Skip to content

Per sieną į rajoną ritasi nelegalų bangos

VSAT inf.

Birželio 16–21 d. Ignalinos rajone pasieniečiai sulaikė kelias grupes neteisėtų migrantų, pirminiais duomenimis, Irako piliečių. O per paskutines dvi savaites rajone VSAT pareigūnai sulaikė net 12 migrantų grupių.

Dvi iš jų Pūškų pasienio užkardos pareigūnai sulaikė, kai birželio 16 d. popiet migrantai neteisėtai kirto sieną ties Tryčiūnų kaimu. Vyrai turėjo Irako piliečiams išduotus asmens tapatybės dokumentus.

Birželio 17 d., tuoj po vidurnakčio, Tverečiaus užkardos pasieniečiai sulaikė tris vyrus ir nepilnametį. Jie sieną į Lietuvą kirto ties Sekonų kaimu. Du iš sulaikytųjų turėjo Irako piliečių dokumentus, kiti du irgi prisistatė šios šalies piliečiais. Abiem atvejais sulaikymų metu dalyvavo VSAT kinologai su tarnybiniais šunimis.

Tos pačios dienos pavakarę VSAT Vilniaus pasienio rinktinės Tverečiaus pasienio užkardos pareigūnai ties Lekiškės kaimu sulaikė ką tik iš Baltarusijos sieną neteisėtai kirtusius 8 asmenis. 7 iš jų turėjo Irako piliečių dokumentus. Vienas vyras dokumentų neturėjo ir irgi prisistatė irakiečiu. Užsieniečiai buvo pristatyti į Tverečiaus užkardą. Jie pasiprašė prieglobsčio Lietuvoje.

Birželio 19 d. pavakarę Tverečiaus pasienio užkardos pareigūnai ties Vosiūnų kaimu sulaikė ką tik iš Baltarusijos sieną pažeidusių neteisėtų migrantų 12 asmenų grupę. Jie dokumentų neturėjo. Pirminiais duomenimis, tai gali būti Irako piliečiai – taip prisistatė sulaikytieji.

Birželio 20 d. pavakarę Tverečiaus pasienio užkardos pareigūnai ties Vosiūnų kaimu užklupo ką tik iš Baltarusijos sieną pažeidusių neteisėtų migrantų grupę. 10 užsieniečių turėjo Irako piliečių pasus ir pasiprašė prieglobsčio Lietuvoje.

Birželio 21 d. paryčiais Tverečiaus pasieniečiai ties Ignalinos rajoo Rimaldiškės kaimu sulaikė dar 10 neteisėtai iš Baltarusijos sieną kirtusių migrantų, irgi turėjusių Irako piliečių dokumentus. Šie užsieniečiai taip pat pasiprašė prieglobsčio.

Visiems sulaikytiesiems atlikti testai dėl COVID-19, o iki rezultatų gavimo užsieniečiai yra izoliuoti. Įvykio aplinkybės tikslinamos, vyksta tyrimas.

Pastaruoju metu Ignalinos rajonas tapo vieta, per kurią dažniausiai bando keliauti neteisėtai iš Baltarusijos į Lietuvą patekę migrantai. Per pastarąsias dvi savaites prie sienos šio rajono ribose VSAT pareigūnai sulaikė net 10 tokių užsieniečių grupių, iš viso 138 asmenys.

Iš viso šiemet į Lietuvą iš Baltarusijos bandė patekti 439 neteisėti migrantai. Daugiausia tarp jų yra Irako piliečių. Šis skaičius yra daugiau kaip pusšešto kartos didesnis, nei buvo per visus 2020-uosius.

Pernai sulaikytas 81 toks užsienietis. 2019 m. pasieniečiams įkliuvo 46 neteisėti migrantai, 2018 m. – 104.

Pastaruoju metu išaugus tokių atvejų skaičiui VSAT sustiprino sienos su Baltarusija apsaugą. Be įvairių organizacinių priemonių, į šį ruožą buvo komandiruoti pasieniečiai iš kitų padalinių bei skirti papildomi techniniai resursai. Be to, pasieniečiams pagalbon atėjo pajėgos iš Viešojo saugumo tarnybos, Šaulių sąjungos ir kitų institucijų.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje