Skip to content

Mažai angliavandenių turinti dieta

MI informacija

Mažai angliavandenių turinčią dietą yra išbandęs, svarstęs arba apie ją girdėjęs beveik kiekvienas. Tačiau skirtingiems žmonėms mažai angliavandenių turinčios dietos gali reikšti daug skirtingų dalykų. Senojo stiliaus mažai angliavandenių turinti dieta reiškė, kad visą dieną valgote sviestą ir lašinius. Dauguma mūsų žino, kad tai nėra greičiausias bilietas į gerą sveikatą, nepaisant to, kad gerai žinomas metodas gali padėti trumpam numesti svorio.

Laimei, šiais laikais mažai angliavandenių turinčios dietos reiškia kažką daug kitokio. Mažai angliavandenių turinčios dietos dabar paprastai yra daug sveikesnės ir padeda iš jūsų lėkštės pašalinti žalingiausius angliavandenius: rafinuotus (perdirbtus) grūdus, visus pridėtinius ir rafinuotus cukrus, greitąjį maistą ir nesveiką maistą. 

Dauguma taip pat riboja krakmolingų maisto produktų kiekį ir dažniausiai vengia tokių produktų kaip bulvės ar kukurūzai.

Štai kaip angliavandenių kiekio sumažinimas gali padėti pasiekti sveikatos ir svorio tikslų ir ar turėtumėte tai išbandyti.

Toks valgymo būdas gali padėti išmokti trokšti sveikesnio maisto ir suvokti, kad jūsų organizmas geriau jaučiasi valgydamas tikrą maistą, o ne cukrų ir miltus. Taip pat pastebėsite, kad cukraus kiekis kraujyje yra stabilesnis, o jūsų bendras dėmesys darbui gali pagerėti.

Kaip mažai angliavandenių turinti dieta gali padėti pasiekti geresnę sveikatą ir numesti svorio

Mažesnis cukraus kiekis kraujyje

Mažai angliavandenių turinti dieta gali sumažinti cukraus kiekį kraujyje, nes angliavandeniai skyla į paprastuosius cukrus, kurie medžiagų apykaitai virsta gliukoze kraujyje. Mažiau angliavandenių reiškia mažiau cukraus, o tai naudingiau jūsų širdies sveikatai ir talijai.

Mažesnė 2 tipo diabeto rizika

Valgant širdžiai sveiką maistą, kuriame gausu produktų, liesų baltymų ir širdžiai naudingų riebalų (saikingai), galima išvengti 2 tipo diabeto.

Be to, dėl geresnio cukraus kiekio kraujyje gali sumažėti insulino svyravimų per dieną, tačiau nesumažinkite angliavandenių per daug, nes galite jausti galvos svaigimą ir apsvaigimą.

Svorio mažinimas

Tai gali padėti sumažinti svorį laikinai – dėl vandens svorio, kai sumažėjus angliavandenių kiekiui išseksta glikogeno kiekis, arba ilgam, kai organizmas pradeda deginti savo riebalus kaip kurą.

Sėkmingas pasiruošimas mažai angliavandenių turinčiai dietai

Nusprendus pradėti laikytis mažai angliavandenių turinčios dietos, svarbu prisiminti, kad angliavandenių kiekį reikia mažinti bent kelias dienas. Jei angliavandenių (ypač produktų) sumažinsite per daug, galite patirti šalutinį poveikį, imituojantį į gripo simptomus, o tai iškart atstums jus nuo naujosios dietos. Geriau neskubėti ir atsisakyti pridėtinio cukraus, rafinuotų grūdų, visų perdirbtų maisto produktų ir greito maisto, prieš pradedant nerimauti dėl angliavandenių, esančių uogose ir daržovėse.

Kai nevalgote daug angliavandenių, svarbu atsižvelgti į tai, iš kur gaunate kalorijų. Natūralu, kad valgysite daugiau baltymų ir riebalų, todėl svarbu nepersistengti, nes dėl to ilgainiui gali padidėti svoris ir pablogėti sveikata.

Nuo pat pradžių įsitikinkite, kad gaunate pakankamai vandens. Gali padidėti troškulys, nes organizmas pradeda šalinti natrį ir vandenį per inkstus. Labai svarbu gerti pakankamai vandens, kai organizmas prisitaiko.

Kiekvieno valgymo metu daugiausia dėmesio skirkite produktams, liesiems baltymams ir nedideliam kiekiui sveikų riebalų. Net jei esate vegetaras ar veganas, tai padaryti pakankamai paprasta. Klausiate, o kaip dėl neskaldytų grūdų? Į vidutinio sunkumo mažai angliavandenių turinčią dietą galima įtraukti nedidelius kiekius neskaldytų grūdų per dieną, jei jūsų organizmas juos gerai toleruoja.

Kai kurie neskaldyti grūdai (ypač plieninės pjaustytos arba valcuotos avižos, laukiniai ryžiai ir kvinoja) turi daug sveikatai naudingų savybių, kuriomis galite pasinaudoti, jei jūsų organizmas juos toleruoja. Jie taip pat puikiai mažina kraujospūdį, juose gausu širdžiai naudingo magnio, kalio ir jie yra geras geležies šaltinis.

Tačiau stenkitės saikingai valgyti saikingas porcijas (1/4 – 1/3 puodelio) vieną kartą per dieną, o ne per visus valgymus.

Jei nežinote, nuo ko pradėti laikytis mažai angliavandenių turinčios dietos, susipažinkite su šiais puikiais mažai angliavandenių turinčiais maisto produktais ir mažai angliavandenių turinčiais receptais.

Papildų patarimai

Nepasikliaukite dietiniais batonėliais, perdirbtais mažai angliavandenių turinčiais kokteiliais ir brangiais papildais. Įsigykite kokybiško prekės ženklo multivitaminų, vitamino D3 papildų ir probiotikų žarnyno sveikatai palaikyti. Vartokite juos kasdien, o jei turite problemų dėl vidurių užkietėjimo ar nereguliarumo, valgykite daugiau daržovių ir į savo kasdienę mitybą įtraukite chia ar linų sėklų (kurias ir taip turėtumėte valgyti, nes jos yra puikus riebalų ir skaidulų šaltinis!).

Apibendrinimas

Nusprendę žengti žingsnį ir pradėti, optimizuokite tikrą maistą, atsisakykite cukraus ir rafinuotų maisto produktų ir greitai pasieksite natūraliai sveiką, mažai angliavandenių turinčią mitybą. Netrukus jausitės sveikesni, lengvesni ir energingesni.

Daugiau apie mitybas rasite manomityba.lt puslapyje.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here