Skip to content

Kaip greičiau pasiekti norimų rezultatų sportuojant?

MI informacija

Gerinti sportinę formą šiais laikais yra daug lengviau nei buvo kada nors anksčiau. Gi dabar turime visas sąlygas – sporto sales, treniruoklius ar skirtingas treniruočių metodikas. Visgi, esant tokiam dideliam pasirinkimui, gali būti sunku apsispręsti nuo ko reikėtų pradėti, siekiant greičiau pasiekti norimų rezultatų. Dėl šios priežasties šiame straipsnyje pateiksime keletą patarimų, padėsiančių įgyvendinti užsibrėžtą tikslą. 

Keiskite atliekamus pratimus

Svarbu suprasti, jog fizinės formos gerinimas tai nebūtinai reiškia svorio metimą ar kūno formų dailinimą, iš tiesų tai – raumenų jėgos, reakcijos didinimas ir net proto treniravimas. Dėl tokios naudos funkciniai pratimai visuomet turėtų būti treniruočių dalis. Kaip bebūtų, tų pačių pratimų atlikimas diena iš dienos sporto salėje nėra geras pasirinkimas. Taip yra dėl to, jog kūnas greitai pripranta prie tokios pačios raumenų stimuliacijos, tad ir džiuginančių rezultatų galite nebepastebėti. Vietoje to, pasistenkite reguliariai keisti pratimus ir juos rotuoti kas dvi savaites. Tai ne tik bus naudinga jūsų kūnui, bet ir padės išlaikyti motyvaciją bei nugalėti nuobodulį. 

Gerkite pakankamai vandens

Tai turėtų būti savaime suprantamas dalykas, tačiau dažnai žmonės užsimiršta ir tiesiog išgeria nepakankamą kiekį vandens. Nesvarbu, ar sportuojate lauke, ar vėsioje sporto salėje, jūsų kūnas neteks daug skysčių per prakaitą. Kai jūs sportuojate, raumenys gamina šilumą, kas padidina jūsų kūno temperatūrą. Išskirdamas prakaitą, kūnas bando atsivėsinti.

Intensyvios mankštos metu kūnas gali prarasti iš tiesų daug vandens, tad labai svarbu, jog prarastą jo kiekį atstatytumėte. Specialistai rekomenduoja, iki treniruotės pradžios likus pusvalandžiui, išgerti vieną ar dvi stiklines vandens, o treniruotės metu gerti kas 15-20 min nuo pusės iki vienos stiklinės vandens.

Skirkite pakankami laiko atsistatymui

Kūno atsistatymas po sporto yra toks pat svarbus kaip ir pati treniruotė dėl kelių priežasčių. Visų pirma, tai padeda išvengti traumų. Kiekvieną kartą mankštinantis, raumenų masė patiria daug mikroįtrūkimų. Dėl šios priežasties kūnui reikia duoti pakankamai laiko atsigauti ir neapkrauti tos pačios raumenų grupės diena iš dienos, nes priešingu atveju – galimos tam tikros traumos, kaip raumenų patempimai ar net plyšimai. Antra, sportuojant yra prarandamos visos glikogeno atsargos, kurių didžiąją dalį organizmas kaupia raumenyse. Dėl to iki kitos treniruotės šios atsargos turėtų būti atkurtos. Atsistatyti organizmas gali įvairiais būdais. Vienas jų – sportuoti kas dvi dienas. Kitas – sportuoti kasdien, tačiau kiekvieną dieną mankštinti vis kitą raumenų grupę. Papildomai gali pasitarnauti ir geineriai – maistinių medžiagų mišiniai, paspartinantys raumenų atsistatymą. Jei norite vieną šių preparatų išbandyti, didelį jų pasirinkimą rasite Varle.lt

Tinkamai maitinkitės

Mityba eina koja kojon su fiziniu aktyvumu, todėl norint pasiekti gerų rezultatų, reiktų valgyti sveiką ir subalansuotą maistą. Itin svarbūs pusryčiai, tad jei jų nesate įpratę valgyti arba valgydavote nesveiką, greitai paruošiamą maistą – pats laikas tai pakeisti. Pasirūpinkite, jog jūsų pusryčių maiste būtų tiek sudėtinių angliavandenių, tiek baltymų ir riebalų. Tokie pusryčiai suteiks daug energijos, tad dieną pradėsite kur kas geriau. Taip pat rinkdamiesi maisto produktus, venkite pridėtinio cukraus ir paprastųjų angliavandenių, kurie organizme yra itin lengvai skaidomi, dėl ko greitai padidėja cukraus kiekis kraujyje. Nors toks maistas iš pradžių ir suteiks energijos, deja, tokia būsena ilgai nesitęs ir po kelių valandų pajusite mieguistumą bei silpnumą. Tuo tarpu sudėtiniai angliavandeniai, esantys avižose, grikiuose, pilno grūdo produktuose, nesaldžiuose vaisiuose, daržovėse ir kt., organizmo yra skaidomi daug lėčiau. Tai reguliuoja cukraus kiekį kraujyje ir aprūpina energijos tiekimą visą dieną. Taip pat nepamirškite pavalgyti ir po treniruotės, taip atstatysite prarastus maistinių medžiagų kiekius ir pagreitinsite atsistatymo procesą.

Vartokite maisto papildus

Kartais vien iš valgio negalite gauti visų būtiniausių medžiagų. Dėl šios priežasties į savo dienos racioną rekomenduojama įtraukti ir maisto papildus. Jie leidžia jūsų kūnui pasisavinti visus reikalingiausius vitaminus ir mineralus, būtinus tinkamam kūno funkcionavimui. Vitaminai A, C, D, E, B12 ir tokie mineralai kaip geležis, kalcis, cinkas ir magnis – tikrai pravers kiekvienam. Be to, galima rasti ir maisto papildų bei vitaminų, pritaikytų specialiai sportuojantiems žmonėms. Jie ne tik užtikrins gerą savijautą, bet ir padės pasiekti geresnių rezultatų sporte. 

Taigi, tikimės, jog šis straipsnis padės pasiekti visų užsibrėžtų tikslų ir svarbiausia – palaikyti gerą savijautą!

Shutterstock nuotr.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje