Skip to content

Kol nenuleista iš aukščiau

Arminė NORKĖ (Mažulonys)

Arminė NORKĖ

Gerbiami skaitytojai, kurioje pusėje miegate? O ar žinote, kad žmona turi miegoti savo vyro dešinėje? Ar kairėje, dabar nebeatsimenu, dabar tai dar nesvarbu, bet tai turi būti reglamentuota. Jeigu iki šiol ir nėra reglamentuota, tai bus. Priežastis paprasta: kažkas tai žino geriau, negu jūs.

Ar jūs turite pasirinkimo teisę? Dabar dar turite, bet kai Briuselyje bus priimtas reglamentas, tai turės būti perkelta į Lietuvos Respublikos teisę. Lietuva dar taip vadinasi – Respublika. Dar kol kas vadinasi, kol kitaip nenuleista iš aukščiau.

O kol kas valdžia rengiasi nurodyti, kiek laiko tėvas turės prižiūrėti savo vaiką. Du mėnesius ir ne mažiau. Taip, privalės eiti vaiko priežiūros atostogų ir prižiūrėti jį. Priešingu atveju, jeigu „atostogauti“ norės mama, už tuos du mėnesius valdžia nemokės. Nesvarbu, kad tėvai iki tol mokėjo visus priklausančius mokesčius ir atostogos jiems tarsi priklausytų. 

Vėlgi – „tarsi“, bet ne, nes taip nusprendė Briuselis, o Vilnius tik perkelia iš aukščiau nuleistas teisės normas. Lietuva neturi teisės pasielgti kitaip. 

Ką turės daryti tėvas, jeigu mama vaikelį krūtimi maitina? Ogi yra žinomi atvejai, kai vyrui tokiu kritiniu atveju atsirasdavo pieno. Taigi, tuos du mėnesius tėvas galės pats duoti vaikui „papą“. Nes taip nuleista iš aukščiau, ir pieno privalės atsirasti.

Tokį protingą sprendimą valdžia aiškina taip: porai mėnesių grįždama į darbo rinką, moteris nepraras darbo įgūdžių ir bus „socializuota“. Tad viskas daroma moters labui. Tiesa, čia jau niekas neklaus, ko nori pati moteris ar vyras, ko nori šeima. Gal moteris apskritai nenori „socializuotis“, gal ji jau pakankamai „prisikolchozinusi“, ir į darbo rinką ji nenori eiti, ji nori vaikus auginti?

Tokios kalbos iš esmės yra beveik nusikaltimas. Moteris privalo norėti siekti karjeros. Jeigu ji, žinoma, pažangi. Tada karjera privalo būti pirmoje vietoje, o šeima – jeigu ji trukdo karjerai, tai visai nereikalinga. Net jeigu karjeros siekianti moteris užsinorės vaikų – visada šią funkciją galės atlikti koks nors partneris. Kaip zootechnikas, švirkštu.

Bet jeigu vis dėlto moteris nenori, kaip tada žmogaus teisės? 

O su žmogaus teisėmis čia viskas gerai, dėl to tyli visi žmogaus teisių gynėjai – šeimos reikalų ir vaiko auklėjimo žinovai.

Konkrečiau?

Tyli Lietuvos Respublikos Seimo žmogaus teisių komiteto pirmininkas Tomas Vytautas Raskevičius.

Tyli lygių galimybių kontrolierė Birutė Sabaliauskaitė.

Tyli Žmogaus teisių centro direktorė Jūratė Juškaitė. 

Jei kas nežino, tai J. Juškaitė yra B. Sabatauskaitės gyvenimo draugė, ir atitinkamai B. Sabatauskaitė yra J. Juškaitės gyvenimo draugė, o T. V. Raskevičius prisistato profesionaliu gėjumi, tad kalbos, kad pas mus diskriminuojamos seksualinės mažumos, yra nieko vertos. Jos ne tik nediskriminuojamos, bet ir aktyviai dalyvauja šeimų gyvenime.

(Sakote, nepotizmą, tai yra, giminystės ryšius čia galima įžvelgti? Ogi ne, draugai – tai ne giminės.) 

Taigi, ir Lietuvoje bus taip, kaip nuleista iš aukščiau.

O jeigu pamėgintumėm nepaklusti?

Orvelo „1984-ieji“ skaitėte? Iš tos knygos atėjo frazė „Didysis Brolis stebi tave“. Anksčiau, mūsų supratimu, tas Didysis Brolis buvo Kremlius. Lietuva tada buvo nepriklausoma, ar ne? Turėjo savo Aukščiausiąją Tarybą, kuri priiminėjo Lietuvai naudingus įstatymus. Tekstą iš Kremliaus gaudavo, tereikėdavo išsiversti ir nubalsuoti. O kai Lietuva nusprendė, kad nebenori taip daryti, Kremlius ėmėsi ekonominių sankcijų – tikiuosi, dar yra prisimenančių blokadą? 

Aišku, dabar viskas pasikeitė. Dabar ne išversti reikia, o perkelti į Lietuvos Respublikos teisę. Ir blokada niekas nebegrasina, nors ir sako, kad nepaklusnieji sulauks ekonominių sankcijų. Tai reiškia, kad Briuselis neskirs Lietuvai „pinigėlių“ – ir iš ko tada bus statomi mūsų didmiesčius supantys „vargšų kvartalai“? Tad vienintelė išeitis – paklusti pažangiems nurodymams ir sekti pažangiausių Europos šalių pėdomis, gal net užbėgant į priekį.

Jeigu norite žinoti, ko dar laukti – skaitykite Orvelą, ir sužinosite, kad esate kvaili bei elgiatės neteisingai, ir tik protinga valdžia gali nukreipti pažangos keliu. Kaip anksčiau visa pažangioji žmonija žinojo, kad komunizmas – šviesi žmonijos ateitis, ir ši žinojimo šviesa ir tiesa ateidavo iš Rytų, taip dabar vienos tiesos žinojimas ir sakymas eina iš Vakarų, ir jeigu ne jie, mes nežinotume, kas gerai ir kas blogai.

Kol kas, kol nenuleista iš aukščiau, miegokite taip, kaip išmanote. Ateis laikas, ir kokia nors Meilės ministerija nuspręs, kaip jums elgtis. O kol kas skaitykite Orvelą.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here