Skip to content

Iš įvykių suvestinių…

Parengė Jonas BALTAKIS

Vagystė

Liepos 4 d. Dūkšte įsibrauta į būtą ir pavogti įvairūs juvelyriniai dirbiniais. Padaryta žala – 10 465 eurų. Pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Promilės

Liepos 4 d., apie 20.25 val., Rimšės sen. neblaivus (2,09 prom.) 41-erių vyras vairavo traktorių HATTAT T4110DT. Pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Smurtas

Liepos 3 d., apie 14 val., Kazitiškio sen. neblaivus (2,66 prom.) 24-erių vyras smurtavo prieš neblaivų (3,45 prom.) 50-metį vyrą. Smurtavęs vyras sulaikytas ir patalpintas į Utenos aps. VPK ilgalaikio sulaikymo patalpas. Pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Mirtys

Liepos 2 d., apie 9 val., namuose Naujojo Daugėliškio sen. namuose rastas 70-mečio vyro kūnas be išorinių smurto žymių. Pradėtas ikiteisminis tyrimas mirties priežasčiai nustatyti.

Liepos 5 d., apie 10 val., ugniagesiai gelbėtojai Ignalinoje iškviesti į Turistų g. daugiabutį. Kaimynams kėlė įtarimą, kad nesirodo vieno buto šeimininkas, o butas užrakintas. Atvykus PGP, atlikta žvalgyba pro langą. Viduje matėsi žmogus, sėdintis fotelyje. Panaudojus laužtuvą, buto durys atidarytos, įleisti medikai ir policija. Viduje rastas žmogus, kuriam medikai konstatavo mirtį.

Praneša ugniagesiai

Liepos 2 d. Radeikiškės k. (Daugėliškio sen.) pasigesta kaimyno, į kurio namus buvo neįmanoma įeiti. Buvo reikalinga ugniagesių gelbėtojų pagalba patekti į namą, kuriuose galimai žmogui sutriko sveikata. Rankinio inventoriaus pagalba atidarius duris, viduje rastas vyro kūnas be gyvybės ženklų.

Liepos 4 d., apie 21.16 val. pranešta, kad Bikėnų k. (Dūkšto sen.) dega pastatas. Atvykus ugniagesiams, atvira liepsna degė lauko virtuvė. Gaisro metu sudegė visos degios konstrukcijos. Gaisrui gesinti išpilta 4 m³ vandens. Savininkai nenustatyti. Įvykis tiriamas.

Liepos 7 d. tuoj po vidurnakčio gaisras kilo Eglinių k. (Rimšės sen.). Ten 3 kv. m plote degė sukrautos malkos ir šieno rulonas. Išliejus 500 l vandens gaisras buvo užgesintas.

Migrantai

Toliau į Lietuvą plūsta migrantai iš Baltarusijos. Didžiausi srautai sieną kerta Varėnos, Lazdijų, Šalčininkų, Švenčionių rajonuose, bet kasdien nedideles jų grupes sulaiko ir Tverečiaus bei Pūškų pasienio užkardų pasieniečiai. Nuo 2021 m. sausio 1 iki liepos 6 d. Lietuvoje jau sulaikyti 1488 nelegalai iš Irako (679), Kongo (196), Kamerūno (114), Gvinėjos (81), Irano (68). Vien birželio-liepos mėnesiais sulaikyta daugiau nei 1300 migrantų. Jie kasdien lėktuvais iš Bagdado ir Stambulo gabenami į Minską, ten jie už tai susimoka A. Lukašenkos režimui didelius pinigus (pasak Baltarusijos opozicinio BELSAT kanalo – per mėnesį milijonus dolerių), po to jie vežami prie Lietuvos ir Lenkijos sienų ir paleidžiami į Europą. Vyriausybė, neturėdama kur jų dėti, verčia dalintis jais ne tik pasienio savivaldybes, bet visas 60. Migrantų priėmė ir mūsų rajonas, 28 jų apgyvendinti buvusioje Linkmenų mokykloje, nelegalai bus apgyvendinti ir buvusioje Kazitiškio mokykloje, kuri dabar tam tikslui remontuojama. Tarp Linkmenų „svečių“ rasta sergančių koronavirusu. Druskininkų ir daugelio kitų rajonų merai atsisako nelegalus priimti ir apgyvendinti.

Shutterstock nuotr.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here