Skip to content

Barai perka lūpų dažus ir prezervatyvus

MI informacija

Amerikiečiai ruošiasi švęsti vasarą ir perka daugiau lūpų dažų, puošnių drabužių, prezervatyvai taip pat populiari prekė. Barai yra pasirengę juos pasitikti. Pandemijos metu barams buvo taikomi griežti apribojimai. Jiems, kaip ir restoranams, buvo įsakyta uždaryti duris keliems mėnesiams. Kai jie vėl atsidarė, buvo įvestos komendanto valandos ir įvestos atokvėpio taisyklės – tai buvo iššūkis vietoms, kurios buvo sukurtos tam, kad žmonės galėtų bendrauti, vėlai pasilikti ir dažnai susitikti su kitais.

Tačiau padėtis keičiasi.

Barai noriai priima žmones atgal, tačiau tai nėra taip paprasta, kaip perjungti jungiklį. Pandemijos metu klientai ėmė vertinti kitus dalykus, pavyzdžiui, galimybę iš naujo pabendrauti su draugais ir kartu išlikti saugiems ir sveikiems. Dabar barų savininkai turi užtikrinti, kad sugrįžę žmonės jaustųsi saugūs, bet vis tiek gautų reikiamą patirtį.

Vakarėlio nuotaikos

Nešvilio baro ant stogo „Zeppelin” savininkas Scottas Bairdas sako, kad planuoja prisitaikyti prie savo klientų pageidavimų ir padaryti erdvę panašesnę į klubą. „Zeppelin” buvo atidarytas pandemijos metu kaip restoranas ir baras. Tačiau Bairdas pastebėjo, kad lankytojai labiau domisi baro veikla. „Tai neabejotinai mažiau alkani ir labiau ištroškę žmonės”, – sakė jis.

Dabar Bairdas planuoja rengti vakarėlius ir samdyti didžėjus. „Jei žmonės to nori, noriu jiems tai suteikti”, – sakė jis. Be to, gėrimų marža yra didesnė nei maisto, todėl dėmesys alkoholiui gali padėti „Zeppelin” pelnui tuo metu, kai jam reikia daugiau pajamų. Pastarieji metai barams ir restoranams buvo „kankinantys”, sakė Bairdas. Jis ir jo draugai iš šios pramonės šakos „kalbasi apie tai, kaip po viso to išlaikyti mūsų profesiją ir pramonę gyvą”, – pridūrė jis. Tačiau vienas dalykas, kuris jiems teikia vilties, yra tai, kad „žmonės yra socialūs padarai”, – sakė jis. „Jie nori išeiti, nori susitikti ir išgerti”.

Skiepyti ir neskiepyti skyriai

Niujorke esančiame bare „E’s Bar” skiepytiems ir neskiepytiems asmenims tenka grįžti prie normalaus darbo. „Nusprendėme padaryti taip, kaip anksčiau buvo rūkančiųjų ir nerūkančiųjų skyriai”, – sakė savininkas Bellardas. „Pagrindinėje baro zonoje, kur yra bendras stalas ir baro sėdynės, yra tik paskiepytieji”, – sakė ji. Šioje zonoje jie pašalino pleksiklį, kurį buvo įdėję pandemijos metu. Neskiepytųjų skyrius yra gale, kur „e’s Bar” turi didesnę patalpą ir banketų skyrių. „Taip turime erdvės socialiniam atstumui”, – sakė ji.

Dauguma žmonių gerai reagavo į šią sistemą, sakė Bellard. „Žmonės džiaugėsi ir jautėsi drąsiau ateidami į patalpas, žinodami, kad komanda yra paskiepyta ir kad dauguma svečių taip pat yra paskiepyti”, – sakė ji. Tačiau ši politika išryškino tam tikrą įtampą tarp tų, kurie yra paskiepyti nuo Covid-19, ir tų, kurie vakcinos negavo.

Ankstesnis atidarymo ir uždarymo laikas

Brukline (Niujorkas) įsikūręs restoranas „Ode to Babel”, besiruošiantis vasarai, taip pat atlieka pakeitimus.

Nuo šių metų kovo mėnesio, kai baras vėl atsidarė po žiemos uždarymo, jo pardavimai išaugo apie 25 proc., palyginti su laikotarpiu prieš pandemiją, sakė Marva Babel, kuriai kartu su seserimi Myriam priklauso baras „Ode to Babel”. M. Babel šį padidėjimą aiškina keliais veiksniais, įskaitant per pastaruosius metus apie barą kilusį šurmulį.

Pandemijos pradžioje „Ode to Babel” pradėjo siūlyti kokteilius išsinešti. „Dėl to beveik tapome populiaresni”, – sakė Babel. „Daug žmonių buvo namuose, žmonėms buvo nuobodu, žmonės laukė mūsų kokteilių”, – sakė ji. „Ir aš pradėjau pastebėti, kad žodis sklinda vis plačiau.”

Ji taip pat pastebėjo, kad kai kurie vietiniai klientai atsiveža šeimą ar draugus, kurie dabar, kai pandemijos apribojimai sušvelnėjo, gali atvykti iš kitų miestų.

„Dabar mes iš tikrųjų bandome išsiaiškinti, kaip prisitaikyti prie augimo ir toliau tai daryti saugiai”, – sakė ji.

Iki pandemijos „Ode to Babel” penkias dienas per savaitę dirbo nuo 17 val. vakaro iki 2 val. nakties. Dėl vietinių apribojimų pandemijos metu baras dirbo tik iki vidurnakčio. Jie buvo panaikinti, tačiau „Ode to Babel” planuoja ir toliau užsidaryti vidurnaktį, kad netrukdytų kaimynams dirbti naujoje lauko dalyje. Vietoj to dabar baras atsidaro 16 val. vakaro, o kai kuriomis dienomis ketina atsidaryti dar anksčiau. Jis stengiasi pasamdyti daugiau darbuotojų, kad būtų užtikrintas, jog jo neužplūs minios, pažymėjo „Babel”.

rengti turgavietes, kuriose savo prekes gali pristatyti ir kitos mažos įmonės, priklausančios spalvotiems žmonėms.

„Pristatome tai kaip dar vieną vasaros dalyką, skirtą pagerbti visus smulkiuosius verslininkus, kuriems pavyko išgyventi šią pandemiją.”

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here