Skip to content

Iš įvykių suvestinių…

Parengė Jonas BALTAKIS

Audros padariniai

Birželio 24 d. pavakarę rajone siautė audra, pridariusi daugybę nuostolių. Ypač daug darbo turėjo ugniagesiai gelbėtojai, apie 30 kartų vykę tvarkyti vėtros nuverstų medžių. Daugiausia jų buvo nuvirtusių ant kelių, bet buvo ir sudėtingesnių atvejų. Ignalinoje, Ateities g., medis buvo nuvirtęs ant lengvojo automobilio „Audi A4“ (nuotr.), o Antagavėje – ant namo. Šiame kaime keli nuvirtę medžiai pašalinti dar keliose gatvėse. Dviejose vietose – Rupinskų k. (Kazitiškio sen.) ir Panemunės k. (Daugėliškio sen.) – buvo nuvirtę itin dideli medžiai, tad ugniagesiai gelbėtojai jų neįveikė, kviesta speciali technika.

Nuvirtę medžiai dar buvo pašalinti: Petriškėje, Vėlūnuose, Zuikose, Šiškiniuose, Andriejaukoje (trys medžiai), Vaišniūnuose, Ginučiuose, Nagėnuose, Maksimonyse (trys medžiai), Poviliškėje (du medžiai), Garbūnuose (keturi medžiai), Pašvoginėje, Kazitiškyje, Kylatrakyje (du medžiai), Betiškėje (trys medžiai), Gaveikėnuose, Petriškėje, Meironyse, Pajuodupyje, Ignalinoje, Geležinkelio g., Kūjiškėje. Pupinių k. didelis medis buvo pavojingai pasviręs virš kelio važiuojamosios dalies, kilo pavojus nutraukti elektros laidus. ESO darbuotojai atvyko su savo auto bokšteliu, automobiline gerve medis saugiai nuleistas ant žemės ir supjautas.

Čia suminėti tik nuvirtę ant kelių medžiai, o kiek jų išversta parkuose, miškuose, soduose, sodybose, kur ugniagesiai gelbėtojai nedirbo.

Sukčiavimas

Birželio 24 d., apie 18.58 val., iš 28-erių moters, gyv. N. Daugėliškio sen., Padysnio I k., apgaulės būdu buvo išviliota 2000 eurų. Padaryta turtinė 2000 eurų žala. Pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Vagystė

Birželio 24 d., apie 20 val., Vidiškėse, Garažų g, 49-erų moteris pastebėjo, kad išlaužus duris įsibrauta į jai priklausantį garažą ir pavogti: benzininis pjūklas, medžio kampų pjaustymo staklės ir kita. Padaryta žala tikslinama. Pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Promilės

Birželio 27 d., apie 20.20 val., Ignalinoje, Garažų g., 33-ejų vyras neblaivus vairavo krautuvą BOBCAT (2,38 prom.). Pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Smurtas

Birželio 24 d. 33-ejų moteris pareiškė, kad 2021-06-16 bute Didžiasalyje 47-erių vyras jai sukėlė fizinį skausmą. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Vyras sulaikytas ir uždarytas į Utenos aps. VPK ilgalaikio sulaikymo patalpą.

Tą pačią dieną apie 19.10 val. Bėčiūnų k., 30-metis vyras smurtavo prieš 28-erių moterį. Pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Gaisrai

Birželio 23 d. tapo karšta ugniagesiams, rajone buvo net keturi gaisrai:

14.40 val. pranešta, kad Tverečiuje, Č. Kudabos g. dega krovininis autobusas „Mercedes Benz Sprinter“. Autobusas užgesintas, bet jis sudegė visiškai. Įvykis tiriamas.

15.55 val. pranešta, kad Taujūnuose degė šakų krūva. Liepsnos numalšintos.

18.17 val. pranešta apie degančią pievą Ligūnuose (Kazitiškio sen.). Ugnis užgesinta parankinėmis priemonėmis, išdegė apie 5 m² pievos.

0.15 val. (jau prasidėjus birželio 24 d.) bloga žinia atėjo iš Lazinkų k. Ten Liepų g. degė medinis gyvenamasis namas ir ūkinis pastatas. Atvykus ugniagesiams, pastatai degė atvira liepsna. Gaisro metu sudegė namo stogas, išdegė 2 kambariai ir veranda.  Ūkinio pastato sudegė stogas ir vidus bei viduje buvę namų apyvokos daiktai, liko tik sienos. Išgelbėti kaimyno gyvenamasis namas ir ūkinis pastatas už 20 m. Gaisrui gesinti vanduo vežiotas iš gamtinio vandens telkinio už 2 km. Įvykis tiriamas. Šiame gaisre pasižymėjo Tverečiaus pasienio užkardos pareigūnas Stasys Luneckas ir viešojo saugumo tarnybos Visagino dalinio pareigūnas Vladas Čirikas. Jie iš liepsnų išgelbėjo žmogų.

Dar 200 nelegalų

Pasieniečiai mūsų rajone sulaikė dar dvi neteisėtų migrantų grupes, o Švenčionių r. – vieną. Iš viso sulaikyti 65 užsieniečiai, iš kurių, pirminiais duomenimis, 61 gali būti Irako pilietis, 4 – Šri Lankos. Visi jie Lietuvoje pasiprašė prieglobsčio.

Pirmadienio popietę ties Vosiūnų k. pasieniečiai užklupo ką tik iš Baltarusijos sieną pažeidusių 12 neteisėtų migrantų. Antradienį po vidurnakčio Pūškų pasienio užkardos pareigūnai Strilungių kaimo prieigose sulaikė dar 42 neteisėtus migrantus. Jie dokumentų neturėjo, prisistatė Irako piliečiais ir taip pat pasiprašė prieglobsčio.  

Po pustrečios paros pertraukos pasienyje sulaikyti 7 Irako piliečių dokumentus turėję asmenys. Šeštadienį, apie 2 val. nakties, juos sulaikė Pūškų pasienio užkardos pareigūnai ties Smilginiškės. Jie turėjo Irako piliečių dokumentus. Užsieniečiai buvo pristatyti į Pūškų užkardą. Jie pasiprašė prieglobsčio Lietuvoje.

Visiems 65 sulaikytiesiems bus atliekami testai dėl COVID-19, o iki rezultatų gavimo jie yra izoliuoti VSAT padaliniuose. Įvykių aplinkybės tikslinamos, vyksta tyrimai.

Per pastarąsias kiek daugiau kaip dvi savaites prie sienos rajono ribose VSAT pareigūnai sulaikė net 15 tokių užsieniečių grupių, iš viso 199 asmenis. Iš viso šiemet į Lietuvą iš Baltarusijos bandė patekti 505 neteisėti migrantai. Šis skaičius yra šešis kartus didesnis, nei buvo per visus 2020-uosius. Pernai sulaikytas 81 toks užsienietis. 2019 m. pasieniečiams įkliuvo 46 neteisėti migrantai, 2018 m. – 104.

Tarp šiemet pasienyje su Baltarusija sulaikytųjų daugiausiai yra Irako piliečių ar jais prisistačiusių užsieniečių – 555. Taip pat sulaikyti 46 Irano, 45 Sirijos, 39 Baltarusijos, 17 Rusijos, 11 Turkijos, 10 Šri Lankos, 6 Tadžikistano, 3 Afganistano, po 4 Gvinėjos ir Indijos, po 2 Jemeno ir Egipto, Maroko ir Gambijos bei 1 Somalio piliečiai ar jais prisistatę asmenys.

Pastaruoju metu labai išaugus tokių atvejų skaičiui VSAT sustiprino sienos su Baltarusija apsaugą. Be įvairių organizacinių priemonių, į šį ruožą buvo komandiruoti pasieniečiai iš kitų padalinių bei skirti papildomi techniniai resursai. Be to, pasieniečiams pagalbon atėjo pajėgos iš Viešojo saugumo tarnybos, Šaulių sąjungos ir kitų institucijų.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here