Skip to content

Pasvarstymai apie barzdą

Arminė NORKĖ (Mažulonys)

Visuomenės nuomonės tyrimų bendrovė „Pakrūmės tyrimai“ atliko apklausą, kuria buvo siekiama nustatyti, ar reikėtų uždrausti vyrams auginti barzdas. Prieš tokį draudimą pasisakė tik 22 proc. apklaustųjų, tarp jų 100 proc. barzdočių. Taigi draudimui pritarė arba neturėjo nuomonės absoliuti dauguma – 78 proc. apklaustųjų.

Bendrovės vadovas Nupiepęs Žąsinas pažymi, kad barzdų labiausiai nenori netekėjusios vyresnio amžiaus moterys, taip pat vyrai, kuriems ta barzda neauga. Tokia tat esanti tautos nuomonė ir valdžia turėtų į ją atsižvelgti.

Tyrimą inicijavusios partijos, kurios pavadinimo vieno iš jos vadovų pono Bebarzdžio prašymu neskelbiame, atstovas ar atstovė (lyties nustatyti nepavyko) sako, kad laisvė neturėtų būti siejama su visišku pasileidimu, kad viską reikia leisti, tačiau ką nors reikia ir uždrausti.

Partijos, kuri yra opozicinė šiai partijai, atstovas teigė, kad visą šitą barzdočių išnaikinimo akciją organizavo barzdaskučių gamintojai, kurie siekia padidinti savo produkcijos pardavimus, žodžiu, visokie kraujasiurbiai, lobstantys iš tautos vargų.

Sakysit, idiotizmas? O ar ne idiotizmas yra rengti visokias apklausas, kuriomis esą siekiama sužinoti „tautos nuomonę“? Jeigu tu manai ne taip, kaip reikia apklausos užsakytojams, vadinasi, kažkas tau sumokėjo…

Idiotizmas būtų, kai bebarzdis lieptų nuskusti barzdočių. O ar ne idiotizmas, kai kokio nors dieduko ar bobutės klausiama, ar jų barzdotam vaikeliui leisti nusipirkti alkoholio, ar ne? Suprasčiau, jeigu pilnametystė būtų paskelbta nuo dvidešimties. Bet čia tik kažkam patikusi išimtis…

Duok diedukams ir bobutėms valią, tai jie tiek visokių draudimų įves, kad kasdien iki vakaro kiekvienas bus padaręs tiek nusikaltimų, jog jį norint bus galima pasodinti iki gyvos galvos. Bent jau iki tokių draudikų gyvos galvos. Diedukai ir bobutės balsuotų už tokį įstatymą, pagal kurį jaunimėliui iki 20 metų „piskos“ būtų užrišamos. Gal tiek paleistuvybės nebūtų, sako diedukai ir bobutės.  

Girdžiu: oi, ana valdžia tokia gera buvo, tautą išblaivė, o šita vėl nugirdyti nori. Ypač šia tema buvę (arba esantys užsimaskavę) alkoholikai stengiasi – čia kaip bebarzdžiai apie barzdą. 

O jūs taip ranką prie širdies pridėję pasakykite: ar tikite, kad lietuviai buvo daugiausiai jei ne pasaulyje, tai bent Europoje išgerianti tauta, ir tik šunministrio bei jo pakalikų pastangomis dabar mes geriame mažiau?

Kadaise sakydavo: rinkimus laimi ne tie, kurie balsuoja, o tie, kurie balsus skaičiuoja. Kas gali paneigti, kad vienas konkretus asmuo, pats kadaise, pasakojama, prisisiurbdavęs iki žemės graibymo, iš pradžių nepateikė gerokai padidintų skaičiukų?

Tada kovoti būtų daug lengviau. Statistika – tai toks menas…

Kodėl tada draudžiant nebuvo paklausta, ir visų pirma tų, kuriuos tai liečia, ir kodėl dabar jų neklausiama?

Vis dėlto, sakote, kovota. Bet kažkodėl kai į Ignaliną ryte važiuoji – jau matai šlitinėjančius „piliečius“. Kur jie prisigeria, kur „šamarliako“ gauna? Valstybinė paslaptis? Ar kažkam neblogas versliukas? Ne, šunministrio nekaltinu, jis pats nepardavinėja, sakoma, kad bobutės tuo užsiima. Bet kai išgirsti, kad už vieno konkretaus įstatymo priėmimą ar nepriėmimą vienam Seimo nariui 50 tūkstančių siūloma…

Beje, iš savo patirties galiu pasakyti: anksčiau į parduotuvę nuvažiuodavau aštuntai ir nusipirkdavau viską, ko man reikia. Dabar, jeigu planuoju, kad ateityje butelaičio reikės – manote, aš jo neperku? Ne, tik prisitaikant prie draudimo valandų gerais rusiškais (dar neužmirštais) žodžiais paminiu šunministrį. Ir tokį Gorbačiovą prisimenu, kuris irgi draudimus buvo įvedęs.

Grįžtant prie jaunimo – o jeigu taip kas nors paskaičiuotų, kiek šitais draudimais „valstiečiai“ to jaunimo, o ir kitų darbų prarado, gal ir kiek gerų šaliai būtų dar per vieną kadenciją pridarę, jeigu nebūtų pasidavę vieno žmogaus garbėtroškiškoms ambicijoms. Ne draudę būtų, o dar kokių nors laisvių prižadėję – ne opozicijoje šiandien būtų, o valdžioje.

Tos partijos, kuriai labiausiai antro galo (pasturgalio) reikalai rūpi, valdžioje nebūtų. Ką gi, nesuprasta, kad kiekvienas draudimas – tai rinkėjų praradimas. Galima sakyti, kad tokie čia ir rinkėjai, jeigu pasidavė visokiems politikieriams, laisvą meilę ir nedraudžiamą „žolę“ siūlantiems. Bet valdžios tai nebėra. 

Tiesa, su leidimais irgi atsargiai reikia. Kaip jūs manote, kodėl iki šiol nė viena partija nesiūlo įteisinti prostitucijos? Kaip pas mus priimta, pasiremtų kokios nors Europos šalies patirtimi, ir įteisintų. Būtumėme tarp pirmaujančių.

O jūs paskaitykite įstatymą, draudžiantį seimūnams užsiimti kitokia veikla. Taigi, jeigu prostitucija būtų įteisinta, dirbti prostitute (prostitutu) seimūnams nebūtų galima. Tuo tarpu hobis nedraudžiamas, ar ne?

Šmeižiu valdžios atstovus? Na, o kyšius imti – ar tai ne prostitucija?

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here