasieniečiams padeda pajėgos iš Viešojo saugumo tarnybos ir Šaulių sąjungos.

Asociatyvi nuotr.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here